Home | News

2014 Fall Term President's and Dean's List

Dec 16, 2014
The following students have been named to the 2014 Fall Term President's and Dean's List at Oregon Institute of Technology
PRESIDENT'S LIST
The following students have been named to the 2014 Fall Term President's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.70 grade point average and above. Only full-time students (12 credit hours or more) are eligible for academic honors.
Aaron Burke Mechanical Engineering
Aaron Costner Dual Software Eng/Applied Math
Abby Botts Clinical Laboratory Science
Adam Harvey Manufacturing Engineering Tech
Adam Kandra Mechanical Engineering Tech
Adam Knighten Operations Management
Adrianna Gonzalez Nuclear Medicine Technology
Adrienne Koos Biology-Health Sciences
Alan Gardner General Studies
Alex Freiman Pre-Medical Imaging Tech
Alexander Barr Clinical Laboratory Science
Alexander Hogen Computer Engineering Tech
Alexander Huettis Mechanical Engineering
Alexander Ramirez Biology-Health Sciences
Alexander Reese Renewable Energy Engineering
Alexandra Hohman McDonnell Clinical Laboratory Science
Alexandria Baldwin Mechanical Engineering
Alexandrya Steller Pre-Medical Imaging Tech
Alexis Huss Diagnostic Medical Sonography
Alexis Robles Biology-Health Sciences
Alexzandra Noble Mechanical Engineering
Alicia Holbrook Dental Hygiene
Alisha Shew Radiologic Science
Alyssa Deardorff Renewable Energy Engineering
Amanda Brooks Pre-Medical Imaging Tech
Amanda Brummett Applied Psychology
Amanda Caldwell Respiratory Care
Amanda Chamberlin IT Health Informatics Opt
Amanda Frey Clinical Laboratory Science
Amanda Gates Dental Hygiene
Amanda Greene-Lewis Dental Hygiene
Amanda Kindsvogel Diagnostic Medical Sonography
Amanda Yocum Renewable Energy Engineering
Amber Chasteen Pre-Medical Imaging Tech
Amy Eskeldson EMT - Paramedic
Amy Hedberg Diagnostic Medical Sonography
Amy Nicholson Clinical Laboratory Science
Amy Nicolaysen Clinical Laboratory Science
Ana Aguilar Biology-Health Sciences
Anastasia Blunk Environmental Sciences
Andrea Lengel Biology-Health Sciences
Andrea Simons Dental Hygiene
Andrei Simon Biology-Health Sciences
Andrew Howard Radiologic Science
Andrew Poeana Mechanical Engineering Tech
Andrew Rood Renewable Energy Engineering
Andria Wong Clinical Laboratory Science
Angela Cole Dental Hygiene
Angie Tieu Radiologic Science
Annabel Grohs Mechanical Engineering
Ann-Marie Guischer Pre-Medical Imaging Tech
Antonio Hernandez IT Health Informatics Opt
Aquila Reed Geomatics-option in Surveying
Arijana Semic Pre-Medical Imaging Tech
Ashlee Marie Hulsey Pre-Medical Imaging Tech
Ashlei Morgan Mechanical Engineering
Ashleigh Vandenbrink Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Ashley Baldovino Respiratory Care
Ashley Dougherty Dental Hygiene
Ashley Holder Pre-Nursing
Ashley Kangas Diagnostic Medical Sonography
Ashley Kothen Clinical Laboratory Science
Ashley McDaniel Dental Hygiene
Ashley Menzie Radiologic Science
Ashley Tobiska Diagnostic Medical Sonography
Ashley Wagner Dual Compute/Software Eng Tech
Ashley Wilcox Electronics Engineering Tech
Ashley Williams Dental Hygiene
Ashton Britton Dental Hygiene
Aspen Christensen Pre-Medical Imaging Tech
Aubrey Mendonca Pre-Respiratory Care
Aubriana Miranda Pre-Nursing
Austin Black Radiologic Science
Austin Deanhardt Civil Engineering
Austin Smith Electronics Engineering Tech
Autumn Anderson Operations Management
Ayla Walton Pre-Medical Imaging Tech
Aylee Trattner Radiologic Science
Bailey Bixler Mechanical Engineering
Bailey Parker Nuclear Medicine Technology
Bailey Riddle Radiologic Science
Bailey Tehan Diagnostic Medical Sonography
Bailey Whitehurst Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Baker McDonald Dual Renewable Energy/Env Sci
Barbara Sigurdson Dental Hygiene
Behrooz Bavarsad Technology and Management
Ben Krueger Mgmt/Marketing Option
Benjamin Egle Biology-Health Sciences
Bentson Peng Electrical Engineering
Bibiana Guerrero Radiologic Science
Bonnie Schaaf Clinical Laboratory Science
Brad Crandall Radiologic Science
Brad Rhoades Geomatics-option in Surveying
Brady Dickerson Nuclear Medicine Technology
Brandon Bradstreet Mechanical Engineering
Brandon Maier
Brandon Westmoreland
Mechanical Engineering
Software Engineering Tech
Brenda Duran Respiratory Care
Brendan Nikola Renewable Energy Engineering
Brendon Flaherty Operations Management
Brett Marcus Mechanical Engineering
Brett Suydam IT Health Informatics Opt
Brian Dang Radiologic Science
Brina Tennigkeit Clinical Laboratory Science
Brion Scott Civil Engineering
Brittany Anderson Dental Hygiene
Brittany Baldridge Clinical Laboratory Science
Brittany Legget Biology-Health Sciences
Brock Casselman Radiologic Science
Brooke Ables Pre-Medical Imaging Tech
Brooke Jackson Vascular Technology
Brooke Molloy Mechanical Engineering
Brookelynn Fitzgerald Pre-Nursing
Bryce Wellnitz Clinical Laboratory Science
Caitlin Houck-Pitts Echocardiography
Caitlin Young Radiologic Science
Caleb Kauffman Software Engineering Tech
Caleb Sale Mechanical Engineering Tech
Callie Grant Dental Hygiene
Camela Hashimoto Clinical Lab Science-Earlyadm
Cameron Brin Renewable Energy Engineering
Candida Gorremans-Rodrigue Radiologic Science
Carla Ceciliani Diagnostic Medical Sonography
Caroline Doty Clinical Laboratory Science
Carrie Boltz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Carrie McHill Dental Hygiene
Carrie Thibault Dental Hygiene
Carson Miller IT Bus/Systems Analysis Opt
Cassandra Bibler Technology and Management
Caston Young Software Engineering Tech
Chandler Tally Nuclear Medicine Technology
Chanseyha Eng Mechanical Engineering
Charles Noak Radiologic Science
Chase Davis Pre-Clinical Lab Science
Chelsea Schock Diagnostic Medical Sonography
Cheryl Lawrence Nuclear Medicine Technology
Cheyenna McGonagle Pre-Medical Imaging Tech
Chloe Smith Environmental Sciences
Chloe Zallen Radiologic Science
Christin Jones Clinical Laboratory Science
Christine Ause EMT - Paramedic
Christopher Boese Software Engineering Tech
Christopher David Clinical Laboratory Science
Christopher Emmert Radiologic Science
Christopher Galer Respiratory Care
Christopher Herman Radiologic Science
Christopher Nunez Echocardiography
Christopher Walters Operations Management
Ciara Patton Diagnostic Medical Sonography
Cintya Garcia Applied Psychology
Claire Pflieger Pre-Medical Imaging Tech
Claudia Avelar Diagnostic Medical Sonography
Claudia Grover Dental Hygiene
Clayton Simons Dual Software Eng/Applied Math
Cody Abbott EMT - Paramedic
Cody Bulkley Embedded Systems Eng Tech
Cody Gaither Software Engineering Tech
Cody Miller IT Bus/Systems Analysis Opt
Cody Wagner Mechanical Engineering
Cody White Pre-Medical Imaging Tech
Collette Wicke Applied Psychology
Connor Devereux Radiologic Science
Connor Scott Civil Engineering
Constantin Urs Manufacturing Engineering Tech
Corene Elia Clinical Laboratory Science
Cory Barney Dual Compute/Software Eng Tech
Courtney Greenberg Radiologic Science
Courtney Pinkston Diagnostic Medical Sonography
Crystal Lang Dental Hygiene
Crystal Patitz Clinical Laboratory Science
Crystal Stevens Software Engineering Tech
Daisha Acorda Pre-Nursing
Daisy Plascencia Pre-Medical Imaging Tech
Daisy Tapia Applied Psychology
Dakotah Webb Mechanical Engineering
Damon Lerma Biology-Health Sciences
Danh Truong Echocardiography
Dani Nowak Dental Hygiene
Daniel Carter Biology-Health Sciences
Daniel Maulsby Environmental Sciences
Daniel Nordal Mechanical Engineering
Daniel Quon Mechanical Engineering Tech
Daniel Stahlnecker Clinical Lab Science-Earlyadm
Daniel Stelle Software Engineering Tech
Daniel Stotts Software Engineering Tech
Danielle Adey Pre-Medical Imaging Tech
Danielle Sayres Renewable Energy Engineering
Danielle Warden Respiratory Care
Darian Benanua IT Applications Development Opt
Darriann Long Mgmt/Accounting Option
David Antonucci Software Engineering Tech
David Bartholomew Embedded Systems Eng Tech
David Bartlemay Radiologic Science
David Houston Electrical Engineering
David Thomas Biology-Health Sciences
David Troyer Dual Software Eng/Applied Math
David Wing Electrical Engineering
Dayana Castaneda Pre-Medical Imaging Tech
Deanna Herrera Pre-Nursing
Debra Stapley Dental Hygiene
Derek Ball Radiologic Science
Derek Wiseman Biology-Health Sciences
Derick Jackman Radiologic Science
Devon Andrade Dual Compute/Software Eng Tech
Devon Shatto Respiratory Care
Dillion Moreland Mechanical Engineering
Dmitry Green Dual Mech Eng Tech/MFG Eng Tec
Drew Goodman Mgmt/Marketing Option
Dustin Boehm Radiologic Science
Dustin Ford Radiologic Science
Dustin Henderson Electrical Engineering
Dylan Seay Mechanical Engineering
Edith Mendoza-Cortes Pre-Respiratory Care
Elaina Steber Diagnostic Medical Sonography
Elana Silverman Diagnostic Medical Sonography
Elijah Hawkins Mechanical Engineering
Elisabeth Parrish Clinical Laboratory Science
Elisabeth Partridge Echocardiography
Elissa Stoltz Radiologic Science
Elizabeth Aguiar Respiratory Care
Elizabeth DeRooy Clinical Laboratory Science
Elizabeth Sheehy Civil Engineering
Elizabeth Thurman Electrical Engineering
Elliott Weinberg Renewable Energy Engineering
Elsey Perkins Dental Hygiene
Emilee Eastman Pre-Medical Imaging Tech
Emily Biggs Pre-Medical Imaging Tech
Emily Reynolds Pre-Medical Imaging Tech
Emma Carey Dental Hygiene
Emmy Li Dental Hygiene
Eric Buckland Mgmt/Accounting Option
Eric Ceballos Biology-Health Sciences
Eric Hogstrom Manufacturing Engineering Tech
Eric Johnson Biology-Health Sciences
Eric Magers Software Engineering Tech
Erica Bennett Pre-Medical Imaging Tech
Erica Tesdahl IT Health Informatics Opt
Erik Andersen Software Engineering Tech
Erika Garvey Respiratory Care
Erin Burdick Dental Hygiene
Erin Nowak Radiologic Science
Erin Severance Dental Hygiene
Ethan Hall Embedded Systems Eng Tech
Evan Troxel Electrical Engineering
Flordelisa Rohrbough Echocardiography
Forest Feltner Mechanical Engineering
Franklin Faganello Operations Management
Gabriel Sample IT Bus/Systems Analysis Opt
Gabrielle Basham Pre-Medical Imaging Tech
Gabrielle Gundersen Radiologic Science
Gage Nebel Radiologic Science
Garret Seppala Software Engineering Tech
Garrett Mauritson Renewable Energy Engineering
Garrett Stephens Civil Engineering
Geoffrey Gardner Clinical Laboratory Science
Gillian Streinz Respiratory Care
Gina Durando Dental Hygiene
Gina Knox Clinical Laboratory Science
Grant Gholston Mechanical Engineering
Grant Uyesugi Biology-Health Sciences
Gregory Nugent Clinical Laboratory Science
Gregory Spallas Mechanical Engineering
Griffin Burdick Echocardiography
Hailey Huot Pre-Medical Imaging Tech
Hailey Totorica Dental Hygiene
Hallard Bailey III Population Health Management
Hannah Dimich Dual Renewable Energy/Elec Eng
Hannah Pope Biology-Health Sciences
Heather Griffith Dental Hygiene
Heather Miller Dental Hygiene
Helen Allen Renewable Energy Engineering
Henry Bingham Biology-Health Sciences
Howard Price Echocardiography
Ian Murphy Computer Engineering Tech
Ian Tarnovsky Biology-Health Sciences
Jacob Bliss Mechanical Engineering
Jacob Freeman Electrical Engineering
Jacob McAvoy Biology-Health Sciences
Jacob Tiffee Radiologic Science
Jacqueline Wood Radiologic Science
Jacquelyn Butte Pre-Medical Imaging Tech
Jadyn Lenard Pre-Medical Imaging Tech
Jaime Cobian Echocardiography
Jaime Hall *Polysomnographic Technology
Jakob Chabot Dual Renewable Energy/Elec Eng
James Fahey Clinical Laboratory Science
James Goheen Environmental Sciences
James Shaver Software Engineering Tech
Jamie Gillespie Radiologic Science
Jared Barger Manufacturing Engineering Tech
Jasmine Daniels Pre-Respiratory Care
Jasmine Lewis Pre-Medical Imaging Tech
Jason Bryers Echocardiography
Jason Millar Civil Engineering
Jaymes Cardwell Renewable Energy Engineering
Jazmine Lebsack Applied Psychology
Jeffrey Ford Software Engineering Tech
Jeffrey Luong Clinical Laboratory Science
Jennifer Aguirre Pre-Medical Imaging Tech
Jennifer Cabauatan Diagnostic Medical Sonography
Jennifer Larue Nuclear Medicine Technology
Jennifer Millar Environmental Sciences
Jennifer Miller Clinical Laboratory Science
Jennifer Sierra-Barrera Dental Hygiene
Jennifer Sigel Dental Hygiene
Jennifer Sisco Clinical Lab Science-Earlyadm
Jennifer Weibel Clinical Laboratory Science
Jeremiah Lipp Dual Renewable Energy/Elec Eng
Jeremy Burke Dual Embed/Software Eng Tech
Jeremy Filip Clinical Laboratory Science
Jesse Alves Mechanical Engineering
Jesse Brummett Mechanical Engineering
Jessica Arrington Mechanical Engineering
Jessica Conrad Pre-Nursing
Jessica dela Cruz Mechanical Engineering
Jessica Foster Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Jessica Jones Mechanical Engineering Tech
Jessica Klamp Radiologic Science
Jessica West Radiologic Science
Jessica Williams Dental Hygiene
Jessie Billings Pre-Medical Imaging Tech
Jessie Murrell Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Jill Coblentz Pre-Medical Imaging Tech
Jill Martens Dental Hygiene
Jimmy Le Civil Engineering
Joann Winters Biology-Health Sciences
Joel Dibrell Applied Psychology
John Crosby Mechanical Engineering
John Cunningham EMT - Paramedic
John Dumbauld Mechanical Engineering
John Harrison Software Engineering Tech
John Noreault Diagnostic Medical Sonography
John Schulz Mechanical Engineering
John Sheldon Echocardiography
Johnathan Leuthold Software Engineering Tech
Jolene Golemon Pre-Nursing
Joley Powell Pre-Medical Imaging Tech
Jonathan Moore Civil Engineering
Jonathan Ripley EMT - Paramedic
Jonathan Waldrip Electrical Engineering
Jordan Eggers Clinical Laboratory Science
Jordan Frerichs Diagnostic Medical Sonography
Jordan Goetsch Diagnostic Medical Sonography
Jordan Preston Civil Engineering
Jordan Townley Communication Studies
Jordyn Turner Dental Hygiene
Joseph Miller Software Engineering Tech
Joseph Ross Mechanical Engineering
Joseph Scanlon Manufacturing Engineering Tech
Josh Michlitsch Emergency Medical Services
Joshua Chandler Renewable Energy Engineering
Joshua Hall Mechanical Engineering
Joshua Pope Computer Engineering Tech
Joshua Reed Renewable Energy Engineering
Joshua Ricketts Radiologic Science
Joslyn Crewse Applied Psychology
Joy Cummings Mgmt/Accounting Option
Juan Hernandez Clinical Lab Science-Earlyadm
Juan Munoz Mechanical Engineering
Juana Arias Ibal Clinical Laboratory Science
Julia Zold Dental Hygiene
Julian Zacher Software Engineering Tech
Julie Zaiger Clinical Lab Science-Earlyadm
Julien Mindlin-Davidson Mechanical Engineering
Justin Dibble Environmental Sciences
Justin Doty Pre-Medical Imaging Tech
Justin VonTungeln Environmental Sciences
Justinne Vaughan Respiratory Care
Kacey Munson Clinical Laboratory Science
Kaden Henderson Mechanical Engineering
Kaila Dillon Radiologic Science
Kaitlin Lindenburger Biology-Health Sciences
Kaitlinn Moody Respiratory Care
Kaitlyn Carter Pre-Medical Imaging Tech
Kaitlyn Collier Clinical Lab Science-Earlyadm
Kaitlyn Emard Dental Hygiene
Kaiulani Evans Bautista General Studies
Kanissa Brown Radiologic Science
Kara Randall Diagnostic Medical Sonography
Kara Wood Dental Hygiene
Karena Higgins Respiratory Care
Kari Wooten Clinical Laboratory Science
Karra Mahan Clinical Laboratory Science
Kassandra Coleman Dental Hygiene
Kassaundra McLaughlin Radiologic Science
Kate Traister Dental Hygiene
Katelyn Lashley Dental Hygiene
Katelyn Mitchell Pre-Medical Imaging Tech
Katherine Collard Radiologic Science
Kathryn Chard Biology-Health Sciences
Kathryn Deupree Pre-Dental Hygiene
Kathryn Hysell Dental Hygiene
Kathryn Rooney Applied Mathematics
Kati Hall Dental Hygiene
Katie Frambes Echocardiography
Katie Iorg Diagnostic Medical Sonography
Katie Nguyen Respiratory Care
Katie Shaw Dental Hygiene
Katie Virtue Pre-Medical Imaging Tech
Katlyn Hibbs Biology-Health Sciences
Katlyn Tillman Applied Psychology
Katy Fernlund Diagnostic Medical Sonography
Kayla Moyse Dental Hygiene
Kayla Pinson Radiologic Science
Kayla Warlick Radiologic Science
Kaylee Grasle Pre-Medical Imaging Tech
Kaylee Johnson Respiratory Care
Keenan Shigematsu Mechanical Engineering Tech
Keith Omogrosso Electrical Engineering
Kelli Berg Diagnostic Medical Sonography
Kelli Ford Respiratory Care
Kelli Kovach Clinical Laboratory Science
Kelsey Rank Radiologic Science
Kelsey Sampson Renewable Energy Engineering
Kelsey West Radiologic Science
Kelvin McDonald Embedded Systems Eng Tech
Kendra Downing Pre-Dental Hygiene
Kenneth Thompson Software Engineering Tech
Kevin Fessler Software Engineering Tech
Kevin Johnson Respiratory Care
Kevin Juba Dual Compute/Software Eng Tech
Kevin Vuong Renewable Energy Engineering
Kim Phung Radiologic Science
Kimberly Perlot Dental Hygiene
Kirwan Fox Dual Renewable Energy/Elec Eng
Kortney Dixson Diagnostic Medical Sonography
Kristen Marsters IT Health Informatics Opt
Kristian Adair EMT - Paramedic
Kristin Burkholder Pre-Medical Imaging Tech
Kristin DePaoli Pre-Medical Imaging Tech
Kristin McBride Nuclear Medicine Technology
Kristin Miller Dental Hygiene
Kristin Young Clinical Laboratory Science
Kyanna Rogers Communication Studies
Kyla Patty Pre-Medical Imaging Tech
Kyle Johnson Applied Psychology
Kyle Sterrett Manufacturing Engineering Tech
Kylee Schimel Nuclear Medicine Technology
Kylie Kitzmiller Applied Psychology
Kyra Acosta Radiologic Science
Kyra Giffen Applied Psychology
Kyronn Morgan Software Engineering Tech
Kyrstin Cameron Dental Hygiene
Lacey Bewley Echocardiography
Lacey Shultz Clinical Laboratory Science
Lander Nordal Mechanical Engineering
Laney Jensen Pre-Dental Hygiene
Larisa Manuylova Dental Hygiene
Laura Frame Mgmt/Accounting Option
Laura Gotthardt Clinical Laboratory Science
Lauren Knotz-Martin Pre-Medical Imaging Tech
Lauren Slominski Respiratory Care
LeAnn Valenta Radiologic Science
Lee Hanson Geomatics-option in Surveying
Leigh Farris Pre-Nursing
Leland Cowger Software Engineering Tech
Lena Barna Biology-Health Sciences
Levi Anderson Renewable Energy Engineering
Lidia Egoavil Pre-Medical Imaging Tech
Lillian Shan Clinical Laboratory Science
Lillie Ogden Diagnostic Medical Sonography
Lily Berhe Echocardiography
Lindsay Devereux Manufacturing Engineering Tech
Lindsay Harrison Diagnostic Medical Sonography
Lindsey Basuel Biology-Health Sciences
Lindsey Butler Diagnostic Medical Sonography
Lindsey Kepon Pre-Medical Imaging Tech
Lingzi Chen Clinical Laboratory Science
Litonya Bergstrom Pre-Medical Imaging Tech
Logan Lueck Electrical Engineering
Louise Osborne Clinical Laboratory Science
Lucas Johnson Mechanical Engineering
Lucas Jones Renewable Energy Engineering
Luis Gomez Radiologic Science
Luke Harless Radiologic Science
Luke Peyralans Clinical Laboratory Science
Luke Thompson Dual Embed/Software Eng Tech
Lydia Doza Software Engineering Tech
Lynsey Johnson Diagnostic Medical Sonography
Mackenzie Srack Dental Hygiene
Macyn Nagao Pre-Nursing
Maha Iqbal Clinical Laboratory Science
Maile Devine Diagnostic Medical Sonography
Mallory Rose Diagnostic Medical Sonography
Marcus Johnson Radiologic Science
Maria Mejia Dental Hygiene
Mariela Quevedo Dental Hygiene
Marisa Calavan Dental Hygiene
Marten Landis-Valley Mechanical Engineering
Mary Lancaster Dental Hygiene
Mary Matzen Dental Hygiene
Mathew Lemon Mechanical Engineering
Mathew Phillips Software Engineering Tech
Matthew Barber Mechanical Engineering
Matthew Del Fante Software Engineering Tech
Matthew Hsu Radiologic Science
Max Brandstetter Software Engineering Tech
Maxton Mulkey Mechanical Engineering
Maysea Young Pre-Dental Hygiene
McKenna Drake Pre-Dental Hygiene
McKenzie Anderson Dental Hygiene
Mckenzie Munro Echocardiography
Mckenzie Norris Pre-Medical Imaging Tech
McKenzie Shrum Echocardiography
McKenzy Leveton Diagnostic Medical Sonography
McKinzee Merrill Pre-Nursing
Megan Cook Diagnostic Medical Sonography
Megan Krautscheid Diagnostic Medical Sonography
Megan Kuenzi Dental Hygiene
Megan Morse Renewable Energy Engineering
Meghan Moore Clinical Laboratory Science
Melissa Ceron Mgmt/Accounting Option
Melissa Gibson Echocardiography
Melissa Woodmansee Dental Hygiene
Meriele Kwok Mechanical Engineering
Micaela Hester Dental Hygiene
Micah Fillinger EMT - Paramedic
Michael Cooley Dual Compute/Software Eng Tech
Michael Walker Nuclear Medicine Technology
Michel Koopman Computer Engineering Tech
Michelle Kammerer Radiologic Science
Michelle Moulton Dental Hygiene
Mikael Delgado Clinical Laboratory Science
Mikala Barnes Radiologic Science
Minh Quan IT Applications Development Opt
Miranda Frey Pre-Medical Imaging Tech
Miranda Leslie Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Misael Rios Radiologic Science
Mitchell Davis Echocardiography
Mohamed Alhosani Renewable Energy Engineering
Mollie Treece Diagnostic Medical Sonography
Nancy Nguyen Clinical Laboratory Science
Nathan Cowden Respiratory Care
Nathan Garrelts Dual Renewable Energy/Elec Eng
Nathan Pajutee Mgmt/Marketing Option
Nathaniel Stevenson Respiratory Care
Natosha Bunnell Environmental Sciences
Neal Curtis-Duguay Civil Engineering
Ngan Nguyen Clinical Laboratory Science
Nicholas Babcock Renewable Energy Engineering
Nicholas Brown Mechanical Engineering
Nicholas Carew Renewable Energy Engineering
Nicholas Chow Mechanical Engineering Tech
Nicholas Coleman Software Engineering Tech
Nicholas Griffin Software Engineering Tech
Nicholas Peckover Echocardiography
Nichole Bake Dental Hygiene
Nicole Boekenoogen Dental Hygiene
Nicole Galster Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Nicolo DePierro Clinical Laboratory Science
Oliver Lawry Mechanical Engineering
Olivia France Dental Hygiene
Oriane Lussier Pre-Medical Imaging Tech
Paige Buswell Dental Hygiene
Patricia Austin Biology-Health Sciences
Patrick Caruana Software Engineering Tech
Patrick Oswald Dual Renewable Energy/Elec Eng
Paul Boggs II IT Applications Development Opt
Paul Davitt Operations Management
Paul Snyder Clinical Laboratory Science
Paula Martinez Radiologic Science
Paula Williams Clinical Laboratory Science
Payal Patel Clinical Laboratory Science
Peter Bach Manufacturing Engineering Tech
Peter Wong Clinical Laboratory Science
Philip Perkins Mechanical Engineering
Philippe Andres Clinical Laboratory Science
Praneetha Avutala Clinical Laboratory Science
Pulaud Mehr Dental Hygiene
Quinton Weaver Mechanical Engineering
Rachel Botsford Radiologic Science
Rachel Dana Echocardiography
Rachel Gazeley Dental Hygiene
Rachel Merrill Diagnostic Medical Sonography
Ramiro Espinosa Civil Engineering
Randi Koski Dental Hygiene
Randilynn Taft Dental Hygiene
Randy Davis Pre-Medical Imaging Tech
Raven Jones Dental Hygiene
Raygan Gardner Radiologic Science
Rebecca Short Clinical Laboratory Science
Rebecca Williams Dental Hygiene
Rebekah Kaufman Diagnostic Medical Sonography
Rebekah Matteri Geomatics-option in Surveying
Regina Lagu Clinical Laboratory Science
Rhonda Costin Geomatics-option in Surveying
Richard Mahuze Electrical Engineering
Richard Miller Software Engineering Tech
Richard Putman Radiologic Science
Rick Amaya Manufacturing Engineering Tech
Riley Roslund Pre-Medical Imaging Tech
Robabeh Rice Clinical Laboratory Science
Robert Martin Biology-Health Sciences
Robert Schomp Renewable Energy Engineering
Robert Sievers Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Roderick Winters Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Ron Hittinger Diagnostic Medical Sonography
Ross Farley Software Engineering Tech
Ryan Bell Software Engineering Tech
Ryan Fox Software Engineering Tech
Ryan Gill Mechanical Engineering
Ryan Kelly Civil Engineering
Ryan Snyder Applied Psychology
Ryan VanderHoff Clinical Laboratory Science
Ryken Robbins Radiologic Science
Sadie Bollman Biology-Health Sciences
Sadie Parker Applied Psychology
Salome Bacsi Pre-Medical Imaging Tech
Samantha Glender Dental Hygiene
Samantha Lindauer Pre-Nursing
Samantha Martin Radiologic Science
Samantha Snyder Pre-Medical Imaging Tech
Samuel Driver Biology-Health Sciences
Samuel Farris IT Applications Development Opt
Samuel Lozano Civil Engineering
Samuel Pack Echocardiography
Samuel Price Software Engineering Tech
Sang Mai Pre-Medical Imaging Tech
Sara Filer Pre-Nursing
Sara Howard Radiologic Science
Sara Musgrave IT Bus/Systems Analysis Opt
Sarah Brown Radiologic Science
Sarah Buchanan Clinical Laboratory Science
Sarah Cottle Pre-Medical Imaging Tech
Sarah Lamb EMT - Paramedic
Sarah McGraw Dental Hygiene
Sarah Mihulka Biology-Health Sciences
Sarah Richards Radiologic Science
Sarah Wright Clinical Laboratory Science
Savanna Nickols Biology-Health Sciences
Scott Adams IT Bus/Systems Analysis Opt
Sean Gorey Mechanical Engineering
Sean Williams Dental Hygiene
Sergio Guevara Mechanical Engineering
Sergio Marroquin Renewable Energy Engineering
Seth Gretz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Seth Mandich Manufacturing Engineering Tech
Shaedyn Mersino Pre-Medical Imaging Tech
Shannon Anthony Clinical Laboratory Science
Shannon O'Connell Respiratory Care
Shauna Collins Respiratory Care
Shauna Pearson Clinical Laboratory Science
Shaylen Rosas Diagnostic Medical Sonography
Shaymarie Parker Diagnostic Medical Sonography
Sheila Bowes Dental Hygiene
Shelby Fioravanti Pre-Medical Imaging Tech
Shelby Thompson Pre-Medical Imaging Tech
Sidney Odman Radiologic Science
Sierra Patzke Biology-Health Sciences
Simona Arnautov Echocardiography
Spencer Wells Clinical Laboratory Science
Stacey Bailey Applied Psychology
Stefanie VanDeHey Dental Hygiene
Stephanie Chen Respiratory Care
Stephanie Vetter Software Engineering Tech
Sterling Moore Mechanical Engineering Tech
Steven Alspach Dual Software Eng/Applied Math
Steven Dumas Mechanical Engineering
Steven Reed Civil Engineering
Susie Garza Communication Studies
Sydney Luepton Radiologic Science
Sydney Waters Pre-Medical Imaging Tech
Sylvianna Marquez Dental Hygiene
Tamara Evans Civil Engineering
Tamera Creel Dental Hygiene
Tanna McClure Dual Software Eng/Applied Math
Tayler Roland Dental Hygiene
Taylor Redd Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Redding Renewable Energy Engineering
Taylor Thompson IT Health Informatics Opt
Taylor Wagner Mechanical Engineering
Terena Martin Vascular Technology
Tess Parsons Mgmt/Marketing Option
Thelma Schneider Dental Hygiene
Thomas Carroll Renewable Energy Engineering
Thomas McCloskey Radiologic Science
Thomas Miller Software Engineering Tech
Thuy Nguyen IT Bus/Systems Analysis Opt
Thyanna Voisine Software Engineering Tech
Tiana Sellars Dental Hygiene
Tifany Lagos Renewable Energy Engineering
Tiffany Lyons Biology-Health Sciences
Timothy Brown Geomatics-option in Surveying
Timothy Hansen Mechanical Engineering
Travis Ford Applied Psychology
Travis Wilson Radiologic Science
Trevor Williams Pre-Nursing
Trischelle Christensen Diagnostic Medical Sonography
Tristan Shea Computer Engineering Tech
Troy Riblett Dual Software Eng/Applied Math
Tuyen Nguyen Clinical Laboratory Science
Tyler Denney Software Engineering Tech
Tyler Martin Biology-Health Sciences
Tyler Peterson Electrical Engineering
Tyler Pinson Civil Engineering
Tyler Puzey Geomatics-option in Surveying
Tyler Vidricksen Environmental Sciences
Valeria Menke Communication Studies
Vanessa Gardner Mgmt/Accounting Option
Victoria Fallon Nuclear Medicine Technology
Waldemar Schmidt Radiologic Science
Wendy Riggi Dental Hygiene
Wesley Crozier Clinical Laboratory Science
Whitney Lowe Radiologic Science
William Weaver Dual Renewable Energy/Elec Eng
Yoshua Gombo Mechanical Engineering
Zaina Zaidan Clinical Lab Science-Earlyadm
 
DEAN'S LIST
The following students have been named to the 2014 Fall Term Dean's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.30 to 3.69 grade point average. Only full-time students (12 credit hours or more) are eligible for academic honors.
Aaron Gettman Biology-Health Sciences
Aaron Hoover Radiologic Science
Aaron Hutchins Vascular Technology
Aaron Taylor Clinical Laboratory Science
Aaron Wallace Software Engineering Tech
Abbigale Eyestone Biology-Health Sciences
Abdulrahman Alkohaji Mechanical Engineering Tech
Adam Arrington Mechanical Engineering
Adam Soto Civil Engineering
Adri Tyler-Hall Diagnostic Medical Sonography
Alan Schmidt Mechanical Engineering
Alexander Hagen Civil Engineering
Alexander Nguyen Clinical Laboratory Science
Alexander Parsley Mechanical Engineering
Alexandra Mihaljevic IT Health Informatics Opt
Alexandria O'Neal Radiologic Science
Alexis Camp Electrical Engineering
Alexis Gallagher Nuclear Medicine Technology
Alicia Casselman Diagnostic Medical Sonography
Alix Koontz Clinical Lab Science-Earlyadm
Alyssa Ballard Pre-Nursing
Alyssa Grimaldi Diagnostic Medical Sonography
Alyssa Marty Nuclear Medicine Technology
Amanda Bounnam Pre-Medical Imaging Tech
Amanda Brimmer Biology-Health Sciences
Amanda Cruz Mechanical Engineering
Amanda Hisey Pre-Dental Hygiene
Amanda Krueger Respiratory Care
Amanda MacIntire Applied Psychology
Amanda Potts Biology-Health Sciences
Amy Leighliter Nuclear Medicine Technology
Andrea Fox Dental Hygiene
Andrea Franco Clinical Laboratory Science
Andrew Bingham Electrical Engineering
Andrew Burke IT Bus/Systems Analysis Opt
Andrew Rivera EMT - Paramedic
Andrew Robatcek Environmental Sciences
Andrew Weber Civil Engineering
Andrew Wurster Operations Management
Angela Gee Pre-Dental Hygiene
Angela Lockwood Pre-Medical Imaging Tech
Anikka Brill Dental Hygiene
Anna Groner Dual Civil Eng/Env Sciences
Anthony Finn Computer Engineering Tech
Aram Andriesian Renewable Energy Engineering
Arthur Clark Computer Engineering Tech
Ashlee Rainville Dental Hygiene
Ashley Elliott Applied Psychology
Ashley Gillette Radiologic Science
Ashley Henry Respiratory Care
Ashley LaBarre Pre-Nursing
Austen Flint Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Austin Koos Software Engineering Tech
Austin Poulin Manufacturing Engineering Tech
Austin Scruggs-Holt Mechanical Engineering Tech
Austin Soper Manufacturing Engineering Tech
Benedict Fawver Electrical Engineering
Benjamin Brown Computer Engineering Tech
Bethany Listen Renewable Energy Engineering
Bianca Paz Hamm Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Billy Rumbewas Mechanical Engineering
BJ Wilson Biology-Health Sciences
Blake Bartlett Renewable Energy Engineering
Braedon Wrosch Mechanical Engineering
Brandon Bautista Manufacturing Engineering Tech
Brandon Guerrero EMT - Paramedic

Brandon Rolston Electrical Engineering
Brandon Trimnell IT Health Informatics Opt
Breanna Stone Dental Hygiene
Brenna White EMT - Paramedic
Brent Ramsten Software Engineering Tech
Brian Nichols Mechanical Engineering
Brianna Rios Pre-Dental Hygiene
Brittany Overlock Dental Hygiene
Brittany Tomjack Pre-Medical Imaging Tech
Brittney Barnett Diagnostic Medical Sonography
Brook Wedgworth Vascular Technology
Brooke Weikle Echocardiography
Bryce Weigel EMT - Paramedic
Brynna Rust Dental Hygiene
Caitlin Hughes Dual Software Eng/Applied Math
Caleb Schlamp Electrical Engineering
Callahan Barkman Software Engineering Tech
Cameron Allen Biology-Health Sciences
Cara Fery Dental Hygiene
Carly Bull Dental Hygiene
Casey Oltman Biology-Health Sciences
Cassandra Breeden Dental Hygiene
Cassandra Tolman Radiologic Science
Cassidy Hoglund Pre-Medical Imaging Tech
Cazz Kellum Technology and Management
Chantelle Smith Population Health Management
Charles McCully Mgmt/Accounting Option
Cherille Marie Roboca Pre-Medical Imaging Tech
Christian Aviles Biology-Health Sciences
Christian Ferrer Mechanical Engineering
Christina Shevshenko Echocardiography
Christopher Brown Mechanical Engineering
Christopher Eastham Electrical Engineering
Christopher Lux Dual Elec/Renewable Energy Eng
Christopher Runnels Mechanical Engineering
Christopher Souza Software Engineering Tech
Clare Foster Dental Hygiene
Claudio Sacchi Mechanical Engineering
Clinton Rogers Embedded Systems Eng Tech
Cody Bennett Radiologic Science
Cody Crowston Pre-Medical Imaging Tech
Cody Williams Mechanical Engineering
Collin Beeler Mechanical Engineering Tech
Conlan Stewart Software Engineering Tech
Connor Fitzgerald Biology-Health Sciences
Cord Van Riper Biology-Health Sciences
Cort Cox Communication Studies
Cory Davie Mechanical Engineering
Cynthia Lynch Electrical Engineering
Dakota Kanner Dual Compute/Software Eng Tech
Daniel Taylor Embedded Systems Eng Tech
Daniel Ward Echocardiography
Danielle Hassett Diagnostic Medical Sonography
Danielle Pempek Dental Hygiene
Dara Kenady Diagnostic Medical Sonography
Darian Grigsby Echocardiography
David Brimmer Applied Psychology
David Holloway Renewable Energy Engineering
David McCormick Manufacturing Engineering Tech
David Norris EMT - Paramedic
David Rawlings Electronics Engineering Tech
David Silver Renewable Energy Engineering
David Standifer Mechanical Engineering
Denali Murray-Shapland Electrical Engineering
Devon Locke Pre-Medical Imaging Tech
Diane Bettigole Radiologic Science
Douglas Huni Computer Engineering Tech
Dylan Axtell Civil Engineering
Dylan Merker Vascular Technology
Dylan Mizer Radiologic Science
Dylan Schultz Software Engineering Tech
Edan Jahraus Software Engineering Tech
Edward Kennedy Radiologic Science
Eloisa Cutler Respiratory Care
Emily Alvarez Pre-Dental Hygiene
Emma Niskanen Mechanical Engineering
Emri Aronggear Renewable Energy Engineering
Enno Aragon Software Engineering Tech
Eric Ganim Respiratory Care
Eric Marks EMT - Paramedic
Eric Ralls Echocardiography
Erik Stahla Manufacturing Engineering Tech
Erik Storo Software Engineering Tech
Erin Enders Vascular Technology
Erin Nordhill Respiratory Care
Evdakeya Snegireff Dental Hygiene
Florencio Aguilar Pre-Nursing
Franklin Bowers Dual Compute/Software Eng Tech
Gabriel McDermott Embedded Systems Eng Tech
Galen McDermed Electrical Engineering
Garrett Bates Software Engineering Tech
Genevieve Rafferty Dental Hygiene
Geoffrey Keller Mechanical Engineering
George Soudah Operations Management
Glenn Jennings Nuclear Medicine Technology
Gordon Madden Embedded Systems Eng Tech
Grace Smith Pre-Medical Imaging Tech
Grant Alexander Biology-Health Sciences
Gunnar Alden Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Hailey Munsterman Pre-Medical Imaging Tech
Haley Crume Diagnostic Medical Sonography
Halie Petersen Respiratory Care
Hannah Armstrong Applied Mathematics
Hans Bauman Embedded Systems Eng Tech
Huyen Phan Pre-Medical Imaging Tech
Ian Draney Electrical Engineering
Ian Sanford Software Engineering Tech
Ilima Adams Dental Hygiene
Irina Davidovich Echocardiography
Israel Rivas Dental Hygiene
Jackson Smith Renewable Energy Engineering
Jacob Ferrer Applied Psychology
Jacob Kirkwood Dual Compute/Software Eng Tech
Jacob Murray Civil Engineering
Jacob Thompson Mechanical Engineering
Jacqualyn Hardin Clinical Lab Science-Earlyadm
James Rakos Dual Software Eng/Applied Math
James Wicklund Civil Engineering
James Young II Vascular Technology
Jamie Badker Operations Management
Jamie Matthews Applied Psychology
Janelle Ferlan Mgmt/Marketing Option
Jared Sipe Technology and Management
Jared Smith Software Engineering Tech
Jenessa Adams Diagnostic Medical Sonography
Jenna Solheim Applied Psychology
Jennifer Challis Renewable Energy Engineering
Jennifer Golemon Pre-Respiratory Care
Jennifer Jacobsen Diagnostic Medical Sonography
Jennifer Lakin Diagnostic Medical Sonography
Jennifer Lee Clinical Laboratory Science
Jennifer Marrs IT Health Informatics Opt
Jennifer May Biology-Health Sciences
Jeremy Riblett Mechanical Engineering
Jeri Wilson Respiratory Care
Jerome Selig Computer Engineering Tech
Jessica Bonner Dental Hygiene
Jessie Reyes Radiologic Science
Jessika Mcdonald Biology-Health Sciences
John Darling Mechanical Engineering
John Huffman Mechanical Engineering
John Medeiros Mechanical Engineering
John Steeber Computer Engineering Tech
John Zimmerman Software Engineering Tech
Jonathan Dirksen Mechanical Engineering
Jonathan Reynoso Biology-Health Sciences
Jordan Chambers Electrical Engineering
Jose Ruiz Mechanical Engineering Tech
Joseph Galbraith Electrical Engineering
Joshua Allan Dual Renewable Energy/Env Sci
Joshua Braunschweig Electrical Engineering
Joshua Cumberland Clinical Laboratory Science
Joshua Esquivel Respiratory Care
Joshua Johnson Mgmt/Marketing Option
Joshua Muswieck Environmental Sciences
Jules Earley Renewable Energy Engineering
Julia Bockelman Applied Psychology
Justin Willhite Environmental Sciences
Kanyon Douglass Electrical Engineering
Karen Eberle Vascular Technology
Karly LeVeque Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Katherine Baxter Clinical Lab Science-Earlyadm
Katherine Derby Dual Compute/Software Eng Tech
Katherine Porter Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Kathryn Hutchison Pre-Medical Imaging Tech
Kathryn McNamee Nuclear Medicine Technology
Katie Greer IT Health Informatics Opt
Kayla Barragan Polysomnographic Technology
Kayla Brandel Pre-Nursing
Kayla Brown Diagnostic Medical Sonography
Kayla Haffner Clinical Lab Science-Earlyadm
Kayla Knaap Diagnostic Medical Sonography
Kaylee Grigsby Dental Hygiene
Kelsey Jones Dental Hygiene
Kenda Wavra Dental Hygiene
Kennan Wong Electrical Engineering
Kenneth Holthus Renewable Energy Engineering
Kenneth McKee Clinical Laboratory Science
Keoni Roberts IT Health Informatics Opt
Kerby Weiser Biology-Health Sciences
Keri Wakumoto Electrical Engineering
Kevin Stockam Applied Psychology
Kevin Varga Software Engineering Tech
Kiahloni Henry Applied Mathematics
Kimberly Moser Biology-Health Sciences
Kourtney Anderson Pre-Medical Imaging Tech
Kourtney Mootz Diagnostic Medical Sonography
Kristen Mattos Diagnostic Medical Sonography
Kristine Day Applied Psychology
Kurtis Pipkin Civil Engineering
Kyle James Biology-Health Sciences
Kyle Rains Software Engineering Tech
Kylee Torrico Dental Hygiene
Lacey Bland Communication Studies
Lance Wessale Dual Compute/Software Eng Tech
Larry Neal Jr IT Bus/Systems Analysis Opt
Laurel Stewart Diagnostic Medical Sonography
Lauren Andreassen Dental Hygiene
Leander Rodriguez Software Engineering Tech
Leslie Classen Diagnostic Medical Sonography
Lewis Sanchez Dual Software Eng/Applied Math
Lexi Hibbs Biology-Health Sciences
Lindsey McClure Radiologic Science
Linsey Jones Diagnostic Medical Sonography
Lisa Pitkin Renewable Energy Engineering
Logan Madden EMT - Paramedic
Lucas Simmons IT Health Informatics Opt
Lynzee Wortman Mgmt/Accounting Option
Mackenzie Murphy Biology-Health Sciences
Madisen Garlie Applied Mathematics
Marianne Thrasher Clinical Laboratory Science
Marie Hult Operations Management
Marissa Whitley Pre-Medical Imaging Tech
Martha Ledou Respiratory Care
Mary Drzayich Civil Engineering
Matthew Gannon Radiologic Science
Matthew Gervasi EMT - Paramedic
Matthew Johnson EMT - Paramedic
Matthew Merjil Pre-Medical Imaging Tech
McKenzie Crawford Vascular Technology
Megan Cushman Mgmt/Accounting Option
Megan Gullickson Mechanical Engineering
Megan Ross Clinical Lab Science-Earlyadm
Megan Soule Pre-Medical Imaging Tech
Melissa Carson Applied Psychology
Michael Burton Communication Studies
Michael Larrabee Renewable Energy Engineering
Micheal Ellison Electrical Engineering
Miranda Frost Diagnostic Medical Sonography
Miriam Compton Applied Mathematics
Mitchill Carsley IT Applications Development Opt
Miya Streuber Respiratory Care
Molly Fronk Diagnostic Medical Sonography
Molly Orr Dental Hygiene
Morgaine Riggins Environmental Sciences
Morgan Masley Civil Engineering
Morgan Tewes IT Health Informatics Opt
Morgan Wood Diagnostic Medical Sonography
Naomi Futrell Respiratory Care
Natalie Ross Mgmt/Marketing Option
Natalie Sheffield Mechanical Engineering
Nicholas Gerstenbauer Mechanical Engineering
Nicholas Kyar Software Engineering Tech
Nicole Doner Diagnostic Medical Sonography
Nigel Bliss Dual Renewable Energy/Elec Eng
Olivia Mendez Communication Studies
Olivia Wick Diagnostic Medical Sonography
Patrick Clouser Clinical Laboratory Science
Patrick Jarofski Software Engineering Tech
Paul Zapp-Albin EMT - Paramedic
Pauline Gao Han Clinical Laboratory Science
Petra Topete-Martinez Dental Hygiene
Philip Nowak Manufacturing Engineering Tech
Phillip Smith Software Engineering Tech
Rachel Costa Clinical Laboratory Science
Raeanna Washington Applied Psychology
Raygen Yantis Clinical Laboratory Science
Raymond Larzelere Embedded Systems Eng Tech
Renee Baumann Biology-Health Sciences
Reuben Jones Renewable Energy Engineering
Rey Chavolla Echocardiography
Richard Wright Radiologic Science
Rob Johnson Electrical Engineering
Robert Huitt Mechanical Engineering
Rosalyn Phan Clinical Laboratory Science
Royce Taft Electrical Engineering
Ryan Fitzgerald Biology-Health Sciences
Ryan Gleason Echocardiography
Ryan Grant Mechanical Engineering
Ryan Hokema Mechanical Engineering
Ryan Kennell Software Engineering Tech
Ryan Pierce Software Engineering Tech
Ryan Roberson Nuclear Medicine Technology
Ryan Snow Pre-Medical Imaging Tech
Ryan Williams Pre-Medical Imaging Tech
Rylie Hancock Biology-Health Sciences
Sabrina Davis Pre-Medical Imaging Tech
Sadie Birch Pre-Medical Imaging Tech
Sage Chittick Biology-Health Sciences
Sage Copeland Vascular Technology
Samantha Davis Dental Hygiene
Samantha Posch Respiratory Care
Samuel Kurth Clinical Laboratory Science
Sarah Beutler Diagnostic Medical Sonography
Sarah Borowiak Dental Hygiene
Sarah Haffly Mgmt/Accounting Option
Sarah Johnson Clinical Laboratory Science
Sarah Johnson Diagnostic Medical Sonography
Sarah Maxey Dental Hygiene
Sargon Smith Dual Compute/Software Eng Tech
Satya Whitlock Mechanical Engineering
Sean Peery Software Engineering Tech
Sean Price Radiologic Science
Shannelle Cayetano Diagnostic Medical Sonography
Shannon Croghan Diagnostic Medical Sonography
Shantell Goodwin Operations Management
Shaona Huang Clinical Laboratory Science
Shaylynn McDonald Environmental Sciences
Sheila Mapes Clinical Laboratory Science
Shelbey Coulter Mechanical Engineering Tech
Shelby Junette Radiologic Science
Shon Webber Electrical Engineering
Sierra White Echocardiography
Sophia Huteson Echocardiography
Stanley Olemgbe Clinical Laboratory Science
Stephanie Boerste Respiratory Care
Stephen Jones Civil Engineering
Steven Bartow Electrical Engineering
Steven Hester Operations Management
Steven White Respiratory Care
Stewart Taylor Software Engineering Tech
Sulina Roma Radiologic Science
Susana Panuco Mgmt/Marketing Option
Synthia Smart Diagnostic Medical Sonography
Tammi Edge Applied Psychology
Tammi Tong Clinical Laboratory Science
Tanner Dearing Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Tanner Fanjoy Mechanical Engineering
Tapadhir Das Embedded Systems Eng Tech
Taran Koch Pre-Nursing
Taylor Cambra Diagnostic Medical Sonography
Taylor Edwards Mechanical Engineering
Taylor Johnson Renewable Energy Engineering
Taylor Munson Dental Hygiene
Taylor Simon Biology-Health Sciences
Tess Armstrong Biology-Health Sciences
Thao Nguyen Dental Hygiene
Thomas Holland Mechanical Engineering
Thomas Meyer Renewable Energy Engineering
Thomas Wright Mechanical Engineering Tech
Tiana Besoain Pre-Medical Imaging Tech
Tiffany Barnes Mgmt/Marketing Option
Tiffany Rhodes Biology-Health Sciences
Timothy Kisling Manufacturing Engineering Tech
Tina Johnson IT Health Informatics Opt
Toan Le Clinical Laboratory Science
Tram Anh Ngo Radiologic Science
Travis Chagnon Respiratory Care
Travis Shoemake IT Health Informatics Opt
Trenton Fender Mechanical Engineering
Trevor Lundsten Civil Engineering
Trinvette Wilson Pre-Medical Imaging Tech
Tyler Swinton Mgmt/Accounting Option
Vanessa Chizum Radiologic Science
Vathani Logendran Clinical Laboratory Science
Veronica Norris Pre-Medical Imaging Tech
Victoria Depew Electrical Engineering
Vidhi Chokshi Operations Management
Waverly Green Biology-Health Sciences
Wesley Inman Geomatics-option in Surveying
Whitney Hull-Pitcher Dental Hygiene
Whitney Webster Biology-Health Sciences
William Morris Biology-Health Sciences
William Rutledge Mgmt/Small Bus Mgmt Option
William Warnock Renewable Energy Engineering
Yekaterina Gensitskiy Clinical Laboratory Science
Zachary Miller Echocardiography
Zachary Noeker Mechanical Engineering Tech
Zana Mays Environmental Sciences
Back to All News

OREGON TECH IN THE NEWS

For Public Relations Inquiries

Office of Marketing & Communication

OfficeSnell Hall, Room 112
Top