Home | News

2015 Winter Term President's and Dean's List

Mar 25, 2015
The following students have been named to the 2015 Winter Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology
PRESIDENT'S LIST
The following students have been named to the 2015 Winter Term President's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.70 grade-point average and above. Only full-time students (12 credit hours or more) are eligible for academic honors.
 
Aaron Miller Environmental Sciences
Abbigale Eyestone Biology-Health Sciences
Adam Harvey Manufacturing Engineering Tech
Adrianna Gonzalez Nuclear Medicine Technology
Adrienne Koos Biology-Health Sciences
Alan Gardner General Studies
Alayna Hudgens Echocardiography
Albert Zhen Software Engineering Tech
Alex Gibson Renewable Energy Engineering
Alexander Carlson Software Engineering Tech
Alexander Huettis Mechanical Engineering
Alexander Ramirez Biology-Health Sciences
Alexandra Hohman McDonnell Clinical Laboratory Science
Alexi Meier Dental Hygiene
Alexis Camp Electrical Engineering
Alexis Huss Diagnostic Medical Sonography
Alexis Robles Biology-Health Sciences
Alicia Casselman Diagnostic Medical Sonography
Alicia Holbrook Dental Hygiene
Alyssa Ballard Pre-Nursing
Alyssa Gunning Environmental Sciences
Alyssa Stewart Biology-Health Sciences
Amanda Brooks Pre-Medical Imaging Tech
Amanda Brummett Applied Psychology
Amanda Caldwell Respiratory Care
Amanda Chamberlin *IT Health Informatics Opt
Amanda Frey Clinical Laboratory Science
Amanda Greene-Lewis Dental Hygiene
Amanda Kindsvogel Diagnostic Medical Sonography
Amber Chasteen Pre-Medical Imaging Tech
Amy Hedberg Diagnostic Medical Sonography
Amy Nicholson Clinical Laboratory Science
Amy Nicolaysen Clinical Laboratory Science
Amy Shelton Dental Hygiene
Ana Aguilar Biology-Health Sciences
Andrea Lengel Biology-Health Sciences
Andrei Simon Biology-Health Sciences
Andreina Garibay Dental Hygiene
Andrew Burke IT Bus/Systems Analysis Opt
Andrew Howard Radiologic Science
Andrew O'Leary Applied Psychology
Andrew Robatcek Environmental Sciences
Andrew Rood Renewable Energy Engineering
Andrew Weber Civil Engineering
Andrew White Geomatics-option in Surveying
Angela Gee Pre-Dental Hygiene
Angie Tieu Radiologic Science
Annabel Grohs Mechanical Engineering
Ann-Marie Guischer Pre-Medical Imaging Tech
Aquila Reed Geomatics-option in Surveying
Asheley Martino Dental Hygiene
Ashlee Marie Hulsey Pre-Medical Imaging Tech
Ashlei Morgan Mechanical Engineering
Ashleigh Vandenbrink Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Ashley Doolin Clinical Lab Science-Earlyadm
Ashley Dougherty Dental Hygiene
Ashley Elliott Applied Psychology
Ashley Holder Pre-Nursing
Ashley Kangas Diagnostic Medical Sonography
Ashley Kothen Clinical Laboratory Science
Ashley Menzie Radiologic Science
Ashley Tobiska Diagnostic Medical Sonography
Ashley Wagner Dual Compute/Software Eng Tech
Ashton Britton Dental Hygiene
Aspen Christensen Pre-Nursing
Aubriana Miranda Pre-Nursing
Austen Flint Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Austin Black Radiologic Science
Austin Deanhardt Civil Engineering
Austin Nickerson Civil Engineering
Austin Poulin Manufacturing Engineering Tech
Autumn Anderson Operations Management
Ayla Walton Pre-Medical Imaging Tech
Aylee Trattner Radiologic Science
Bailey Bixler Mechanical Engineering
Bailey Hildebrand Vascular Technology
Bailey Parker Nuclear Medicine Technology
Bailey Riddle Radiologic Science
Bailey Tehan Diagnostic Medical Sonography
Bailey Whitehurst Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Baker McDonald Dual Renewable Energy/Env Sci
Barbara Sigurdson Dental Hygiene
Ben Krueger Mgmt/Marketing Option
Benjamin Brown Computer Engineering Tech
Benjamin Egle Biology-Health Sciences
Benjamin Ketler Mechanical Engineering Tech
Bichngoc Nguyen *IT Health Informatics Opt
Birch Biessel Clinical Lab Science-Earlyadm
BJ Wilson Biology-Health Sciences
Bonnie Schaaf Clinical Laboratory Science
Brad Crandall Radiologic Science
Brad Rhoades Geomatics-option in Surveying
Brady Dickerson Nuclear Medicine Technology
Braedon Wrosch Mechanical Engineering
Brandi Hamamoto Respiratory Care
Brandon Butler Pre-Medical Imaging Tech
Brandon Guerrero EMT - Paramedic
Breanna Stone Dental Hygiene
Brenda Duran Respiratory Care
Brenda Odesha Applied Psychology
Brenna Duffitt Software Engineering Tech
Brett Marcus Mechanical Engineering
Brett Suydam *IT Health Informatics Opt
Brian Stinchcomb Pre-Medical Imaging Tech
Brianna Wright Diagnostic Medical Sonography
Brina Tennigkeit Clinical Laboratory Science
Brittany Anderson Dental Hygiene
Brittany Baldridge Clinical Laboratory Science
Brittany Maxam Vascular Technology
Brittany Tomjack Pre-Medical Imaging Tech
Brittney Barnett Diagnostic Medical Sonography
Brooke Ables Pre-Medical Imaging Tech
Brooke Jackson Vascular Technology
Brooke Weikle Echocardiography
Brookelynn Fitzgerald Pre-Nursing
Bryan Beard Radiologic Science
Caitlin Houck-Pitts Echocardiography
Caitlin Young Radiologic Science
Caleb Kauffman Software Engineering Tech
Caleb Sale Mechanical Engineering Tech
Callie Grant Dental Hygiene
Calysta McCool Vascular Technology
Candice Romine Vascular Technology
Candida Gorremans-Rodrigue Radiologic Science
Carla Ceciliani Diagnostic Medical Sonography
Carrie Boltz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Carrie Thibault Dental Hygiene
Carson Miller IT Bus/Systems Analysis Opt
Cassandra Roten Pre-Medical Imaging Tech
Chad Rasmussen Electrical Engineering
Chandler Tally Nuclear Medicine Technology
Chanseyha Eng Mechanical Engineering
Charles Goebel Dual Civil Eng/Env Sciences
Charles Noak Radiologic Science
Chase Davis Pre-Clinical Lab Science
Chelsea Schock Diagnostic Medical Sonography
Cheryl Lawrence Nuclear Medicine Technology
Chester Lau Pre-Nursing
Chloe Smith Environmental Sciences
Chloe Zallen Radiologic Science
Christina Borchert Vascular Technology
Christina Chipman Nuclear Medicine Technology
Christina Shevshenko Echocardiography
Christopher Brown Mechanical Engineering
Christopher Emmert Radiologic Science
Christopher Galer Respiratory Care
Christopher Herman Radiologic Science
Christopher Nunez Echocardiography
Christopher Parsons Sleep Health-Polysom Tech Opt
Christopher Walters Operations Management
Christopher Wheatley Renewable Energy Engineering
Ciara Patton Diagnostic Medical Sonography
Cintya Garcia Applied Psychology
Claire Pflieger Pre-Medical Imaging Tech
Claudia Avelar Diagnostic Medical Sonography
Cody Bulkley Embedded Systems Eng Tech
Cody Williams Mechanical Engineering
Connor Devereux Radiologic Science
Connor Fitzgerald Biology-Health Sciences
Connor Scott Civil Engineering
Cord Van Riper Biology-Health Sciences
Cory Barney Dual Compute/Software Eng Tech
Courtney Greenberg Radiologic Science
Crystal Patitz Clinical Laboratory Science
Daisha Acorda Pre-Nursing
Daisy Plascencia Pre-Medical Imaging Tech
Daisy Tapia Applied Psychology
Dakotah Webb Mechanical Engineering
Dani Nowak Dental Hygiene
Daniel Neighbor Mechanical Engineering
Daniel Stahlnecker Clinical Lab Science-Earlyadm
Daniel Stotts Software Engineering Tech
Daniel Taylor Embedded Systems Eng Tech
Danielle Curtis Sleep Health-Polysom Tech Opt
Danielle Lisoski Diagnostic Medical Sonography
Danielle Sayres Renewable Energy Engineering
Danielle Warden Respiratory Care
Danit Hubbell
Darriann Long
Civil Engineering
Mgmt/Accounting Option
David Holloway Renewable Energy Engineering
David Houston Electrical Engineering
David Miller Respiratory Care
David Thomas Biology-Health Sciences
David Wing Electrical Engineering
Deanna Herrera Pre-Nursing
Derek Ball Radiologic Science
Derek Wiseman Biology-Health Sciences
Derick Jackman Radiologic Science
Devin Guenther Electrical Engineering
Devon Andrade Dual Compute/Software Eng Tech
Devon Shatto Respiratory Care
Dillion Moreland Mechanical Engineering
Dustin Boehm Radiologic Science
Dustin Falgout Software Engineering Tech
Dustin Ford Radiologic Science
Dustin Henderson Electrical Engineering
Dylan Rogers Biology-Health Sciences
Dylan Schultz Software Engineering Tech
Dylan Seay Mechanical Engineering
Edith Mendoza-Cortes Pre-Respiratory Care
Edmondo Mazzulli Software Engineering Tech
Edward Kennedy Radiologic Science
Elaina Steber Diagnostic Medical Sonography
Elana Silverman Diagnostic Medical Sonography
Elissa Stoltz Radiologic Science
Elizabeth Aguiar Respiratory Care
Elizabeth Berggren Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Elizabeth Sheehy Civil Engineering
Elizabeth Thurman Electrical Engineering
Elsey Perkins Dental Hygiene
Elyse Mace Nuclear Medicine Technology
Emilee Harris Pre-Medical Imaging Tech
Emily Biggs Pre-Medical Imaging Tech
Emily Reynolds Pre-Medical Imaging Tech
Emily Stair Clinical Lab Science-Earlyadm
Emma Carey Dental Hygiene
Emmy Li Dental Hygiene
Emri Aronggear Renewable Energy Engineering
Eric Buckland Mgmt/Accounting Option
Eric Garcia Pre-Medical Imaging Tech
Eric Johnson Biology-Health Sciences
Eric Magers Software Engineering Tech
Eric Storey Electrical Engineering
Erica Bennett Pre-Medical Imaging Tech
Erica Tesdahl *IT Health Informatics Opt
Erik Andersen Software Engineering Tech
Erika Garvey Respiratory Care
Erin Burdick Dental Hygiene
Erin Gerner Echocardiography
Erin Lomax Dental Hygiene
Erin Nordhill Respiratory Care
Erin Nowak Radiologic Science
Ethan Hall Embedded Systems Eng Tech
Ethan Pitzer Emergency Medical Services
Evan Troxel Electrical Engineering
Ezra Stockton Civil Engineering
Flordelisa Rohrbough Echocardiography
Florencio Aguilar Pre-Nursing
Franklin Faganello Operations Management
Gabrielle Basham Pre-Medical Imaging Tech
Gabrielle Gundersen Radiologic Science
Gage Nebel Radiologic Science
Galen McDermed Electrical Engineering
Garret Seppala Software Engineering Tech
Garrett Cowell Civil Engineering
Garrick Beat Mechanical Engineering
Geoffrey Gardner Clinical Laboratory Science
Gillian Streinz Respiratory Care
Gina Knox Clinical Laboratory Science
Glenn Jennings Nuclear Medicine Technology
Gordon Madden Embedded Systems Eng Tech
Gurpreet Bharmota Echocardiography
Hadi Sleel Manufacturing Engineering Tech
Hailey Huot Pre-Medical Imaging Tech
Hailey Munsterman Pre-Medical Imaging Tech
Hailey Totorica Dental Hygiene
Haley Bever Dental Hygiene
Haley Crume Diagnostic Medical Sonography
Hannah Pope Biology-Health Sciences
Harris Leslie Echocardiography
Heather Miller Dental Hygiene
Helen Allen Renewable Energy Engineering
Ian Murphy Computer Engineering Tech
Ian Tarnovsky Biology-Health Sciences
Isaac Harries Software Engineering Tech
Isaac Reynolds Mechanical Engineering
Ismael Franco Electrical Engineering
Jack Howell Biology-Health Sciences
Jack Roberts Electrical Engineering
Jackson Smith Renewable Energy Engineering
Jackson Wold Clinical Lab Science-Earlyadm
Jacob Ferguson Mechanical Engineering Tech
Jacob Ferrer Applied Psychology
Jacob Freeman Electrical Engineering
Jacob McAvoy Biology-Health Sciences
Jacob Ovgard Communication Studies
Jacob Tiffee Radiologic Science
Jacqueline Wood Radiologic Science
Jacquelyn Butte Pre-Medical Imaging Tech
Jadyn Lenard Pre-Medical Imaging Tech
Jaime Cobian Echocardiography
Jakob Chabot Dual Renewable Energy/Elec Eng
James Fahey Clinical Laboratory Science
James Goheen Environmental Sciences
James Young II Vascular Technology
Jamie Gillespie Radiologic Science
Jamie Storer Operations Management
Janay Revak Pre-Nursing
Jasmine Lewis Pre-Medical Imaging Tech
Jason Bryers Echocardiography
Jason Herfindahl Radiologic Science
Jason Millar Civil Engineering
Jazmine Lebsack Applied Psychology
Jena McCann Dental Hygiene
Jennifer Cabauatan Diagnostic Medical Sonography
Jennifer Challis Renewable Energy Engineering
Jennifer Larue Nuclear Medicine Technology
Jennifer Lee Clinical Laboratory Science
Jennifer Millar Environmental Sciences
Jennifer Sigel Dental Hygiene
Jennifer Weibel Clinical Laboratory Science
Jeremiah Lipp Dual Renewable Energy/Elec Eng
Jeremie Haines Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Jeremy Burke Dual Embed/Software Eng Tech
Jerome Selig Computer Engineering Tech
Jerrid Plymale Electrical Engineering
Jesse Alves Mechanical Engineering
Jesse Brummett Mechanical Engineering
Jessica Conrad Pre-Nursing
Jessica Crew Dental Hygiene
Jessica dela Cruz Mechanical Engineering
Jessica Grapentine Dental Hygiene
Jessica Jones Mechanical Engineering Tech
Jessica Klamp Radiologic Science
Jessica West Radiologic Science
Jessie Billings Pre-Medical Imaging Tech
Jessie Murrell Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Jill Coblentz Pre-Medical Imaging Tech
Jimmy Le Civil Engineering
Joann Winters Biology-Health Sciences
Joel Dibrell Applied Psychology
John Bauer Renewable Energy Engineering
John Crosby Mechanical Engineering
John Cunningham EMT - Paramedic
John Darling Mechanical Engineering
John Noreault Diagnostic Medical Sonography
John Schulz Mechanical Engineering
Johnathan Leuthold Software Engineering Tech
Joley Powell Pre-Medical Imaging Tech
Jonathan Allen Manufacturing Engineering Tech
Jonathan Moore Civil Engineering
Jonathan Ripley EMT - Paramedic
Jonathan Waldrip Electrical Engineering
Jordan Frerichs Diagnostic Medical Sonography
Jordan Goetsch Diagnostic Medical Sonography
Jordan Preston Civil Engineering
Jordan Spangler Electrical Engineering
Jordan Townley Communication Studies
Joseph Galbraith Electrical Engineering
Joseph Miller Software Engineering Tech
Joseph Nguyen *IT Health Informatics Opt
Joseph Scanlon Manufacturing Engineering Tech
Joshua Braunschweig Electrical Engineering
Joshua Muswieck Environmental Sciences
Joshua Ricketts Radiologic Science
Joshua Thorpe Radiologic Science
Joslyn Crewse Applied Psychology
Joy Cummings Mgmt/Accounting Option
Juan Hernandez Clinical Lab Science-Earlyadm
Julie Zaiger Clinical Lab Science-Earlyadm
Julien Mindlin-Davidson Mechanical Engineering
Justin Dibble Environmental Sciences
Justin Doty Pre-Medical Imaging Tech
Justin Kelly Electrical Engineering
Justinne Vaughan Respiratory Care
Kaela Shenk Dental Hygiene
Kaila Dillon Radiologic Science
Kaitlin Lindenburger Biology-Health Sciences
Kaitlinn Moody Respiratory Care
Kaitlyn Erner Pre-Medical Imaging Tech
Kandi Braxton Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Kanissa Brown Radiologic Science
Kanyon Douglass Electrical Engineering
Kara Randall Diagnostic Medical Sonography
Kara Wood Dental Hygiene
Karena Higgins Respiratory Care
Karissa Trebizo Communication Studies
Karly LeVeque Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Karra Mahan Clinical Laboratory Science
Kassaundra McLaughlin Radiologic Science
Katelyn Lashley Dental Hygiene
Katherine Derby Dual Compute/Software Eng Tech
Katherine Dunn Biology-Health Sciences
Katherine Houston Renewable Energy Engineering
Kathryn Case Applied Psychology
Kathryn Hutchison Pre-Medical Imaging Tech
Kathryn Rooney Applied Mathematics
Kati Hall Dental Hygiene
Katie Frambes Echocardiography
Katie Greer *IT Health Informatics Opt
Katie Nguyen Respiratory Care
Katie Shaw Dental Hygiene
Katie Virtue Pre-Medical Imaging Tech
Katlyn Hibbs Biology-Health Sciences
Katlyn Tillman Applied Psychology
Katy Fernlund Diagnostic Medical Sonography
Kayla Brown Diagnostic Medical Sonography
Kayla Hawes Echocardiography
Kayla Knaap Diagnostic Medical Sonography
Kayla Warlick Radiologic Science
Kaylee Johnson Respiratory Care
Keith Omogrosso Electrical Engineering
Kelli Berg Diagnostic Medical Sonography
Kelli Ford Respiratory Care
Kelsey Rank Radiologic Science
Kelsey Sampson Renewable Energy Engineering
Kelsey Stewart Vascular Technology
Kelsey West Radiologic Science
Kelson Redding Mechanical Engineering Tech
Kendra Downing Pre-Dental Hygiene
Kennan Wong Electrical Engineering
Kenneth Shultz *Civil Engineering
Kerri Mittan Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Kevin Fessler Software Engineering Tech
Kevin Juba Dual Compute/Software Eng Tech
Kevin Stockam Applied Psychology
Kiara Feldman Vascular Technology
Kimberly Clark Applied Psychology
Kirwan Fox Dual Renewable Energy/Elec Eng
Kortney Dixson Diagnostic Medical Sonography
Kourtney Mootz Diagnostic Medical Sonography
Krista Roberson Echocardiography
Kristin Burkholder Pre-Medical Imaging Tech
Kristin McBride Nuclear Medicine Technology
Kurtis Pipkin Civil Engineering
Kyanna Rogers Communication Studies
Kyle Sterrett Manufacturing Engineering Tech
Kylee Schimel Nuclear Medicine Technology
Kylee Torrico Dental Hygiene
Kyra Acosta Radiologic Science
Kyra Bivens Applied Psychology
Kyrstin Cameron Dental Hygiene
Lacey Bewley Echocardiography
Lander Nordal Mechanical Engineering
Laney Jensen Pre-Dental Hygiene
Larisa Manuylova Dental Hygiene
Larissa Omura Biology-Health Sciences
Laura Frame Mgmt/Accounting Option
Laura Gotthardt Clinical Laboratory Science
Laurel Stewart Diagnostic Medical Sonography
Lauren Slominski Respiratory Care
Lena Barna Biology-Health Sciences
Lewis Sanchez Dual Software Eng/Applied Math
Lidia Egoavil Pre-Medical Imaging Tech
Lillian Shan Clinical Laboratory Science
Lillie Ogden Diagnostic Medical Sonography
Lindsay Harrison Diagnostic Medical Sonography
Lindsey Butler Diagnostic Medical Sonography
Lindsey Kepon Pre-Medical Imaging Tech
Linsey Jones Diagnostic Medical Sonography
Loren Lang Electrical Engineering
Lucas Fuller Electrical Engineering
Lucas Johnson Mechanical Engineering
Luis Gomez Radiologic Science
Luke Harless Radiologic Science
Lynsey Johnson Diagnostic Medical Sonography
Mackenzie Clark Electrical Engineering
Mackenzie Murphy Biology-Health Sciences
Macyn Nagao Pre-Nursing
Magdalaine Thomas Vascular Technology
Maile Devine Diagnostic Medical Sonography
Mallory Rose Diagnostic Medical Sonography
Margaret Anderson Clinical Lab Science-Earlyadm
Maria Mejia Dental Hygiene
Maria Ward *IT Health Informatics Opt
Mariah McLemore Vascular Technology
Marisa Calavan Dental Hygiene
Marlana Bartram Radiologic Science
Martin Stonesifer Vascular Technology
Mathew Blanco Pre-Medical Imaging Tech
Mathew Lemon Mechanical Engineering
Matthew Barber Mechanical Engineering
Matthew Del Fante Software Engineering Tech
Matthew Shimek Mechanical Engineering
Max Brandstetter Software Engineering Tech
McKenna Drake Pre-Dental Hygiene
McKenzi Benedict Dental Hygiene
McKenzie Anderson Dental Hygiene
Mckenzie Norris Pre-Medical Imaging Tech
McKenzy Leveton Diagnostic Medical Sonography
McKinzee Merrill Pre-Nursing
Meera Ajudia Nuclear Medicine Technology
Megan Cook Diagnostic Medical Sonography
Megan Cushman Mgmt/Accounting Option
Megan Krautscheid Diagnostic Medical Sonography
Megan Kuenzi Dental Hygiene
Megan Ross Clinical Lab Science-Earlyadm
Megan Weitzel Dental Hygiene
Melisa Dodge Echocardiography
Melissa Carson Applied Psychology
Melissa Ceron Mgmt/Accounting Option
Melissa Gibson Echocardiography
Meriele Kwok Mechanical Engineering
Micaela Hester Dental Hygiene
Micah Fillinger EMT - Paramedic
Michael Larrabee Renewable Energy Engineering
Michael Smith Operations Management
Michael Walker Nuclear Medicine Technology
Michel Koopman Computer Engineering Tech
Michelle Davis Applied Psychology
Michelle Kammerer Radiologic Science
Michelle Kantor Electrical Engineering
Michelle Nguyen Vascular Technology
Mikala Barnes Radiologic Science
Minh Quan IT Applications Development Opt
Miranda Frey Pre-Medical Imaging Tech
Misael Rios Radiologic Science
Mitchell Davis Echocardiography
Mohamed Alhosani Renewable Energy Engineering
Molli Drivdahl Software Engineering Tech
Mollie Treece Diagnostic Medical Sonography
Molly Fronk Diagnostic Medical Sonography
Monica Neang Mechanical Engineering
Natalie Ross Mgmt/Marketing Option
Nathan Cowden Respiratory Care
Nathan Curti Renewable Energy Engineering
Nathan Garrelts Dual Renewable Energy/Elec Eng
Nathan Pajutee Mgmt/Marketing Option
Nathan Wade Mgmt/Marketing Option
Nicholas Anderson Mechanical Engineering
Nicholas Carew Renewable Energy Engineering
Nicholas Chow Mechanical Engineering Tech
Nicholas Peckover Echocardiography
Nichole Bake Dental Hygiene
Nicole Doner Diagnostic Medical Sonography
Nicolo DePierro Clinical Laboratory Science
Niella Zenuhin Dental Hygiene
Niels Williams Renewable Energy Engineering
Nigel Bliss Electrical Engineering
Oriane Lussier Pre-Medical Imaging Tech
Patricia Austin Biology-Health Sciences
Patrick Barnett IT Applications Development Opt
Patrick Caruana Software Engineering Tech
Patrick Clouser Clinical Laboratory Science
Patrick Oswald Renewable Energy Engineering
Paul Adams Mgmt/Marketing Option
Paul Boggs II IT Applications Development Opt
Paul Davitt Operations Management
Paul Snyder Clinical Laboratory Science
Paula Martinez Radiologic Science
Peter Wong Clinical Laboratory Science
Petra Topete-Martinez Dental Hygiene
Philip Perkins Mechanical Engineering
Piper Marks Applied Psychology
Quinton Weaver Mechanical Engineering
Rachel Botsford Radiologic Science
Rachel Merrill Diagnostic Medical Sonography
Rafael Belloc Civil Engineering
Ramiro Espinosa Civil Engineering
Raven Jones Dental Hygiene
Raygan Gardner Radiologic Science
Raygen Yantis Clinical Laboratory Science
Rebecca Short Clinical Laboratory Science
Rebecca Williams Dental Hygiene
Rebekah Kaufman Diagnostic Medical Sonography
Rebekah Matteri Geomatics-option in Surveying
Regina Lagu Clinical Laboratory Science
Renee Baumann Biology-Health Sciences
Rhonda Costin Geomatics-option in Surveying
Richard Mahuze Electrical Engineering
Richard Putman Radiologic Science
Riley O'Boyle Civil Engineering
Rob Johnson Electrical Engineering
Robert Schomp Renewable Energy Engineering
Robert Sievers Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Roderick Winters Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Ron Hittinger Diagnostic Medical Sonography
Ross Grauf Respiratory Care
Royce Taft Electrical Engineering
Ryan Bell Software Engineering Tech
Ryan Fitzgerald Biology-Health Sciences
Ryan Fox Software Engineering Tech
Ryan Gill Mechanical Engineering
Ryan Grant Mechanical Engineering
Ryan Kelly Civil Engineering
Ryan Snyder Applied Psychology
Ryley McAllister Nuclear Medicine Technology
Sadie Birch Pre-Medical Imaging Tech
Sadie Bollman Biology-Health Sciences
Sally Bradley Mgmt/Accounting Option
Sam Breazeal General Studies
Samantha Lindauer Pre-Nursing
Samantha Martin Radiologic Science
Samantha Snyder Pre-Medical Imaging Tech
Samson Lam Mechanical Engineering
Samuel Driver Biology-Health Sciences
Samuel Farris IT Applications Development Opt
Sandra Busch Dental Hygiene
Sang Mai Pre-Medical Imaging Tech
Sara Filer Pre-Nursing
Sarah Beutler Diagnostic Medical Sonography
Sarah Brown Radiologic Science
Sarah Buchanan Clinical Laboratory Science
Sarah Cottle Pre-Medical Imaging Tech
Sarah Johnson Diagnostic Medical Sonography
Sarah Lamb EMT - Paramedic
Sarah Mihulka Biology-Health Sciences
Sarah Richards Radiologic Science
Sarah Wright Clinical Laboratory Science
Satya Whitlock Mechanical Engineering
Savanna Nickols Biology-Health Sciences
Sean Gorey Mechanical Engineering
Sergio Marroquin Renewable Energy Engineering
Shane Bright Vascular Technology
Shannon Croghan Diagnostic Medical Sonography
Shannon O'Connell Respiratory Care
Shantell Goodwin Operations Management
Shauna Collins Respiratory Care
Shawn Farrier Polysomnographic Technology
Shaylen Rosas Diagnostic Medical Sonography
Shaymarie Parker Diagnostic Medical Sonography
Sheila Bowes Dental Hygiene
Shelby Fioravanti Pre-Medical Imaging Tech
Shelby Junette Radiologic Science
Shelby Thompson Pre-Medical Imaging Tech
Sidney Odman Radiologic Science
Simona Arnautov Echocardiography
Stacey Bailey Applied Psychology
Stefanie VanDeHey Dental Hygiene
Stephanie Chen Respiratory Care
Stephanie Vetter Software Engineering Tech
Stephanie Willis Mechanical Engineering Tech
Sterling Moore Mechanical Engineering Tech
Steven Alspach Dual Software Eng/Applied Math
Steven Bartow Electrical Engineering
Steven Dumas Mechanical Engineering
Steven Reed Civil Engineering
Steven White Respiratory Care
Stewart Taylor Software Engineering Tech
Sydney Luepton Radiologic Science
Sydney Waters Pre-Medical Imaging Tech
Taelynn Tangonan Dental Hygiene
Tamera Creel Dental Hygiene
Tammi Edge Applied Psychology
Tammy Gillespie Applied Psychology
Tanna McClure Dual Software Eng/Applied Math
Tanner Fanjoy Mechanical Engineering
Tanner Gilliland Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Edwards Mechanical Engineering
Taylor Redd Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Thompson *IT Health Informatics Opt
Taylor Wagner Mechanical Engineering
Terena Martin Vascular Technology
Tess Parsons Mgmt/Marketing Option
Thao Nguyen Dental Hygiene
Thelma Schneider Dental Hygiene
Thoa Tran Clinical Laboratory Science
Thomas McCloskey Radiologic Science
Thomas Wells Environmental Sciences
Thuy Nguyen IT Bus/Systems Analysis Opt
Thyanna Voisine Software Engineering Tech
Tiana Besoain Pre-Medical Imaging Tech
Tiana Sellars Dental Hygiene
Tiana Smith Dental Hygiene
Tifany Lagos Renewable Energy Engineering
Tiffany Barnes Mgmt/Marketing Option
Tiffany Lyons Biology-Health Sciences
Tiffany Rhodes Biology-Health Sciences
Tim Hak Respiratory Care
Travis Chagnon Respiratory Care
Travis Ford Applied Psychology
Travis Peterson-Welch Population Health Management
Trenton Fender Mechanical Engineering
Trevor Lundsten Civil Engineering
Trischelle Christensen Diagnostic Medical Sonography
Troy Riblett Dual Software Eng/Applied Math
Tuyen Nguyen Clinical Laboratory Science
Tyler Dearman Environmental Sciences
Tyler Harris Population Health Management
Tyler Peterson Electrical Engineering
Tyler Pinson *Civil Engineering
Tyler Puzey Geomatics-option in Surveying
Uyen A Mgmt/Marketing Option
Valeria Menke Communication Studies
Vanessa Chizum Radiologic Science
Vanessa Gardner Mgmt/Accounting Option
Victoria Depew Electrical Engineering
Victoria Fallon Nuclear Medicine Technology
Waldemar Schmidt Radiologic Science
Wesley Crozier Clinical Laboratory Science
William Weaver Dual Renewable Energy/Elec Eng
Yoshua Gombo Mechanical Engineering
Yusuf Algoz IT Applications Development Opt
Zachary Kovnat *IT Health Informatics Opt
Zaina Zaidan Clinical Lab Science-Earlyadm
Zainab Almualim Pre-Medical Imaging Tech
Zana Mays Environmental Sciences
 
 
DEAN'S LIST
The following students have been named to the 2015 Winter Term Dean's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.30 to 3.69 grade-point average. Only full-time students (12 credit hours or more) are eligible for academic honors.
 
Aaron Costner Dual Software Eng/Applied Math
Aaron Hutchins Vascular Technology
Aaron Wallace Software Engineering Tech
Aaron Waltman Radiologic Science
Abdulaziz Alkhattab Renewable Energy Engineering
Adam Arrington Mechanical Engineering
Adam Zbinden Renewable Energy Engineering
Alec Leetch EMT - Paramedic
Alexander Funicello EMT - Paramedic
Alexander Hogen Computer Engineering Tech
Alexander Reese Renewable Energy Engineering
Alexandra Iliyn Software Engineering Tech
Alexandria O'Neal Radiologic Science
Alexandrya Steller Pre-Medical Imaging Tech
Alexis Gallagher Nuclear Medicine Technology
Alexzandra Noble Mechanical Engineering
Alicia Marien Applied Mathematics
Alix Koontz Clinical Lab Science-Earlyadm
Allison Cook Radiologic Science
Alyssa Grimaldi Diagnostic Medical Sonography
Alyssa Marty Nuclear Medicine Technology
Alyssa Rupp Echocardiography
Amanda Bounnam Pre-Medical Imaging Tech
Amanda Krueger Respiratory Care
Amanda MacIntire Applied Psychology
Amy Eskeldson EMT - Paramedic
Amy Leighliter Nuclear Medicine Technology
Amy Oosterman Biology-Health Sciences
Amy Palazzolo Respiratory Care
Andrea Blake Radiologic Science
Andrew Fairrington General Studies
Andrew Rivera EMT - Paramedic
Angela Cole Dental Hygiene
Anna Groner Dual Civil Eng/Env Sciences
Anthony Nguyen Software Engineering Tech
Antonio Hernandez *IT Health Informatics Opt
Aram Andriesian Renewable Energy Engineering
Ashlee Rainville Dental Hygiene
Ashley Gillette Radiologic Science
Ashley Jacobs Dental Hygiene
Ashley LaBarre Pre-Nursing
Ashley Wilcox Electronics Engineering Tech
Ashley Williams Dental Hygiene
Ashlie Petersen Communication Studies
Aspen Wolff Pre-Nursing
Audrey Abblitt Pre-Medical Imaging Tech
Austin DeLucca IT Bus/Systems Analysis Opt
Autumn Engh Renewable Energy Engineering
Barton Plimmer Electrical Engineering
Beaudy Harrington Software Engineering Tech
Benedict Fawver Electrical Engineering
Benjamin Morse Electronics Engineering Tech
Benjamin Schulz Pre-Nursing
Bethany Listen Dual Renewable Energy/Env Sci
Blake Owens Environmental Sciences
Bradley Hummel Renewable Energy Engineering
Bradley Wirth Mechanical Engineering
Brandon Allen Geomatics-option in GIS
Brandon Bautista Manufacturing Engineering Tech
Brandon Bradstreet Mechanical Engineering
Brandon Maier Mechanical Engineering
Brandon Walker Mechanical Engineering
Brendan Reece-Sullivan Electrical Engineering
Brendon Flaherty Operations Management
Brenna White EMT - Paramedic
Brentson Kinoshita Mechanical Engineering
Brian Nichols Manufacturing Engineering Tech
Brianna Rios Pre-Dental Hygiene
Brittaniy Buckingham Dental Hygiene
Brittany Legget Biology-Health Sciences
Brittney Garrett Communication Studies
Brock Casselman Radiologic Science
Brogan Leconte Applied Mathematics
Brooke Petaja Biology-Health Sciences
Bryan Mayberry Geomatics-option in Surveying
Bryce Cleary Electrical Engineering
Caleb Donaldson Pre-Medical Imaging Tech
Cameron Allen Biology-Health Sciences
Cameron Brin Renewable Energy Engineering
Carissa Grant Nuclear Medicine Technology
Carlos Faiers Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Carly Bull Dental Hygiene
Carly McIsaac Applied Psychology
Casey Oltman Biology-Health Sciences
Casey Schurman Software Engineering Tech
Casey Stribling Mechanical Engineering
Cassandra Breeden Dental Hygiene
Chad Greene Software Engineering Tech
Chantelle Smith Population Health Management
Charlene Dobry Applied Psychology
Charles Alexander Environmental Sciences
Charles McCully Mgmt/Accounting Option
Cheyenne Low Pre-Medical Imaging Tech
Christian Ferrer Mechanical Engineering
Christine Ause EMT - Paramedic
Christopher Eastham Electrical Engineering
Cody Abbott EMT - Paramedic
Cody Flock Computer Engineering Tech
Cody Smith Electrical Engineering
Cody Wagner Mechanical Engineering
Collette Wicke Applied Psychology
Collin Beeler Mechanical Engineering Tech
Colton Wilson Communication Studies
Connor Reynolds Pre-Medical Imaging Tech
Courtney Daniels Radiologic Science
Crystal Lang Dental Hygiene
Cullen Hancock Mechanical Engineering
Dallas Melum Mgmt/Marketing Option
Damon Lerma Biology-Health Sciences
Daniel Doty IT Bus/Systems Analysis Opt
Daniel Early Software Engineering Tech
Daniel Elmore Mgmt/Marketing Option
Daniel Nordal Mechanical Engineering
Daniel Stelle Software Engineering Tech
Daniel Teater EMT - Paramedic
Danielle Hassett Diagnostic Medical Sonography
Danielle Kubat Radiologic Science
Danielle Pempek Dental Hygiene
Dara Kenady Diagnostic Medical Sonography
Darian Benanua IT Applications Development Opt
Darian Grigsby Echocardiography
David Bartholomew Embedded Systems Eng Tech
David Bartlemay Radiologic Science
David Leisy Software Engineering Tech
David Murphy Mgmt/Marketing Option
David Norris EMT - Paramedic
David Rawlings Electronics Engineering Tech
David Standifer Mechanical Engineering
Dawn Oliver Renewable Energy Engineering
Devin Sheehan Renewable Energy Engineering
Devon Locke Pre-Medical Imaging Tech
Douglas Huni Computer Engineering Tech
Drew Goodman Mgmt/Marketing Option
Duncan Schramm Applied Psychology
Dustin Schneider Communication Studies
Dylan Hewitt Software Engineering Tech
Dylan Merker Vascular Technology
Edward Johnston Mechanical Engineering
Eli Gahringer Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Elijah Hawkins Mechanical Engineering
Elisabeth Partridge Echocardiography
Elizabeth Rabenold Pre-Medical Imaging Tech
Elliott Fish Manufacturing Engineering Tech
Elliott Weinberg Renewable Energy Engineering
Emily Alvarez Pre-Dental Hygiene
Emily Gustafson-Plummer Dental Hygiene
Emily Tatum Respiratory Care
Emmitt Vandehey Pre-Medical Imaging Tech
Eric Ceballos Biology-Health Sciences
Eric Marks EMT - Paramedic
Eric Weinberg Electrical Engineering
Ersal Wairara IT Applications Development Opt
Ethan Kristensen Operations Management
Ethan Pass Respiratory Care
Faith Dunn Pre-Nursing
Forest Feltner Mechanical Engineering
Gabriel McDermott Embedded Systems Eng Tech
Gabriel Sample IT Bus/Systems Analysis Opt
Garrett Mauritson Renewable Energy Engineering
Garrett Stephens Civil Engineering
Genevieve Rafferty Dental Hygiene
GeRysand Cabanilla Renewable Energy Engineering
Grant Alexander Biology-Health Sciences
Grant Gholston Mechanical Engineering
Gregory Nugent Clinical Laboratory Science
Gunnar Alden Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Haley Egbert Diagnostic Medical Sonography
Hannah Dimich Dual Renewable Energy/Elec Eng
Henry Bingham Biology-Health Sciences
Henry Rueda Mechanical Engineering
Howard Price Echocardiography
Huyen Phan Pre-Medical Imaging Tech
Ian Armistead General Studies
Ilima Adams Dental Hygiene
Israel Rivas Dental Hygiene
Jacob Bliss Mechanical Engineering
Jacob Jurasevich Mechanical Engineering
Jacob Locke Software Engineering Tech
Jacob Neal Software Engineering Tech
Jacob Thompson Mechanical Engineering
Jacqualyn Hardin Clinical Lab Science-Earlyadm
James Gong Mechanical Engineering
James Gundersen Mechanical Engineering
James Wicklund Civil Engineering
Jamie Badker Operations Management
Jared Barger Manufacturing Engineering Tech
Jared Bucklein *IT Health Informatics Opt
Jared Lathon Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Jasmine Daniels Pre-Respiratory Care
Jason Schmidt Software Engineering Tech
JC Chavez Manufacturing Engineering Tech
Jean-Luce Nabors Mechanical Engineering Tech
Jeffery Bridger Renewable Energy Engineering
Jeffrey Ford Software Engineering Tech
Jena Wise Biology-Health Sciences
Jenessa Adams Diagnostic Medical Sonography
Jenna Solheim Applied Psychology
Jenna Young Population Health Management
Jennifer Aguirre Pre-Medical Imaging Tech
Jennifer Golemon Pre-Respiratory Care
Jennifer Lakin Diagnostic Medical Sonography
Jennifer Sierra-Barrera Dental Hygiene
Jenny McKeen Dental Hygiene
Jeremiah Brown Electrical Engineering
Jeremy Riblett Mechanical Engineering
Jesse Moreland Software Engineering Tech
Jesse Templin Electrical Engineering
Jessica Davis Pre-Medical Imaging Tech
Jessica Hall Dental Hygiene
Jessika Mcdonald Pre-Clinical Lab Science
Joel Yellow Owl Communication Studies
Joelle Swanson Applied Psychology
John Dumbauld Mechanical Engineering
Jon Kelley Dual Compute/Software Eng Tech
Jordan Chambers Electrical Engineering
Jose Moreno De Dios Software Engineering Tech
Joseph Matthews Software Engineering Tech
Joseph Maurer Dual Compute/Software Eng Tech
Joseph Ross Mechanical Engineering
Josh Michlitsch Emergency Medical Services
Joshua Allan Dual Renewable Energy/Env Sci
Joshua Cumberland Clinical Laboratory Science
Joshua DeVaughn Electrical Engineering
Joshua Erler Mechanical Engineering
Joshua Hall Mechanical Engineering
Joshua Hartwell Software Engineering Tech
Joshua Johnson Mgmt/Marketing Option
Joshua Miller Radiologic Science
Joshua Wolf Mgmt/Marketing Option
Joshua Young EMT - Paramedic
Julia Zold Dental Hygiene
Justin Gooley *IT Health Informatics Opt
Justin VonTungeln Environmental Sciences
Justin Willhite Environmental Sciences
Justine Cooley EMT - Paramedic
Kaitlyn Emard Dental Hygiene
Kalina Michaels Respiratory Care
Karen Eberle Vascular Technology
Kari Wooten Clinical Laboratory Science
Karissa Harbick Radiologic Science
Katelyn Mitchell Pre-Medical Imaging Tech
Katherine Collard Radiologic Science
Katherine Porter Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Kathleen Snyder Clinical Lab Science-Earlyadm
Kathryn Bryant Electrical Engineering
Kathryn McNamee Nuclear Medicine Technology
Katie Iorg Diagnostic Medical Sonography
Katie Pinson Applied Psychology
Kayla Haffner Clinical Lab Science-Earlyadm
Kayla Pershall Applied Psychology
Kaylee Grasle Pre-Medical Imaging Tech
Kaylee Grigsby Dental Hygiene
Kealii Ribao Manufacturing Engineering Tech
Kelcie Wiley Biology-Health Sciences
Kenda Wavra Dental Hygiene
Keri Wakumoto Electrical Engineering
Kevin Baker Civil Engineering
Kevin Campbell Manufacturing Engineering Tech
Kevin Davis Software Engineering Tech
Kevin Hoyt IT Bus/Systems Analysis Opt
Kevin Johnston Civil Engineering
Kevin Versteeg IT Applications Development Opt
Kim Phung Radiologic Science
Kourtney Anderson Pre-Medical Imaging Tech
Kristen Mattos Diagnostic Medical Sonography
Kristian Adair EMT - Paramedic
Kristin DePaoli Pre-Medical Imaging Tech
Kristin Miller Dental Hygiene
Kristyn Burns Radiologic Science
Kyla Marino Electrical Engineering
Kyle Hales Mechanical Engineering
Kyle Tinnell Pre-Nursing
Kyra Giffen Applied Psychology
Lacey Bland Communication Studies
Landon Albertson Nuclear Medicine Technology
Laura Phillips Echocardiography
LeAnn Valenta Radiologic Science
Leonardo Alonzo Biology-Health Sciences
Leslie Classen Diagnostic Medical Sonography
Lexi Hibbs Biology-Health Sciences
Lily Berhe Echocardiography
Lindsay Devereux Manufacturing Engineering Tech
Lindsey Basuel Biology-Health Sciences
Lindsey McClure Radiologic Science
Logan Lueck Electrical Engineering
Logan Madden EMT - Paramedic
Long Dinh Andrew Nguyen Electronics Engineering Tech
Lorena Regus Matos IT Applications Development Opt
Lucas Jones Dual Renewable Energy/Elec Eng
Lynzee Wortman Mgmt/Marketing Option
Madisen Garlie Applied Mathematics
Makenzie Norwill Biology-Health Sciences
Maksim Kislyak Mechanical Engineering Tech
Marcus Johnson Radiologic Science
Maria Avila-Perez Dental Hygiene
Maria Raquel Lagunas Garci Dental Hygiene
Mariah Wills Renewable Energy Engineering
Marianne Thrasher Clinical Laboratory Science
Marie Hult Operations Management
Marissa Whitley Pre-Medical Imaging Tech
Marten Landis-Valley Mechanical Engineering
Mary Drzayich Civil Engineering
Mathew Phillips Software Engineering Tech
Matthew Gervasi EMT - Paramedic
Matthew Johnson EMT - Paramedic
Matthew Lipscomb Radiologic Science
Matthew Merjil Pre-Medical Imaging Tech
Mattie Byers Pre-Medical Imaging Tech
Maysea Young Pre-Dental Hygiene
McKenzie Crawford Vascular Technology
Mckenzie Munro Echocardiography
McKenzie Shrum Echocardiography
Megan Buster Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Megan Holland Respiratory Care
Megan Soule Pre-Medical Imaging Tech
Megan Tilley Applied Psychology
Melinda Meyer Mgmt/Marketing Option
Micah Cisneros Civil Engineering
Michael Bettis Renewable Energy Engineering
Michael Burton Communication Studies
Michael McAnulty IT Applications Development Opt
Michaelle Dokka Technology and Management
Micheal Ellison Electrical Engineering
Michelle Cottier Operations Management
Michelle Moulton Dental Hygiene
Michelle Shepherd Mgmt/Marketing Option
Miguel Delgado Electrical Engineering
Miranda Frost Diagnostic Medical Sonography
Miranda Johnson Software Engineering Tech
Miriam Compton Applied Mathematics
Misty Chedester Mgmt/Accounting Option
Mitchill Carsley IT Applications Development Opt
Miya Streuber Respiratory Care
Molly Orr Dental Hygiene
Monica Ochoa Pre-Medical Imaging Tech
Morgaine Riggins Environmental Sciences
Morgan Masley Civil Engineering
Morgan Tewes *IT Health Informatics Opt
Mykala Rubey Applied Psychology
Naomi Futrell Respiratory Care
Natalie Sheffield Mechanical Engineering
Nathan Angle Operations Management
Nathan Arteaga Diagnostic Medical Sonography
Nathan Tan Electronics Engineering Tech
Nathaniel Hughes Electrical Engineering
Nicholas Babcock Renewable Energy Engineering
Nicholas Bennett Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Nicholas Brown Mechanical Engineering
Nicholas Gerstenbauer Mechanical Engineering
Nicholas Griffin Software Engineering Tech
Nicholas Kyar Software Engineering Tech
Nicholas Silva Mechanical Engineering
Nicole Galster Mgmt/Marketing Option
Oliver Lawry Mechanical Engineering
Olivia Mendez Communication Studies
Olivia Westfall Radiologic Science
Olivia Wick Diagnostic Medical Sonography
Patrick Jarofski Software Engineering Tech
Pauline Gao Han Clinical Laboratory Science
Phu Nguyen Electronics Engineering Tech
Prakash Thapa Operations Management
Qori Gutierrez Electrical Engineering
Raena Rodgers Mgmt/Marketing Option
Randi Koski Dental Hygiene
Rebecca Crumrine Nuclear Medicine Technology
Rebecca Larson Nuclear Medicine Technology
Rebecca Moe Pre-Medical Imaging Tech
Rebekah Prewitt Applied Psychology
Riley Roslund Pre-Medical Imaging Tech
Rizka Ongge Environmental Sciences
Rosalyn Phan Clinical Laboratory Science
Rosemarie Treece *IT Health Informatics Opt
Ryan Hokema Mechanical Engineering
Ryan Kennell Software Engineering Tech
Ryan Pierce Software Engineering Tech
Ryan Polaski Computer Engineering Tech
Ryan Roberson Nuclear Medicine Technology
Ryan Snow Pre-Medical Imaging Tech
Ryken Robbins Radiologic Science
Sage Chittick Biology-Health Sciences
Samantha Brotherton Pre-Medical Imaging Tech
Samantha Glender Dental Hygiene
Samuel Huff Dual Compute/Software Eng Tech
Samuel Kurth Clinical Laboratory Science
Samuel Lozano Civil Engineering
Sara Cole Radiologic Science
Sara Howard Radiologic Science
Sara Nelson Diagnostic Medical Sonography
Sarah Borowiak Dental Hygiene
Sean Peery Software Engineering Tech
Sean Williams Dental Hygiene
Seth Gretz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Shaedyn Mersino Pre-Respiratory Care
Shanna McDonald Pre-Medical Imaging Tech
Shannelle Cayetano Diagnostic Medical Sonography
Shelbey Coulter Mechanical Engineering
Shon Webber Electrical Engineering
Sierra White Echocardiography
Sovanny Yun Software Engineering Tech
Stanley Olemgbe Clinical Laboratory Science
Stephanie Boerste Respiratory Care
Stephfennie Campbell Clinical Laboratory Science
Steven Hester Operations Management
Sulina Roma Radiologic Science
Synthia Smart Diagnostic Medical Sonography
Tamara Evans Civil Engineering
Tanessa Howell Emergency Medical Services
Taylor Cambra Diagnostic Medical Sonography
Taylor Redding Renewable Energy Engineering
Theresa May Pre-Nursing
Thomas Carroll Renewable Energy Engineering
Thomas Holland Mechanical Engineering
Timothy Brown Geomatics-option in Surveying
Timothy Hansen Electrical Engineering
Timothy Wade Computer Engineering Tech
Todd Gottfried Operations Management
Tracy Franell Clinical Laboratory Science
Travis Wilson Radiologic Science
Tre Sullivan Newman Mgmt/Marketing Option
Trevor Williams Pre-Nursing
Trinvette Wilson Pre-Medical Imaging Tech
Troy Wilder Respiratory Care
Tyler Beatty Software Engineering Tech
Tyler Denney Software Engineering Tech
Tyler Martin Biology-Health Sciences
Tyler Pelc Radiologic Science
Tyler Van Kirk Radiologic Science
Vanesa Salazar-Robledo Radiologic Science
Veronica Norris Pre-Medical Imaging Tech
Vindy Sermumes Nuclear Medicine Technology
Wallace Miller Renewable Energy Engineering
Wei Chen Mechanical Engineering
Wesley Maxey Embedded Systems Eng Tech
Whitney Hull-Pitcher Dental Hygiene
Whitney Webster Biology-Health Sciences
William Morris Biology-Health Sciences
William Rutledge Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Willow Charlton Biology-Health Sciences
Wyatt St Marie Pre-Medical Imaging Tech
Yaser Aljuhni Electronics Engineering Tech
Yegor Berdyugin *IT Health Informatics Opt
Zachary Ashman Technology and Management
Zachary Leininger Environmental Sciences
Back to All News

OREGON TECH IN THE NEWS

For Public Relations Inquiries

Office of Marketing & Communication

OfficeSnell Hall, Room 112
Top