Home | News

2016-2017 Fall Term President's and Dean's List

Dec 19, 2016
The following students have been named to the 2016-2017 Fall Term President's and Dean's Lists
The following students have been named to the 2015-2016 Summer Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology. Only full-time undergraduate students (12 credit hours or more at Oregon Tech) are eligible for academic honors. Please contact the Registrar's Office at 541-885-1300 with any questions.
 
PRESIDENT'S LIST
The following students have been named to the President's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.70 grade-point average and above.

Hailee Abraham Pre-Medical Imaging Tech
Scott Acker Mechanical Engineering
Maci Ackerman Pre-Medical Imaging Tech
Wade Ackley Mgmt/Marketing Option
Hannah Acre Medical Laboratory Science
Jenessa Adams Diagnostic Medical Sonography
Paul Adams Mgmt/Marketing Option
Jacob Adamson Embedded Systems Eng Tech
Aaron Adkisson Mechanical Engineering
Tanin Aguiar Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Alexandra Aguilar Dental Hygiene
Jennifer Aguirre Mgmt/Marketing Option
Sumaya Al-Rawahi Renewable Energy Engineering
Grant Alexander Biology-Health Sciences
Mohamed Alhosani Dual Renewable Energy/Elec Eng
Timothy Alldrin Geomatics-option in Surveying
Saad Almana Mechanical Engineering Tech
Hidaya Almuallim Pre-Medical Imaging Tech
Abdullah Alshawa Software Engineering Tech
Saud Alsobaie Software Engineering Tech
Leticia Alvarez Frias Medical Laboratory Science
Jesse Alves Mechanical Engineering
Annika Andersen Renewable Energy Engineering
Erik Andersen Software Engineering Tech
Allyson Anderson Dental Hygiene
Christopher Anderson Mechanical Engineering
Emily Anderson Pre-Medical Imaging Tech
Logan Anderson EMT - Paramedic
Margaret Anderson Medical Laboratory Science
Kyle Armstrong Operations Management
Sarah Arnold Information Technology
Jessica Arrington Mechanical Engineering
Alicia Atchison Medical Laboratory Science
Jaryd Atkins Mechanical Engineering
James Atkinson Software Engineering Tech
Patricia Austin Biology-Health Sciences
Brittney Ayles Biology-Health Sciences
Sophia Azevedo Mechanical Engineering
Devin Baez Operations Management
Colleen Bailey Dental Hygiene
Joshua Bailey Software Engineering Tech
Jon Baker Renewable Energy Engineering
Erika Balderas Radiologic Science
Caleb Ball Mgmt/Accounting Option
Salome Baltensperger Pre-Medical Lab Science
Grant Banister Civil Engineering
Rochelle Banta Communication Studies
Ricardo Baptiste Mechanical Engineering Tech
Matthew Barber Mechanical Engineering
Jared Barger Operations Management
Cory Barney Dual Compute/Software Eng Tech
Tiffany Barrett Radiologic Science
Gabrielle Basham Diagnostic Medical Sonography
Mohammed Bawazeer Mechanical Engineering
Madison Bean Pre-Medical Imaging Tech
Ronni Becker Pre-Medical Imaging Tech
Kasey Bekkerus Pre-Medical Lab Science
McKenzi Benedict Dental Hygiene
Erica Bennett Nuclear Medicine Technology
Jennifer Berdyugin Renewable Energy Engineering
Bradley Bergstrom Software Engineering Tech
Amir Besic *IT Bus/Systems Analysis Opt
Alexis Biddington Pre-Medical Imaging Tech
Emily Biggs Radiologic Science
Henry Bingham Biology-Health Sciences
Samuel Bishop Software Engineering Tech
Bailey Bixler Mechanical Engineering
Samantha Bixler Biology-Health Sciences
Autumn Bizon Operations Management
Keith Blake Embedded Systems Eng Tech
Brette Bliss Communication Studies
Lodewijk Bloemzaad Mgmt/Marketing Option
Vance Bolding Electrical Engineering
Collin Bond Electrical Engineering
Garth Bonomini Mgmt/Accounting Option
Jared Bott Mechanical Engineering
James Boulter Applied Psychology
Isaac Boyd Medical Lab Science-Earlyadm
Elizabeth Brace Pre-Medical Imaging Tech
Kevin Brambila Manufacturing Engineering Tech
Dylan Brandstetter Software Engineering Tech
Max Brandstetter Software Engineering Tech
Thomas Bridges Electrical Engineering
Amanda Brooks Diagnostic Medical Sonography
Taylor Brooks Diagnostic Medical Sonography
Dianne Brown Respiratory Care
Kiahna Brown Pre-Medical Imaging Tech
Aimee Bruner Renewable Energy Engineering
Nicole Buck Civil Engineering
Eric Buckland Mgmt/Accounting Option
Peter Bucuvalas Renewable Energy Engineering
Hannah Bunnell Medical Laboratory Science
Alexa Burdett Radiologic Science
Andrew Burke *IT Bus/Systems Analysis Opt
Matt Burke Electrical Engineering
Kristin Burkholder Echocardiography
Aaron Burrow Medical Laboratory Science
Michael Burton Communication Studies
Anthony Buschini Mechanical Engineering
Brandon Butler Vascular Technology
Bret Buxton Medical Laboratory Science
Breanna Cadola Diagnostic Medical Sonography
Taylor Caldwell Software Engineering Tech
Brandon Camp Mechanical Engineering
Kara Cardwell Medical Laboratory Science
Brandon Carlson Mechanical Engineering
Patrick Carlson Software Engineering Tech
Daniel Carter Biology-Health Sciences
Nicole Carter Biology-Health Sciences
Patrick Caruana Software Engineering Tech
Moriah Case Biology-Health Sciences
Tiffany Casey Pre-Nursing
Alexander Castro Dual Compute/Software Eng Tech
Brittney Caudill Medical Laboratory Science
Timothy Cedarleaf Mechanical Engineering
Craig Cedros Technology and Management
Travis Chagnon Respiratory Care
Andrew Chapman Medical Laboratory Science
Casey Chapman Mechanical Engineering Tech
Christopher Chapman Mechanical Engineering
Willow Charlton Population Health Management
Amber Chasteen Radiologic Science
Courtney Cheavtharn Dental Hygiene
JiaJie Chen Electronics Engineering Tech
Stephanie Chen Respiratory Care
Frosina Chernishov Dental Hygiene
Brian Chipman Operations Management
Sage Chittick Biology-Health Sciences
Chelsea Christison Information Technology
Cara Christofferson Environmental Sciences
Leslie Classen Diagnostic Medical Sonography
Dillon Claybaugh Biology-Health Sciences
Bryce Cleary Electrical Engineering
Vivienne Clemen Geomatics-option in GIS
Mason Cluff Computer Engineering Tech
Jill Coblentz Echocardiography
Kelsee Cody Pre-Medical Imaging Tech
Chris Coelho Software Engineering Tech
Haley Colberg Dental Hygiene
Ethan Cole Mgmt/Marketing Option
Kaitlyn Collier Medical Laboratory Science
Kylie Collom Biology-Health Sciences
Jacey Conklin Mgmt/Marketing Option
Nathan Connell Biology-Health Sciences
Leslie Contreras Dental Hygiene
Daniel Cooper Mechanical Engineering
Rachel Cox Biology-Health Sciences
Stacy Cox Radiologic Science
Melissa Craig Nuclear Medicine Technology
Jessica Crew Dental Hygiene
Christina Crisan Medical Laboratory Science
Daysha Crosier Biology-Health Sciences
Rebecca Crumrine Nuclear Medicine Technology
Rachel Dana Echocardiography
Brandy Dandy Information Technology
Abby Davis Respiratory Care
Allison Davis Vascular Technology
Chase Davis Medical Laboratory Science
Holli Davis Medical Laboratory Science
Random Davis Software Engineering Tech
Trevor Davis Civil Engineering
Lynn Dawson Dental Hygiene
Aaron Day Software Engineering Tech
Danielle De Castro Mechanical Engineering
Austin Deanhardt Civil Engineering
Jacob Deck Communication Studies
Matthew Del Fante Software Engineering Tech
Rachael Delamare Mgmt/Marketing Option
Chelsie Denton Radiologic Science
John-Michael Denton Electrical Engineering
Kristin Denton Echocardiography
Katherine Derby Dual Compute/Software Eng Tech
Brady Dickerson Nuclear Medicine Technology
Alison Dixon Nuclear Medicine Technology
Saira Djuned Mechanical Engineering
Charlene Dobry Applied Psychology
Sahalie Doe Radiologic Science
Natalie Dove Medical Laboratory Science
McKenna Drake Dental Hygiene
Ian Draney Electrical Engineering
Molli Drivdahl Software Engineering Tech
Mary Drzayich Civil Engineering
Kayla Duke Pre-Nursing
Rebecca Duncan Radiologic Science
Katherine Dunn Biology-Health Sciences
Tung Duong Software Engineering Tech
Alisha Dura Population Health Management
Ayla Duyn Dental Hygiene
Rachel Eberhard Medical Laboratory Science
Derek Edwards Software Engineering Tech
Taylor Edwards Mechanical Engineering
Jason Elliott Civil Engineering
Tamara Emard Civil Engineering
Brandon Erickson Renewable Energy Engineering
Seth Erickson Biology-Health Sciences
Noemi Ernst Computer Engineering Tech
Victoria Evans-Bautista Communication Studies
Nickolas Evers Information Technology
Abbigale Eyestone EMT - Paramedic
Malisa Eykelbosch Dental Hygiene
Merlin Faerber Manufacturing Engineering Tech
Kaeley Falco Pre-Medical Imaging Tech
Samuel Farris Information Technology
Benedict Fawver Electrical Engineering
Oberon Fayland Mechanical Engineering
Raechel Fell Mechanical Engineering
Ruby Felton Software Engineering Tech
Nancy Ferrer Pre-Nursing
Kevin Fessler Software Engineering Tech
Matthew Flatebo Medical Laboratory Science
Garrett Fleischer Software Engineering Tech
Julie Flores Medical Laboratory Science
Benjamin Ford Mechanical Engineering
Kelli Ford Respiratory Care
Isabella Foss Pre-Medical Imaging Tech
Montana Frame Communication Studies
Tyler Francois EMT - Paramedic
Amanda Freeman Pre-Nursing
Megan Friar Nuclear Medicine Technology
Jennifer Friedman EMT - Paramedic
Heidi Froelich Communication Studies
Holly Froelich Pre-Nursing
Miranda Frost Diagnostic Medical Sonography
Lucas Fuller Electrical Engineering
Andrea Furbee Medical Laboratory Science
Krista Galloway Dual Renewable Energy/Elec Eng
Daniel Ganger Electronics Engineering Tech
Jennifer Garabato Medical Laboratory Science
Michaela Garcelon Pre-Medical Imaging Tech
Eric Garcia Echocardiography
Alan Gardner Computer Engineering Tech
Travis Gardner Mechanical Engineering
Andreina Garibay Dental Hygiene
Brennan Gazdik Electrical Engineering
Lauren Gerns Electrical Engineering
Macy Gescher Diagnostic Medical Sonography
Stephen Gettel Operations Management
Hannah Gettman Pre-Nursing
Alex Gibson Renewable Energy Engineering
Tanner Gilliland Radiologic Science
Timothy Gradek Vascular Technology
Jared Granger Manufacturing Engineering Tech
Carissa Grant Nuclear Medicine Technology
Ross Grauf Respiratory Care
Kate Graves Radiologic Science
Abigail Gray Pre-Nursing
Dmitry Green Dual Mech Eng Tech/MFG Eng Tec
Matt Green Renewable Energy Engineering
Megan Green Population Health Management
Alexander Greene EMT - Paramedic
Scott Gregg Manufacturing Engineering Tech
Seth Gretz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Annabel Grohs Mechanical Engineering
Itati Guillen Dental Hygiene
Ann-Marie Guischer Radiologic Science
Megan Gullickson Mechanical Engineering
Samuel Gulliford Electrical Engineering
Emily Gustafson-Plummer Dental Hygiene
Brody Hadley Communication Studies
Sarah Haffly Mgmt/Accounting Option
Joshua Hall Mechanical Engineering
Nicole Hall Dental Hygiene
Brandi Hamamoto Respiratory Care
Nikki Hames Pre-Nursing
Jazmine Hancock Electrical Engineering
Andrew Hansen Radiologic Science
Lucas Hansen Mechanical Engineering
Timothy Hansen Electrical Engineering
Beaudy Harrington Information Technology
Tyler Harris Population Health Management
Lindsay Harrison Diagnostic Medical Sonography
David Harryman Mgmt/Marketing Option
Camela Hashimoto Medical Lab Science-Earlyadm
Daniel Hatfield Manufacturing Engineering Tech
Rachel Hauser Dental Hygiene
Peggy Hawkins Health Informatics
Chelsea Hazen Sleep Health-Polysom Tech Opt
Steven Hedlund Biology-Health Sciences
Roman Heidrich Applied Psychology
Kurrisa Helgason Dental Hygiene
Tanel Helmik Software Engineering Tech
Shaun Hennings Medical Laboratory Science
Michael Her Pre-Medical Imaging Tech
Juan Hernandez Medical Laboratory Science
Kristina Hertz Pre-Medical Imaging Tech
Micah Hicks Mechanical Engineering
Nyssa Hicks Medical Laboratory Science
Ronya Hicks Respiratory Care
Michael Higginbotham Software Engineering Tech
Karena Higgins Respiratory Care
Colton Hinricksen Mgmt/Accounting Option
Marika Hinton Dental Hygiene
Ron Hittinger Diagnostic Medical Sonography
Colby Hobgood Pre-Medical Imaging Tech
Thomas Hockett Radiologic Science
Jena Hoffman Medical Laboratory Science
Brittany Hogenson Radiologic Science
Tabitha Hoinowski Medical Laboratory Science
Alexander Holland Biology-Health Sciences
Thomas Holland *IT Bus/Systems Analysis Opt
William Holman Applied Mathematics
Patrick Holmes Applied Psychology
Benjamin Hood Communication Studies
Gage Hooker Civil Engineering
Zachary Horner Pre-Medical Lab Science
Jessica Hotaling Dental Hygiene
Alex Houston Software Engineering Tech
Katherine Houston Renewable Energy Engineering
Garnett Hubbs Nuclear Medicine Technology
Steven Hubbs Medical Laboratory Science
Alexander Huettis Mechanical Engineering
Jacob Hughes *IT Bus/Systems Analysis Opt
Amelia Huhn Nuclear Medicine Technology
Alexsis Hundley-Kennaday Operations Management
Hailey Huot Radiologic Science
Anna Hutchinson Biology-Health Sciences
Julia Ingersoll Dental Hygiene
Katie Iorg Diagnostic Medical Sonography
Mark Irsfeld Health Informatics
Alicia Isenhour Applied Psychology
Christina Istrate Biology-Health Sciences
Daniel Iwicki Civil Engineering
Ashley Jacobs Dental Hygiene
Jennifer Jacobsen Diagnostic Medical Sonography
Julie Jarman Dental Hygiene
Jennifer Jennings Biology-Health Sciences
Bayley Jensen Pre-Dental Hygiene
Laney Jensen Dental Hygiene
Desiree Jess Dental Hygiene
Coryna Johnson Software Engineering Tech
Damian Johnson Communication Studies
Devin Johnson Nuclear Medicine Technology
Jessica Johnson Applied Psychology
Laura Johnson Radiologic Science
Lucas Johnson Mechanical Engineering
Nicholas Johnson Radiologic Science
Sarah Johnson Diagnostic Medical Sonography
Brayden Jones Mechanical Engineering
Lyzette Juan-Sanchez Dental Hygiene
Miguel Juarez EMT - Paramedic
Kevin Juba Dual Compute/Software Eng Tech
Ashley Judd Dental Hygiene
Corrie Judd Biology-Health Sciences
Jill Jungwirth Dental Hygiene
Adam Kandra Mechanical Engineering
Natasha Karan Civil Engineering
Tanner Karp Mechanical Engineering
September Karrigan Dental Hygiene
William Keeran Radiologic Science
Meghan Kelly Dental Hygiene
Edward Kennedy Radiologic Science
Danielle Keogh Medical Laboratory Science
Madelyn Kephart Dental Hygiene
Rachel Kermoyan Dental Hygiene
Caroline Kerns Operations Management
David Ketz Medical Lab Science-Earlyadm
Satomi Kiriakedis Biology-Health Sciences
David Kirkendall Electrical Engineering
Jenny Kirschner Radiologic Science
Ethan Kjera Software Engineering Tech
Kaleb Kline Civil Engineering
Jake Knudsen Software Engineering Tech
Kenneth Koonce Civil Engineering
Alix Koontz Medical Laboratory Science
Michel Koopman Software Engineering Tech
Chanelle Koster Dental Hygiene
Stephanie Koza Biology-Health Sciences
Christine Krancer Communication Studies
Megan Krautscheid Diagnostic Medical Sonography
Ibrahim Kremid Electrical Engineering
Taylor Kroshus Radiologic Science
Gunnar Krueger Mechanical Engineering
Janeen Kuenzi Medical Laboratory Science
Rie Kumar Software Engineering Tech
Kami Kutsunai Renewable Energy Engineering
Evy Marie Kvammen Applied Psychology
Diamond LaDeaux Echocardiography
Shelby LaTourrette Biology-Health Sciences
Tifany Lagos Renewable Energy Engineering
Marie Lahar Embedded Systems Eng Tech
Mark Laird Radiologic Science
Jennifer Lakin Diagnostic Medical Sonography
Adam Langley Respiratory Care
Drake Lannon Electrical Engineering
Michael Larrabee Renewable Energy Engineering
Laurence Lau Medical Laboratory Science
Courtney Lawrence Respiratory Care
Hannah Lee Dental Hygiene
Adrianna Leon Nuclear Medicine Technology
Kelsey Leon Dental Hygiene
Kurtis Lepley Electrical Engineering
Damon Lerma Biology-Health Sciences
McKenzy Leveton Diagnostic Medical Sonography
Jasmine Lewis Echocardiography
Joslyn Lindsey Mgmt/Marketing Option
Bethany Listen Environmental Sciences
LeAnne Littleton Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Devon Locke Nuclear Medicine Technology
Mosier Locke Geomatics-option in Surveying
Tristan Loomis Software Engineering Tech
John Lopez Dental Hygiene
Morgan Loring Software Engineering Tech
Cheyenne Low Radiologic Science
Abigail Lowe Pre-Nursing
Logan Lueck Electrical Engineering
Aaron Lukosh Electrical Engineering
Gracie Lyon Pre-Medical Imaging Tech
Lue Ann MacKenzie Medical Laboratory Science
Elyse Mace Nuclear Medicine Technology
Gordon Madden Embedded Systems Eng Tech
Haley Maddess Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Michael Mahar EMT - Paramedic
Bikesh Maharjan Software Engineering Tech
Jayme Mahler Radiologic Science
Daniel Malriat Renewable Energy Engineering
Molly Mangual Dental Hygiene
Bailin Mann Applied Psychology
Hayden Manning Pre-Medical Imaging Tech
Megan Marchant Radiologic Science
Mayumi Markee Medical Laboratory Science
Sergio Marroquin Dual Renewable Energy/Elec Eng
Bethany Martin Population Health Management
Asheley Martino Dental Hygiene
Alyssa Marty Nuclear Medicine Technology
Sofiya Mayevskiy Electrical Engineering
Jacob McAvoy Biology-Health Sciences
Ben McBride Radiologic Science
Jared McBride Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Jena McCann Dental Hygiene
Monique McClaire Pre-Medical Imaging Tech
Christine McCready Radiologic Science
Alyssa McCue Biology-Health Sciences
Sean McDaniel Radiologic Science
Baker McDonald Dual Renewable Energy/Env Sci
Carly McIsaac Applied Psychology
Jessica McKelvey Medical Laboratory Science
Hannah McLane Pre-Medical Imaging Tech
Timothy McPherson Civil Engineering
John Mccall Renewable Energy Engineering
Dominic Meads Mechanical Engineering
Edward Medina Biology-Health Sciences
Alexi Meier Dental Hygiene
Edith Mendoza-Cortes Respiratory Care
Valeria Menke Communication Studies
Matthew Merjil Biology-Health Sciences
Krista Merrow Dental Hygiene
Evan Mew Respiratory Care
Kalina Michaels Respiratory Care
Sarah Mihulka Biology-Health Sciences
Danyle Miles Electrical Engineering
Jennifer Millar Environmental Sciences
Aaron Miller Environmental Sciences
Carrie Miller Radiologic Science
Diane Miller Population Health Management
Joseph Miller Software Engineering Tech
Travis Miller Information Technology
David Minar Mechanical Engineering
Julien Mindlin-Davidson Mechanical Engineering
Colton Minton Civil Engineering
Bonnie Mitchell Radiologic Science
MaKenna Mittnacht Respiratory Care
Dawn Moeller Medical Laboratory Science
Allen Molthan *IT Bus/Systems Analysis Opt
Doug Molzahn Pre-Medical Lab Science
Luis Montes Mota Mechanical Engineering
Amy Moore Medical Laboratory Science
Brandon Morago Mechanical Engineering Tech
Steven Morales Embedded Systems Eng Tech
Cody Moreno Embedded Systems Eng Tech
Dylan Morgan Software Engineering Tech
Jackson Morgan Mechanical Engineering
Kayla Morgan Dental Hygiene
Malea Morgan Applied Mathematics
Travis Moriki Pre-Medical Imaging Tech
Megan Morris Communication Studies
William Morris Medical Laboratory Science
Jared Morrison Medical Laboratory Science
Brianna Mortier Medical Laboratory Science
Jennifer Muir Dental Hygiene
Kathryn Mura Pre-Medical Imaging Tech
David Murphy Mgmt/Marketing Option
Jessie Murrell Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Zachariah Myers Biology-Health Sciences
Bailey Nelson Pre-Respiratory Care
Kathleen Nelson Dental Hygiene
Kayla Nelson Radiologic Science
Marena Nelson Applied Psychology
Sara Nelson Diagnostic Medical Sonography
Sydney Nett Pre-Nursing
Chrishtianna Newell Biology-Health Sciences
Phuong Du Ngo Medical Laboratory Science
Cindy Nguyen Biology-Health Sciences
Duy Nguyen Medical Laboratory Science
Katie Nguyen Respiratory Care
Kimberly Nguyen Nuclear Medicine Technology
Jenna Nilsen Diagnostic Medical Sonography
Kynan Nordal Mechanical Engineering
Lander Nordal Mechanical Engineering
Erin Nordhill Respiratory Care
Jessica Noseff Renewable Energy Engineering
Wanda Nussrallah Medical Laboratory Science
Stacy O'Keeffe Respiratory Care
Zachari O'Neill Echocardiography
Brian Obedowski Echocardiography
Robert Ohling Renewable Energy Engineering
Meagan Olsen Software Engineering Tech
Nicholas Olson Software Engineering Tech
Trevor Orchard Information Technology
Jeffrey Ottenad Software Engineering Tech
Tyler Page Software Engineering Tech
Amy Palazzolo Respiratory Care
Liliana Pang Medical Laboratory Science
Maryann Parker Respiratory Care
Shaymarie Parker Diagnostic Medical Sonography
Miranda Parsons Pre-Medical Imaging Tech
Holden Partain EMT - Paramedic
Devan Patel Information Technology
Jacquelyn Patzke Echocardiography
Margaret Paul Echocardiography
Alexis Paz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Kylee Pearce Pre-Nursing
Janeen Peil Dental Hygiene
Francisco Pena Biology-Health Sciences
Bentson Peng Electrical Engineering
Victor Pepel Electrical Engineering
William Perry Civil Engineering
Claire Pflieger Radiologic Science
Christina Pham Dental Hygiene
Kurtis Pipkin Civil Engineering
Daisy Plascencia Radiologic Science
Andrew Poeana Mechanical Engineering Tech
Pamela Pohl Medical Laboratory Science
Hannah Pope Echocardiography
Joseph Porrazzo Mechanical Engineering
Benjamin Porter Mechanical Engineering
Austin Poulin Manufacturing Engineering Tech
Hannah Powell Diagnostic Medical Sonography
Joley Powell Diagnostic Medical Sonography
Nikolay Prantsevich Respiratory Care
Saul Preciado Geomatics-option in Surveying
Cameron Quenzer Embedded Systems Eng Tech
Taylor Quinn Pre-Medical Imaging Tech
Ana Radu Medical Laboratory Science
Sanjay Raman Mechanical Engineering Tech
Joseph Rappaport Electronics Engineering Tech
Kathryn Rathburn Biology-Health Sciences
Jennifer Recore Diagnostic Medical Sonography
Ronnie Red Electrical Engineering
Ashlie Redfox Biology-Health Sciences
Jillian Redmond Medical Laboratory Science
Aquila Reed Geomatics-option in Surveying
Cindy Reed Biology-Health Sciences
Steven Reed Civil Engineering
Alexander Reese Renewable Energy Engineering
Brad Rhoades Geomatics-option in Surveying
Tiffany Rhodes Medical Laboratory Science
Troy Riblett Dual Software Eng/Applied Math
Cali Ricks Medical Laboratory Science
Danielle Riepma Dental Hygiene
Morgaine Riggins Environmental Sciences
Justin Robbins Radiologic Science
Ryan Roberson Nuclear Medicine Technology
James Roberts Civil Engineering
Morgan Roberts Applied Psychology
Kirsten-Nikki Rochefort Dental Hygiene
Kendall Rohde Pre-Medical Imaging Tech
Andrew Rood Renewable Energy Engineering
Kathryn Rooney Applied Mathematics
Megan Ross Medical Laboratory Science
Cassandra Roten Radiologic Science
Brittany Routh Radiologic Science
Mykala Rubey Applied Psychology
Brandon Rude Information Technology
Jose Ruiz Dual Mech Eng Tech/MFG Eng Tec
Billy Rumbewas Mechanical Engineering
Matthew Russell Radiologic Science
Alexander Ryan Information Technology
Etan Ryan-Mapolski Information Technology
Matthew Sai Operations Management
Caleb Sale Mechanical Engineering
Stephanie Samard Medical Laboratory Science
Kelsey Sampson Renewable Energy Engineering
Trava Sanders Applied Psychology
Kaitlyn Saunders Medical Lab Science-Earlyadm
Matthew Schacht Embedded Systems Eng Tech
Juliane Scheele Medical Laboratory Science
Amy Schell Radiologic Science
Brandon Schmidt Biology-Health Sciences
Danielle Schmidt Biology-Health Sciences
Michael Schmitt Medical Laboratory Science
Nicole Schreiber Pre-Medical Imaging Tech
Shelby Schulz Echocardiography
Connor Scott Mgmt/Marketing Option
Neilla Semerikov Dental Hygiene
Kelby Senter Mechanical Engineering
Ashley Sfetku Echocardiography
Abigail Shaw Pre-Nursing
Tristan Shea Health Informatics
Savannah Sheehy Medical Laboratory Science
Amy Shelton Dental Hygiene
Sarah Shepard Radiologic Science
Danielle Sherman Health Informatics
Emily Sigmund Renewable Energy Engineering
Andrei Simon Biology-Health Sciences
Hope Simons Pre-Medical Imaging Tech
Olivia Simpson Biology-Health Sciences
Katharine Singleton Geomatics-option in Surveying
Jennifer Sisco Medical Laboratory Science
Connor Skudlarek Mechanical Engineering
Jessica Slavit Biology-Health Sciences
Ashley Slinkard Medical Laboratory Science
Kiera Sloan Mechanical Engineering
Lauren Slominski Respiratory Care
Susan Slowik Radiologic Science
Allister Smith Medical Laboratory Science
Chloe Smith Environmental Sciences
Sargon Smith Dual Compute/Software Eng Tech
Tiana Smith Dental Hygiene
Kathleen Snyder Medical Laboratory Science
Samantha Snyder Applied Psychology
Carlos Solorio Information Technology
Leticia Sonato Dental Hygiene
Garrett Soper Echocardiography
Adam Soto Civil Engineering
Tiana Soudah Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Gregory Spallas Mechanical Engineering
Jordan Spangler Electrical Engineering
Jane Sparkes Applied Psychology
Brooke Spencer EMT - Paramedic
Paul Srisarakorn Radiologic Science
Donald St John Applied Mathematics
Daniel Stahlnecker Medical Laboratory Science
Emily Stair Medical Laboratory Science
Matthew Stansbury Electrical Engineering
Joslyn Stansfield Civil Engineering
Anna Steademan Mechanical Engineering
Garrett Stephens Civil Engineering
Billy Stewart Medical Laboratory Science
Peter Stine Dual Embed/Software Eng Tech
Jennah Stobie Biology-Health Sciences
Aubreanna Stoliker Operations Management
Sharayah Stone Medical Laboratory Science
Daniel Stotts Embedded Systems Eng Tech
Miya Streuber Respiratory Care
Kayley Swinton Biology-Health Sciences
Jarrett Taira Electrical Engineering
Gang Hua Tan Mechanical Engineering
Ian Tarnovsky Biology-Health Sciences
Andrew Taylor Mechanical Engineering
Kristopher Taylor Operations Management
Bailey Tehan Diagnostic Medical Sonography
Jesse Templin Electrical Engineering
Joel Terhune Biology-Health Sciences
Nazareth Thibodeaux Communication Studies
Jessica Thiel Biology-Health Sciences
Emily Thomas Diagnostic Medical Sonography
Rachel Thomas Respiratory Care
Jacob Thompson Mechanical Engineering
Kate Threlfall Medical Laboratory Science
Elizabeth Thurman Electrical Engineering
Baylee Toney Applied Psychology
Nathaniel Torres Pre-Medical Imaging Tech
Erin Tracy Information Technology
Olivia Train Dental Hygiene
Michael Trofimchik Dental Hygiene
Alexander Turkins Pre-Nursing
Charles Turner Medical Laboratory Science
Daniel Undell Geomatics-option in Surveying
Justin Urbany Software Engineering Tech
Arlette Valencia Electrical Engineering
Amanda Valentine Dental Hygiene
Quim Vallve Tomas Mgmt/Marketing Option
Tyler VanMeter Civil Engineering
Ashleigh Vandenbrink Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Tang Vang Medical Laboratory Science
Quentin Vargas Mechanical Engineering
Karen Vazquez George Pre-Nursing
Eduard Veremchuk Nuclear Medicine Technology
Brittany Verigan Pre-Nursing
Stephanie Vetter Software Engineering Tech
Suzanna Vetter Population Health Management
Andrea Vilendre Medical Laboratory Science
Emily Vincent Medical Laboratory Science
Katie Virtue Radiologic Science
Myles Vogler Pre-Medical Imaging Tech
Justin VonTungeln Environmental Sciences
Justin Waddell Renewable Energy Engineering
Peter Wade Operations Management
Chase Wago Civil Engineering
Noheaililani Waiwaiole Communication Studies
Malea Waldrup Communication Studies
Brandon Walker Dual Mech Eng Tech/MFG Eng Tec
Elizabeth Weaver Applied Psychology
William Weaver Radiologic Science
Keaton Webb Mechanical Engineering Tech
Shon Webber Electrical Engineering
Andrew Weber Civil Engineering
Alexandra Wechsler Biology-Health Sciences
Elliott Weinberg Dual Renewable Energy/Elec Eng
Karli Weitzman Biology-Health Sciences
Marcie Wetzler Dental Hygiene
Autumn Wheeling Radiologic Science
Dara Whelchel Diagnostic Medical Sonography
Megan Whetstone Mechanical Engineering
Cody White Radiologic Science
Steven White Respiratory Care
Nathan Wichert Pre-Nursing
Olivia Wick Diagnostic Medical Sonography
Jessica Wiggins Dental Hygiene
Stephanie Willis Mechanical Engineering Tech
Matthew Willoughby Software Engineering Tech
Todd Wilson Respiratory Care
David Wing Dual Embed/Software Eng Tech
Larissa Wingard Applied Psychology
Zoe Winter Information Technology
Roderick Winters Health Care Mgmt-Admin Mgmt
James Woitas Mechanical Engineering
James Wray Manufacturing Engineering Tech
Brianna Wright Diagnostic Medical Sonography
Brittany Wright Pre-Medical Lab Science
Dillon Wright Mechanical Engineering
Timothy Wright Dual Embed/Software Eng Tech
Brian Wuethrich Information Technology
Paul Wyatt Software Engineering Tech
Jordan Yechout Dental Hygiene
Adrian Yee Medical Laboratory Science
Junmin Yee Dual Software Eng/Applied Math
Jessica York Renewable Energy Engineering
Allison Young Biology-Health Sciences
Brooke Young Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Maysea Young Dental Hygiene
Alyssa Yundt Dental Hygiene
Sarah Zacharias Pre-Dental Hygiene
Zaina Zaidan Medical Laboratory Science
Gabriel Zeller Dual Software Eng/Applied Math
Peter Zetterlund Renewable Energy Engineering
Wei Zhao Emergency Medical Services Mgt
Aaron Zhen Dual Renewable Energy/Elec Eng
Karen Zhen Medical Laboratory Science


DEAN'S LIST
The following students have been named to the Dean's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.30 to 3.69 grade-point average.

Christian Abshier Information Technology
Daisha Acorda Population Health Management
Benjamin Aday Electrical Engineering
Justin Aguirre Operations Management
Wafa Al-Obeidi Medical Laboratory Science
Mariah Alanis Pre-Medical Lab Science
Garret Albrecht Environmental Sciences
Ahmad Albulihy Renewable Energy Engineering
Gunnar Alden Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Kawthar Alfilfel Pre-Medical Imaging Tech
Hassan Alhayek Electronics Engineering Tech
Yaser Aljuhni Electrical Engineering
Joshua Allan Dual Renewable Energy/Env Sci
Jonathan Allen Manufacturing Engineering Tech
Melissa Allen Dental Hygiene
Tyler Allen Software Engineering Tech
Efren Alonzo Civil Engineering
Irene Alonzo Radiologic Science
Hasan Alramadan Pre-Dental Hygiene
Ali Alshalawi Renewable Energy Engineering
Jacob Anderson Mechanical Engineering
McKenzie Anderson Dental Hygiene
Justin Arnold EMT - Paramedic
Haleigh Aubut Applied Psychology
Maria Avila-Perez Dental Hygiene
Peter Bach Manufacturing Engineering Tech
Tyler Badinger Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Kyanna Barnes Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Kristian Barnett Pre-Medical Imaging Tech
Cameron Barnhardt Renewable Energy Engineering
Austin Barns *IT Health Informatics Opt
Peter Barrett Embedded Systems Eng Tech
David Bartholomew Embedded Systems Eng Tech
Charles Bassinger Embedded Systems Eng Tech
Kamren Bates Electrical Engineering
Aaron Becker Information Technology
James Bedortha Environmental Sciences
Karlee Bedwell Pre-Medical Imaging Tech
Daniel Bergor Dual Compute/Software Eng Tech
McKynzie Beyer Radiologic Science
Cassedy Biri Mgmt/Marketing Option
Lauren Blaco Echocardiography
Holly Blanchette Population Health Management
Michael Blankenship Pre-Medical Imaging Tech
Jacob Bliss Mechanical Engineering Tech
Jonathan Blout Civil Engineering
Roman Bogza Electronics Engineering Tech
Megan Bolin Pre-Medical Imaging Tech
Joshua Boudreau Civil Engineering
Amanda Bounnam Applied Psychology
Joseph Brannan Manufacturing Engineering Tech
Daniel Bray Renewable Energy Engineering
Darin Brimm Applied Psychology
Justin Broughton Information Technology
Benjamin Brown Computer Engineering Tech
Aaron Browne-Moore Computer Engineering Tech
Jesse Brummett Mechanical Engineering
Kathryn Bryant Electrical Engineering
Quanah Burchell Population Health Management
Scott Burge Information Technology
Maxine Burgess Health Informatics
Aaron Burke Mechanical Engineering
Chelsea Burns Diagnostic Medical Sonography
Hannah Byers Applied Psychology
Mattie Byers Echocardiography
Desiree Cahill Diagnostic Medical Sonography
James Anthony Caliva Electrical Engineering
McKenzie Campbell Operations Management
Joshua Cane Dual Compute/Software Eng Tech
David Cantrell Renewable Energy Engineering
Osvaldo Capistran-Perez Renewable Energy Engineering
Kristen Carr Nuclear Medicine Technology
Faryn Case Environmental Sciences
Jacob Castro Pre-Nursing
Marlee Chamberlain EMT - Paramedic
Hannah Chase Diagnostic Medical Sonography
Ashley Choate Diagnostic Medical Sonography
Tiffany Chong Pre-Medical Imaging Tech
Brynn Choruby Emergency Medical Services Mgt
Carissa Choukalos Pre-Medical Imaging Tech
Arthur Clark Software Engineering Tech
Jack Cleveland Mechanical Engineering
Mirian Cobian Valadez Pre-Nursing
Emily Coelho Vascular Technology
Olivia Coffman Biology-Health Sciences
Matthew Cole Software Engineering Tech
Max Colley Mechanical Engineering Tech
Nate Cook Software Engineering Tech
Travis Cooke Pre-Medical Imaging Tech
Sarah Cottle Diagnostic Medical Sonography
Joshua Cragoe Mechanical Engineering
Savannah Crittenden Dental Hygiene
Jade Crossley Dental Hygiene
Jeremy Cummings Electrical Engineering
Samantha Curry Dental Hygiene
Nicolas Curtin Renewable Energy Engineering
Ryann Cuthbertson Diagnostic Medical Sonography
Loren Cutolo Communication Studies
Isa Daibes Operations Management
Mitchel Daugherty Biology-Health Sciences
Brandi Davidson Pre-Nursing
Spicie Davis Medical Laboratory Science
Ian Dayton Biology-Health Sciences
Helena DeCasas Pre-Nursing
Kristin DePaoli Echocardiography
Mathias Dean Renewable Energy Engineering
Tanner Dearing Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Jade Deck Applied Psychology
Corinne Deforest Health Informatics
Nomira Dela Cruz Software Engineering Tech
Alejandra Delgado Dental Hygiene
Megan Devorak Radiologic Science
Jonathan Dirksen Mechanical Engineering
Spencer Dobie Applied Psychology
Caleb Donaldson Radiologic Science
Lucy Drescher Dental Hygiene
Jasmine DuBose Diagnostic Medical Sonography
Emily Duffy Respiratory Care
Darren Early Mechanical Engineering
Martin Eberle Jr Electrical Engineering
Lisa Erovick Information Technology
Krislynd Nebhon Estalilla Medical Laboratory Science
Janelle Ferlan Mgmt/Marketing Option
Christian Ferrer Mechanical Engineering Tech
James Finch Renewable Energy Engineering
Mitchell Fink Pre-Medical Imaging Tech
Katy Fitzgerald Radiologic Science
Veronika Fitzgerald Diagnostic Medical Sonography
Mariah Foltz Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Justin Fowler Environmental Sciences
Caleb Fredrickson EMT - Paramedic
Alison Freeman Pre-Dental Hygiene
Jacob Freeman Electrical Engineering
Molly Freeman Radiologic Science
Mark French Mechanical Engineering
Miranda Frey Echocardiography
Corey Friesen Health Informatics
Devan Fromwiller Dental Hygiene
John Furlan Software Engineering Tech
Caroline Gallagher Renewable Energy Engineering
Haley Gallagher Pre-Nursing
Amanda Gates Mgmt/Accounting Option
Brittany Gay *IT Applications Dev Opt
Angela Gee Dental Hygiene
Melody Gee Dental Hygiene
German George Pre-Medical Imaging Tech
Grant Gholston Mechanical Engineering
Harry Gieringer Mechanical Engineering
Bailey Gilfillan Diagnostic Medical Sonography
Jacqueline Gillon Medical Laboratory Science
Gregory Gitzen Radiologic Science
Jason Givens Operations Management
Dmytriy Golovin Information Technology
James Gong Mechanical Engineering
Piedad Gonzalez -Diaz Pre-Nursing
Alison Graham Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Natalee Grant Applied Psychology
Kaylee Grasle Diagnostic Medical Sonography
Beau Grauf Operations Management
Lev Grebennik Mechanical Engineering
Ashley Gresley Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Sean Griffith Mechanical Engineering
Alyssa Gunning Environmental Sciences
Adrienne Gurske Pre-Medical Imaging Tech
Joseph Gurule Electrical Engineering
Kayla Haffner Medical Laboratory Science
Lucas Hale Mechanical Engineering
Kyle Hales Mechanical Engineering
Stacee Halvorsen Radiologic Science
Garrett Hammock Software Engineering Tech
Jinwoo Han Medical Laboratory Science
Brooks Hanson Biology-Health Sciences
Jacqualyn Hardin Population Health Management
Isaac Harries Software Engineering Tech
Landyn Hastey Electrical Engineering
Elijah Hawkins Mechanical Engineering
Kimberly Heesacker Radiologic Science
Kathlene Hein Dental Hygiene
Jonathon Heitzman Biology-Health Sciences
Stephanie Hellweg-Brown Operations Management
Dakota Hensley Pre-Medical Imaging Tech
Quinlin Herndon Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Katlyn Hibbs Biology-Health Sciences
Jared Hofman Embedded Systems Eng Tech
Zachary Hofmann Electrical Engineering
Cassidy Hoglund Radiologic Science
Kenneth Holthus Electrical Engineering
Laura Holtsnider Radiologic Science
Kelly Honsinger Embedded Systems Eng Tech
Britney Hoover Sleep Health-Polysom Tech Opt
Haley Houston Biology-Health Sciences
Aaron Hreha Mechanical Engineering
Caitlin Hughes Dual Software Eng/Applied Math
Ashlee Marie Hulsey Diagnostic Medical Sonography
Melissa Humphrey Medical Laboratory Science
Nathan Hunter Mgmt/Accounting Option
Mohamud Hussein Electrical Engineering
Chrysteen Hutchins Dental Hygiene
Bradley Hyatt Mechanical Engineering
Desty Inas Mechanical Engineering
Nadia Inselman Medical Laboratory Science
Reece Ishihara Mechanical Engineering
Danielle Jacobellis Pre-Medical Imaging Tech
Daniel Jaeger Pre-Medical Imaging Tech
Jon Jastak Information Technology
Ronald Jenks Mechanical Engineering
Race Jennings Radiologic Science
Erik Johnson Civil Engineering
Jessica Johnson Medical Laboratory Science
Brittney Johnston Medical Laboratory Science
Regan Johnston Dental Hygiene
Gwendoline Jones Civil Engineering
Hunter Jones Mechanical Engineering Tech
Kelsey Jones Dental Hygiene
Raven Jones Dental Hygiene
Taylor Jorgensen Pre-Medical Imaging Tech
Caleb Kaiser Information Technology
Caleb Kauffman Software Engineering Tech
Shannon Keane Pre-Medical Imaging Tech
Jason Keating Radiologic Science
Christine Kennedy Dental Hygiene
Raymond Kennedy Software Engineering Tech
Anna Kere Environmental Sciences
Zane Kerns Mechanical Engineering
Jordyn Keys Radiologic Science
Jeffrey King Renewable Energy Engineering
Kayla King-Kuhn Pre-Medical Lab Science
Houston Knox Mechanical Engineering
Riley Kolenc Electrical Engineering
Marie Kostakos Diagnostic Medical Sonography
Andrew Kwok Computer Engineering Tech
Matthew LaCount Renewable Energy Engineering
Dallas Lamorie Mechanical Engineering
Devin Landrum Applied Psychology
Cristopher Laney Software Engineering Tech
Jacob Larecy Mechanical Engineering Tech
Andrew Large Information Technology
Keith Larson Mechanical Engineering
Harvey Lastra Mechanical Engineering Tech
Hope Lawrence Pre-Medical Imaging Tech
Huy Le Information Technology
Karly LeVeque Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Zamira Leaks Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Lee Dental Hygiene
Zachary Leininger Environmental Sciences
Edward Lenning Computer Engineering Tech
Pavel Leonchik Electrical Engineering
Ty Lesch Mechanical Engineering Tech
Kacey Likens Health Informatics
Gunnard Lindsey Vascular Technology
Jennifer Lloyd Medical Laboratory Science
Caydn Lofton Software Engineering Tech
Raynaldo Lopez Jr Information Technology
Levi Lostritto Medical Laboratory Science
Christopher Love Electrical Engineering
Alexa Lowry Diagnostic Medical Sonography
Wes Loy Population Health Management
Trevor Lundsten Civil Engineering
Oriane Lussier Radiologic Science
Devin Lutz Dual Compute/Software Eng Tech
Sang Mai Radiologic Science
Rebecca Maier Applied Psychology
Mason Manera Electrical Engineering
Dana Maplethorpe Software Engineering Tech
Kristen Marsters Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Travis Mason *IT Applications Dev Opt
Rachel Matchett Pre-Nursing
Damian Matzen Civil Engineering
Joseph Maurer Software Engineering Tech
Clayton Maves Mgmt/Marketing Option
Bryan Mayberry Geomatics-option in Surveying
Karah McCulley Civil Engineering
Drew McDonald Renewable Energy Engineering
Travis McKee Civil Engineering
Victoria McKinney-Brooks Biology-Health Sciences
Bradley McNeel Electrical Engineering
Jessika Mcdonald Pre-Medical Lab Science
Lacey Mesia Medical Laboratory Science
Josh Michlitsch EMT - Paramedic
Joven Mark Miguel Radiologic Science
David Miller Respiratory Care
Nicole Miller Diagnostic Medical Sonography
Katelyn Mitchell Nuclear Medicine Technology
Tarryn Miyamura Applied Psychology
Taylee Miyamura Biology-Health Sciences
Brittanna Monroe Health Informatics
Ashlei Morgan Mechanical Engineering
Seth Morgan Information Technology
Daylynn Munoz Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Munson Dental Hygiene
John Muntifering Diagnostic Medical Sonography
Ian Murphy Software Engineering Tech
Kirsten Murren Diagnostic Medical Sonography
Alexander Mygrant Software Engineering Tech
Jean-Luce Nabors Mechanical Engineering
Clayton Nagel Operations Management
Yusuke Nakae Medical Laboratory Science
Anna Nguyen Pre-Nursing
Gia-Tam Nguyen Software Engineering Tech
Ngan Nguyen Medical Laboratory Science
Thu Nguyen Medical Laboratory Science
Scott Nicholson Vascular Technology
Austin Nickerson Civil Engineering
Savanah Nickerson-Banks Pre-Medical Imaging Tech
Noah Nieman Civil Engineering
Mckenzie Norris Echocardiography
Juan Olmeda-Chavez Technology and Management
Keith Omogrosso Electrical Engineering
Tate Orlik Hill Electrical Engineering
Jose Orozco Pre-Medical Imaging Tech
Alexander Ott Software Engineering Tech
Yahya Ould Issalmou Operations Management
Blake Owens Environmental Sciences
Randi Lee Oxentine Pre-Medical Imaging Tech
Shane Paap Dental Hygiene
Darius Panaite Mechanical Engineering
Kimberly Parker Dental Hygiene
Kayla Parsons Electrical Engineering
Keyul Patel Software Engineering Tech
Kyla Patty Population Health Management
Thomas Pearce Electrical Engineering
William Pearson Electronics Engineering Tech
Matthew Perrapato Embedded Systems Eng Tech
Timothy Perry Applied Psychology
Brooke Petaja Biology-Health Sciences
Kory Petersen Radiologic Science
Michael Peterson Renewable Energy Engineering
Chloe Philips Pre-Dental Hygiene
Ryan Pierce Software Engineering Tech
Christopher Post Renewable Energy Engineering
Amanda Potts Biology-Health Sciences
Colten Puzey Radiologic Science
Daniel Quon Mechanical Engineering
Jaziel Ramirez Applied Psychology
Jennifer Ramirez Dental Hygiene
Anthony Ramos Mechanical Engineering
Marina Ramos Pre-Dental Hygiene
Marq Randall Operations Management
Katie Randolph Diagnostic Medical Sonography
Chad Rasmussen Electrical Engineering
Meghann Rasmussen Medical Laboratory Science
Taylor Redd Diagnostic Medical Sonography
Caleb Reister Electrical Engineering
Janay Revak Applied Psychology
Dakota Reyes-Holloway Pre-Medical Imaging Tech
Connor Reynolds Radiologic Science
Emily Reynolds Diagnostic Medical Sonography
Samantha Reynolds Diagnostic Medical Sonography
Omar Ricalday Gutierrez Mechanical Engineering
Corby Richards Respiratory Care
Rachelle Ridao Medical Laboratory Science
Tamara Riddle Diagnostic Medical Sonography
Jessalyn Riggins Pre-Medical Imaging Tech
Brianna Rios Dental Hygiene
Rebecca Rios Pre-Medical Imaging Tech
Kelcey Ritter Nuclear Medicine Technology
Jack Roberts Electrical Engineering
Alissa Rodriguez Information Technology
Emily Rogers Diagnostic Medical Sonography
Jonathan Rogers Mechanical Engineering Tech
Erik Rojas Dental Hygiene
Brandon Rolston Electrical Engineering
Cecilia Rosas Biology-Health Sciences
Chloe Ross Pre-Medical Imaging Tech
David Rotaru Medical Laboratory Science
Edward Saliba Respiratory Care
Rolando Sanchez-Jimenez Electrical Engineering
Lidia Santos Egoavil Diagnostic Medical Sonography
Jackson Sany Mechanical Engineering Tech
Antoine Savelli Mechanical Engineering
Bogdan Savic Electrical Engineering
Chloee Sazama Dental Hygiene
Zachery Schmid Software Engineering Tech
John Schulz Mechanical Engineering
Brittany Scott Radiologic Science
Carissa Scott Radiologic Science
Matthew Scott Civil Engineering
Tenzin Shakya Software Engineering Tech
Jacob Shelton Civil Engineering
Dustin Shidler Radiologic Science
Dalton Shields Mechanical Engineering
Taylor Siddall Pre-Medical Imaging Tech
Baylee Simonsen Radiologic Science
Jacob Sinicki Medical Lab Science-Earlyadm
Aaron Smith Mechanical Engineering
Grace Smith Diagnostic Medical Sonography
Haley Smith Pre-Medical Imaging Tech
Marlee Smith Biology-Health Sciences
Meaghan Smith Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Noah Smith Electrical Engineering
William Smith IV Mechanical Engineering Tech
Austin Soper Manufacturing Engineering Tech
Chris Sotura Vascular Technology
Samuel Sowanick Biology-Health Sciences
Michael Sparks Civil Engineering
Leta Spradley Pre-Nursing
Jordan Sprunger Mechanical Engineering
Albert Sta Cruz Software Engineering Tech
Nicholas Stark Biology-Health Sciences
Svetlana Stefanovich Dental Hygiene
Alexandrya Steller Echocardiography
Natalie Stenbeck Health Informatics
Taylor Stephens Mechanical Engineering
James Stiefer EMT - Paramedic
Jenna Stiehr Biology-Health Sciences
Brian Stinchcomb Radiologic Science
Jamie Storer Operations Management
Casey Stribling Mechanical Engineering
Micah Swartz Mechanical Engineering
Emily Sweet Pre-Dental Hygiene
Nathaniel Swenson Software Engineering Tech
Courtney Tabion Biology-Health Sciences
Brock Tacata Civil Engineering
Nasreen Taha Mgmt/Accounting Option
Thomas Tappert Dual Renewable Energy/Elec Eng
Jessica Tart Vascular Technology
Jenny Tavarez Dental Hygiene
Miles Taylor Mechanical Engineering
Jesse Terrel-Perez Electrical Engineering
Angela Thierolf Population Health Management
William Thode Mechanical Engineering Tech
Jennings Thomas Mechanical Engineering
Christian Matthew Tinio Pre-Medical Imaging Tech
Kyle Tinnell Respiratory Care
Matthew Tisler Renewable Energy Engineering
Kevin Tjon Mechanical Engineering
Bernadett Tomarzalian Operations Management
Brittany Tomjack Diagnostic Medical Sonography
Alexander Torres Radiologic Science
Jordan Townley Communication Studies
Roselily Trang Diagnostic Medical Sonography
Paul Trebizo Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Shea Treder Software Engineering Tech
Christian Uemura Civil Engineering
Xochitl Urbieta Dental Hygiene
Megan Usui Biology-Health Sciences
Katie Van Horn Pre-Nursing
Paul VanEmmerik Biology-Health Sciences
Emmitt Vandehey Radiologic Science
Joshua Varland Geomatics-option in Surveying
McKenzie Verling Pre-Medical Imaging Tech
Taylor Vestal Dental Hygiene
Patricia Villagomez Dental Hygiene
Allie Vinson Nuclear Medicine Technology
Mackenzie Virtue Pre-Medical Imaging Tech
Bryan Wada Communication Studies
Chandra Walker EMT - Paramedic
Aaron Wallace Computer Engineering Tech
Sydney Waters Nuclear Medicine Technology
Emma Watson Pre-Dental Hygiene
Wesley Watts Renewable Energy Engineering
Dakotah Webb Mechanical Engineering
Brittania Welch Applied Psychology
Zachary Wentworth Software Engineering Tech
Jesse White EMT - Paramedic
Joshua Whitley Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Nathaniel Whitling Mechanical Engineering
Satya Whitlock Mechanical Engineering
Hannah Wieber Dental Hygiene
DeWayne Wilson Operations Management
Jeremy Wilson Software Engineering Tech
Madison Windham Pre-Dental Hygiene
Joann Winters Echocardiography
Matthew Wise Electrical Engineering
Jackson Wold Biology-Health Sciences
Nga I Wong Medical Laboratory Science
Kara Wood Dental Hygiene
Lynzee Wortman Mgmt/Marketing Option
Ashley Wray Medical Laboratory Science
Thomas Wright Renewable Energy Engineering
Braedon Wrosch Mechanical Engineering
Charles Wrotenbery Electrical Engineering
Christina Wyatt Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Jin Jie Xu Software Engineering Tech
Coburn York Mechanical Engineering
Collin Yoshinaga Mechanical Engineering
Brittany Young Civil Engineering
Abdalwahab Yousif Electrical Engineering
Austin Zavala Civil Engineering
Kayla deHoop Civil Engineering
Jessica dela Cruz Mechanical Engineering
Back to All News

OREGON TECH IN THE NEWS

For Public Relations Inquiries

Office of Marketing & Communication

OfficeSnell Hall, Room 203
Top