Home | News

2016-2017 Spring Term President's and Dean's List

Jul 06, 2017
The following students have been named to the 2016-2017 Spring Term President's and Dean's Lists
The following students have been named to the 201-2017 Spring Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology. Only full-time undergraduate students (12 credit hours or more at Oregon Tech) are eligible for academic honors. Please contact the Registrar's Office at 541-885-1300 with any questions.
 
PRESIDENT'S LIST
The following students have been named to the President's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.70 grade-point average and above.

Hailee Abraham Pre-Medical Imaging Tech
Christian Abshier Information Technology
Scott Acker Mechanical Engineering
Maci Ackerman Pre-Medical Imaging Tech
Christopher Adams Applied Psychology
Jenessa Adams Diagnostic Medical Sonography
Jacob Adamson Embedded Systems Eng Tech
Benjamin Aday Electrical Engineering
Justin Aguirre Operations Management
Haider Al Baderi Electrical Engineering
Sumaya Al-Rawahi Renewable Energy Engineering
Kawthar Alfilfel Pre-Medical Imaging Tech
Mohamed Alhosani Dual Renewable Energy/Elec Eng
Joshua Allan Renewable Energy Engineering
Timothy Alldrin Geomatics-option in Surveying
Cameron Allen Biology-Health Sciences
Hidaya Almuallim Pre-Medical Imaging Tech
Abdullah Alrujaybah Electrical Engineering
Raeid Alruwaili Renewable Energy Engineering
Saud Alsobaie Software Engineering Tech
Jesse Alves Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Annika Andersen Dual Renewable Energy/Elec Eng
Erik Andersen Software Engineering Tech
Allyson Anderson Dental Hygiene
Amanda Anderson Vascular Technology
Christopher Anderson Mechanical Engineering
Crystal Anderson Dental Hygiene
Emily Anderson Pre-Medical Imaging Tech
Logan Anderson EMT - Paramedic
Devon Andrade Dual Compute/Software Eng Tech
Arttupekka Anttila Renewable Energy Engineering
Kyle Armstrong Operations Management
Jessica Arrington Mechanical Engineering
David Arthurs Dental Hygiene
Alicia Atchison Medical Laboratory Science
Haleigh Aubut Applied Psychology
Kamille Auger Vascular Technology
Brittney Ayles Biology-Health Sciences
Sophia Azevedo Mechanical Engineering
Devin Baez Operations Management
Colleen Bailey Dental Hygiene
Joshua Bailey Software Engineering Tech
Kevin Baker Civil Engineering
Grant Banister Civil Engineering
Rochelle Banta Communication Studies
Consuelo Barela Sleep Health-Polysom Tech Opt
Jared Barger Operations Management
David Barnes Software Engineering Tech
Kyanna Barnes Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Mikala Barnes Radiologic Science
Cory Barney Dual Compute/Software Eng Tech
Tiffany Barrett Radiologic Science
David Bartholomew Embedded Systems Eng Tech
David Bartlemay Radiologic Science
Gabrielle Basham Diagnostic Medical Sonography
Mohammed Bawazeer Renewable Energy Engineering
Madison Bean Pre-Medical Imaging Tech
Bryan Beard Radiologic Science
Erica Bennett Nuclear Medicine Technology
Kelson Bertrand Radiologic Science
Stacy Bicknell Dental Hygiene
Alexis Biddington Pre-Medical Imaging Tech
Emily Biggs Radiologic Science
Jessie Billings Nuclear Medicine Technology
Henry Bingham Biology-Health Sciences
Samuel Bishop Software Engineering Tech
Samantha Bixler Biology-Health Sciences
Autumn Bizon Operations Management
Austin Black Radiologic Science
Andrea Blake Radiologic Science
Brette Bliss Communication Studies
Megan Bolin Pre-Medical Imaging Tech
Jared Bott Mechanical Engineering
James Boulter Applied Psychology
Amanda Bounnam Applied Psychology
Isaac Boyd Medical Lab Science-Earlyadm
Kayla Brandel Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Dylan Brandstetter Software Engineering Tech
Andrew Briscoe Information Technology
Amanda Brooks Diagnostic Medical Sonography
Taylor Brooks Diagnostic Medical Sonography
Kanissa Brown Radiologic Science
Kyler Brown Health Informatics
Sarah Brown Radiologic Science
Jesse Brummett Mechanical Engineering
Kathryn Bryant Electrical Engineering
Keeley Bryant Applied Psychology
Nicole Buck Civil Engineering
Eric Buckland Mgmt/Accounting Option
Hannah Bunnell Medical Laboratory Science
Scott Burge Biology-Health Sciences
Aaron Burke Mechanical Engineering
Andrew Burke *IT Bus/Systems Analysis Opt
Matthew Burke Engineering
Kristin Burkholder Echocardiography
Michael Burton Communication Studies
Brandon Butler Vascular Technology
Garrett Byrd Applied Psychology
GeRysand Cabanilla Renewable Energy Engineering
Taylor Caldwell Software Engineering Tech
Brian Campbell Mechanical Engineering Tech
Kara Cardwell Medical Laboratory Science
Patrick Carlson Software Engineering Tech
Daniel Carter Biology-Health Sciences
Nicole Carter Biology-Health Sciences
Patrick Caruana Software Engineering Tech
Tiffany Casey Pre-Nursing
Alexander Castro Dual Compute/Software Eng Tech
Marlee Chamberlain EMT - Paramedic
Andrew Chapman Medical Laboratory Science
Casey Chapman Mechanical Engineering
Christopher Chapman Mechanical Engineering
Willow Charlton Population Health Management
Courtney Cheavtharn Dental Hygiene
Frosina Chernishov Dental Hygiene
Jacob Chesley Software Engineering Tech
Vanessa Chizum Radiologic Science
Trischelle Christensen Diagnostic Medical Sonography
Leslie Classen Diagnostic Medical Sonography
Mason Cluff Computer Engineering Tech
Jill Coblentz Echocardiography
Emily Coelho Vascular Technology
Haley Colberg Dental Hygiene
Ethan Cole Mgmt/Marketing Option
Morgan Cole Radiologic Science
Kylie Collom Biology-Health Sciences
Jacey Conklin Mgmt/Marketing Option
Nathan Connell Biology-Health Sciences
Leslie Contreras Dental Hygiene
Gabriella Cook EMT - Paramedic
Travis Cooke Pre-Medical Imaging Tech
Daniel Cooper Mechanical Engineering
Gabrielle Cornelia Pre-Nursing
Joel Corser Applied Mathematics
Rachel Cox Biology-Health Sciences
Stacy Cox Radiologic Science
Joshua Cragoe Mechanical Engineering
Melissa Craig Nuclear Medicine Technology
Christina Crisan Medical Laboratory Science
Rebecca Crumrine Nuclear Medicine Technology
Jeremy Cummings Mechanical Engineering Tech
Samantha Curry Dental Hygiene
Gavin Curtis Technology and Management
Megan Cushman Mgmt/Accounting Option
Rachel Dana Echocardiography
Courtney Daniels Radiologic Science
Thuhong Dao Respiratory Care
Abby Davis Respiratory Care
Bryce Davis Radiologic Science
Trevor Davis Civil Engineering
Aaron Day Software Engineering Tech
Ian Dayton Biology-Health Sciences
Danielle De Castro Mechanical Engineering
Helena DeCasas Pre-Nursing
Austin DeLucca Information Technology
Matthew Del Fante Software Engineering Tech
Alejandra Delgado Dental Hygiene
Cheyenne Delicate Biology-Health Sciences
Chelsie Denton Radiologic Science
John-Michael Denton Electrical Engineering
Erin Depew Applied Psychology
Connor Devereux Radiologic Science
Megan Devorak Radiologic Science
Brady Dickerson Nuclear Medicine Technology
Jonathan Dirksen Mechanical Engineering
Alison Dixon Nuclear Medicine Technology
Sahalie Doe Radiologic Science
Nicole Doner Diagnostic Medical Sonography
Kathryn Douglas Echocardiography
Natalie Dove Medical Laboratory Science
Molli Drivdahl Software Engineering Tech
Mary Drzayich Civil Engineering
Emily Duffy Respiratory Care
Kayla Duke Applied Psychology
Rebecca Duncan Radiologic Science
Katherine Dunn Biology-Health Sciences
Alisha Dura Population Health Management
Taylor Edwards Mechanical Engineering
Julie Elkins Medical Laboratory Science
Ryan Eman Information Technology
Chalee Endicott Radiologic Science
Brandon Erickson Dual Renewable Energy/Elec Eng
Seth Erickson Biology-Health Sciences
Noemi Ernst Computer Engineering Tech
Lisa Erovick Information Technology
Krislynd Nebhon Estalilla Medical Laboratory Science
Victoria Evans-Bautista Communication Studies
Serena Evenson Respiratory Care
Abbigale Eyestone EMT - Paramedic
Hans Fagerudd Operations Management
Benedict Fawver Electrical Engineering
Nancy Ferrer Pre-Nursing
Dominic Ferroggiaro Mechanical Engineering
James Finch Renewable Energy Engineering
Veronika Fitzgerald Diagnostic Medical Sonography
Matthew Flatebo Medical Laboratory Science
Garrett Fleischer Software Engineering Tech
Julie Flores Medical Laboratory Science
Mariah Foltz Health Informatics
Dustin Ford Radiologic Science
Stephanie Forrester Nuclear Medicine Technology
Isabella Foss Pre-Medical Imaging Tech
Tyler Francois EMT - Paramedic
Caleb Fredrickson EMT - Paramedic
Amanda Freeman Pre-Nursing
Mark French Mechanical Engineering
Miranda Frey Echocardiography
Megan Friar Nuclear Medicine Technology
Jennifer Friedman EMT - Paramedic
Heidi Froelich Communication Studies
Holly Froelich Pre-Nursing
Devan Fromwiller Dental Hygiene
Miranda Frost Diagnostic Medical Sonography
Andrea Furbee Medical Laboratory Science
Joseph Galbraith Electrical Engineering
Matthew Gannon Radiologic Science
Jennifer Garabato Medical Laboratory Science
Michaela Garcelon Pre-Medical Imaging Tech
Eric Garcia Echocardiography
Alan Gardner Computer Engineering Tech
Tristan Garrick Electrical Engineering
Amanda Gates Mgmt/Accounting Option
Macy Gescher Diagnostic Medical Sonography
Ian Gesner Software Engineering Tech
Hannah Gettman Respiratory Care
Alex Gibson Renewable Energy Engineering
Wes Gibson Mgmt/Marketing Option
Jamie Gillespie Radiologic Science
Jacqueline Gillon Medical Laboratory Science
Gregory Gitzen Radiologic Science
Jason Givens Operations Management
Carissa Grant Nuclear Medicine Technology
Kate Graves Radiologic Science
Alexis Gray Pre-Medical Imaging Tech
Matt Green Renewable Energy Engineering
Megan Green Population Health Management
Alexander Greene EMT - Paramedic
Breanna Greenlee Vascular Technology
Scott Gregg Manufacturing Engineering Tech
Seth Gretz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Nicholas Grow Radiologic Science
Itati Guillen Dental Hygiene
Samuel Gulliford Electrical Engineering
Gabrielle Gundersen Radiologic Science
Joshua Hall Mechanical Engineering
Brandi Hamamoto Respiratory Care
Joanna Hampl Echocardiography
Jinwoo Han Medical Laboratory Science
Jazmine Hancock Electrical Engineering
Brooks Hanson Biology-Health Sciences
Jacqualyn Hardin Population Health Management
Tyler Harris Population Health Management
Lindsay Harrison Diagnostic Medical Sonography
Camela Hashimoto Medical Laboratory Science
Landyn Hastey Electrical Engineering
Rachel Hauser Dental Hygiene
Steven Hedlund Pre-Nursing
Kimberly Heesacker Radiologic Science
Kathlene Hein Dental Hygiene
Angela Henry Vascular Technology
Jason Herfindahl Radiologic Science
Quinlin Herndon Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Kristina Hertz Pre-Medical Imaging Tech
Micah Hicks Mechanical Engineering
Nyssa Hicks Medical Laboratory Science
Ronya Hicks Respiratory Care
Michael Higginbotham Software Engineering Tech
Stephen Higgins Mechanical Engineering
Savannah Hitchcock Radiologic Science
Ron Hittinger Diagnostic Medical Sonography
Colby Hobgood Pre-Medical Imaging Tech
Zachary Hofmann Electrical Engineering
Brittany Hogenson Radiologic Science
Alexander Holland Biology-Health Sciences
Thomas Holland *IT Bus/Systems Analysis Opt
William Holman Applied Mathematics
Patrick Holmes Applied Psychology
Kelly Honsinger Embedded Systems Eng Tech
Benjamin Hood Communication Studies
Andrew Horn Software Engineering Tech
Zachary Horner Medical Laboratory Science
Jessica Hotaling Dental Hygiene
Joel Hottman Mechanical Engineering
Alex Houston Software Engineering Tech
Aaron Hreha Mechanical Engineering
Garnett Hubbs Nuclear Medicine Technology
Steven Hubbs Medical Laboratory Science
Amelia Huhn Nuclear Medicine Technology
Ashlee Marie Hulsey Diagnostic Medical Sonography
Alexsis Hundley-Kennaday Operations Management
Skyler Hunt Biology-Health Sciences
Hailey Huot Radiologic Science
Chase Huston Manufacturing Engineering Tech
Chrysteen Hutchins Dental Hygiene
Katie Iorg Diagnostic Medical Sonography
Mark Irsfeld Health Informatics
Alicia Isenhour Applied Psychology
Christina Istrate Biology-Health Sciences
Pavel Ivanov Software Engineering Tech
Daniel Iwicki Civil Engineering
Jennifer Jacobsen Diagnostic Medical Sonography
Jennifer Jennings Biology-Health Sciences
Bayley Jensen Pre-Dental Hygiene
Desiree Jess Dental Hygiene
Damian Johnson Communication Studies
Devin Johnson Nuclear Medicine Technology
Jessica Johnson Applied Psychology
Lucas Johnson Mechanical Engineering
Mary Johnson Radiologic Science
Nicholas Johnson Radiologic Science
Patrick Johnson Software Engineering Tech
Sarah Johnson Diagnostic Medical Sonography
Regan Johnston Dental Hygiene
Brayden Jones Mechanical Engineering
Hannah Jordan Pre-Respiratory Care
Taylor Jorgensen Biology-Health Sciences
Lyzette Juan-Sanchez Dental Hygiene
Kevin Juba Dual Compute/Software Eng Tech
Ashley Judd Dental Hygiene
Corrie Judd Biology-Health Sciences
Shelby Junette Radiologic Science
Chidi Kanu Vascular Technology
Natasha Karan Civil Engineering
Tanner Karp Mgmt/Marketing Option
September Karrigan Dental Hygiene
Cassandra Katski Information Technology
Caleb Kauffman Software Engineering Tech
Julian Kaufman Software Engineering Tech
William Keeran Radiologic Science
Meghan Kelly Dental Hygiene
McKenna Kendall Radiologic Science
Edward Kennedy Radiologic Science
Madelyn Kephart Dental Hygiene
Natasha Kinsella Vascular Technology
Satomi Kiriakedis Biology-Health Sciences
David Kirkendall Electrical Engineering
Jenny Kirschner Radiologic Science
Kaleb Kline Civil Engineering
Riley Kolenc Electrical Engineering
Chanelle Koster Dental Hygiene
Stephanie Koza Biology-Health Sciences
Megan Krautscheid Diagnostic Medical Sonography
Gunnar Krueger Mechanical Engineering
Kami Kutsunai Dual Renewable Energy/Elec Eng
Evy Marie Kvammen Applied Psychology
Diamond LaDeaux Echocardiography
Shelby LaTourrette Biology-Health Sciences
Mark Laird Radiologic Science
Jennifer Lakin Diagnostic Medical Sonography
Devin Landrum Applied Psychology
Heaven Lane Pre-Nursing
Cristopher Laney Software Engineering Tech
Drake Lannon Electrical Engineering
Michael Larrabee Renewable Energy Engineering
Marlana Larrimore Radiologic Science
Harvey Lastra Mechanical Engineering Tech
Tammy Lawhorn Echocardiography
Courtney Lawrence Respiratory Care
Henri Lehtonen Civil Engineering
Adrianna Leon Nuclear Medicine Technology
Kurtis Lepley Electrical Engineering
Damon Lerma Biology-Health Sciences
Sarah Levesque Applied Psychology
McKenzy Leveton Diagnostic Medical Sonography
Jasmine Lewis Echocardiography
Aleksey Likhtenberg Mechanical Engineering
Joslyn Lindsey Mgmt/Marketing Option
Matthew Lipscomb Radiologic Science
LeAnne Littleton Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Mosier Locke Geomatics-option in Surveying
Dana Londen Geomatics-option in Surveying
John Lopez Dental Hygiene
Morgan Loring Software Engineering Tech
Levi Lostritto Medical Laboratory Science
Cheyenne Low Radiologic Science
Abigail Lowe Biology-Health Sciences
Heylea Lowell Pre-Respiratory Care
Wes Loy Population Health Management
Devin Lutz Dual Compute/Software Eng Tech
Gracie Lyon Pre-Medical Imaging Tech
Elyse Mace Nuclear Medicine Technology
Gordon Madden Embedded Systems Eng Tech
Haley Maddess Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Michael Mahar EMT - Paramedic
Jayme Mahler Radiologic Science
Sang Mai Radiologic Science
Rebecca Maier Applied Psychology
Daniel Malriat Renewable Energy Engineering
Kristen Marsters Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Bethany Martin Population Health Management
Arttu Marttinen Software Engineering Tech
Alyssa Marty Nuclear Medicine Technology
Jennifer Massey Mgmt/Marketing Option
Kristen Mattos Diagnostic Medical Sonography
Joseph Maurer Software Engineering Tech
Clayton Maves Mgmt/Marketing Option
Marie May Embedded Systems Eng Tech
Sofiya Mayevskiy Electrical Engineering
Ben McBride Radiologic Science
Jared McBride Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Monique McClaire Pre-Medical Imaging Tech
Lindsey McClure Radiologic Science
Alyssa McCue Biology-Health Sciences
Madison McCuiston Communication Studies
Sean McDaniel Radiologic Science
Baker McDonald Dual Renewable Energy/Env Sci
Drew McDonald Renewable Energy Engineering
Jessica McKelvey Medical Laboratory Science
Bryce McKinney Environmental Sciences
Jennifer McKown Medical Laboratory Science
Kathryn McNamee Nuclear Medicine Technology
Timothy McPherson Civil Engineering
Elexxus McWillie Pre-Medical Imaging Tech
John Mccall Renewable Energy Engineering
Dominic Meads Dual Renewable Energy/Env Sci
Priscilla Medina Operations Management
Saul Medrano Manufacturing Engineering Tech
Ashley Meek Dental Hygiene
Lindsay Meithof Nuclear Medicine Technology
Valeria Menke Communication Studies
Krista Merrow Dental Hygiene
Evan Mew Respiratory Care
Danielle Michael Pre-Respiratory Care
Kalina Michaels Respiratory Care
Brian Middleton Operations Management
Sarah Mihulka Biology-Health Sciences
Saira Miles Sleep Health-Polysom Tech Opt
Jennifer Millar Environmental Sciences
Aaron Miller Environmental Sciences
Carrie Miller Radiologic Science
Diane Miller Population Health Management
Joseph Miller Software Engineering Tech
Russell Miller Echocardiography
Bonnie Mitchell Radiologic Science
Nicholas Mitchell-Hooge Applied Mathematics
MaKenna Mittnacht Respiratory Care
Tarryn Miyamura Applied Psychology
Brooke Molloy Mechanical Engineering
Doug Molzahn Pre-Medical Lab Science
Luis Montes Mota Mechanical Engineering
Mariah Moore Respiratory Care
Jackson Morgan Mechanical Engineering
Malea Morgan Applied Mathematics
Travis Moriki Pre-Nursing
Megan Morris Communication Studies
Brianna Mortier Medical Laboratory Science
Kelsey Mueller Population Health Management
Jennifer Muir Dental Hygiene
John Muntifering Diagnostic Medical Sonography
Christopher Murdock Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Jean-Luce Nabors Mechanical Engineering
Kathleen Nelson Dental Hygiene
Marena Nelson Applied Psychology
Duy Nguyen Medical Laboratory Science
Katie Nguyen Respiratory Care
Ngan Nguyen Medical Laboratory Science
Thu Nguyen Medical Laboratory Science
Scott Nicholson Vascular Technology
Daniel Nielson Mechanical Engineering Tech
Kynan Nordal Mechanical Engineering
Erin Nordhill Respiratory Care
Stacy O'Keeffe Respiratory Care
Zachari O'Neill Echocardiography
Brian Obedowski Echocardiography
Carson Okonek Applied Psychology
Arlene Olivera Pre-Respiratory Care
Andrew Olson Information Technology
Casey Oltman Biology-Health Sciences
Min Oo Electrical Engineering
Trevor Orchard Information Technology
Bishop Osborn General Studies
Alexander Ott Software Engineering Tech
Jeffrey Ottenad Software Engineering Tech
Justin Overton Operations Management
Jacob Ovgard Communication Studies
Shane Paap Dental Hygiene
Tyler Page Software Engineering Tech
Liliana Pang Medical Laboratory Science
Kimberly Parker Dental Hygiene
Shaymarie Parker Diagnostic Medical Sonography
Miranda Parsons Dental Hygiene
Holden Partain EMT - Paramedic
Elisabeth Partridge Echocardiography
Kyla Patty Population Health Management
Jacquelyn Patzke Echocardiography
Alexis Paz Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Safiya Pearson Diagnostic Medical Sonography
Janeen Peil Dental Hygiene
Victor Pepel Electrical Engineering
Kayla Pershall Applied Psychology
Claire Pflieger Radiologic Science
Christina Pham Dental Hygiene
Cody Philips Echocardiography
Jordan Phillips Pre-Medical Imaging Tech
Laura Phillips Echocardiography
Tamara Piekarski Information Technology
Ryan Pierce Software Engineering Tech
Kurtis Pipkin Civil Engineering
Daisy Plascencia Radiologic Science
Jerrid Plymale Electrical Engineering
Levi Pomeroy Software Engineering Tech
Joseph Porrazzo Mechanical Engineering
Randall Porter Information Technology
Christopher Post Renewable Energy Engineering
Hannah Powell Diagnostic Medical Sonography
Joley Powell Diagnostic Medical Sonography
Lance Prange Health Informatics
Saul Preciado Geomatics-option in Surveying
Kendyl Preston Applied Psychology
Howard Price Echocardiography
Christopher Pridemore Manufacturing Engineering Tech
Richard Putman Radiologic Science
Colten Puzey Radiologic Science
Cameron Quenzer Embedded Systems Eng Tech
Kelsey Rank Radiologic Science
Joseph Rappaport Electrical Engineering
Meghann Rasmussen Medical Laboratory Science
Kathryn Rathburn Biology-Health Sciences
Taylor Redd Diagnostic Medical Sonography
Aquila Reed Geomatics-option in Surveying
Steven Reeves Software Engineering Tech
Silverio Reyes Software Engineering Tech
Emily Reynolds Diagnostic Medical Sonography
Tiffany Rhodes Medical Laboratory Science
Troy Riblett Dual Software Eng/Applied Math
Joshua Ricketts Radiologic Science
Rachelle Ridao Medical Laboratory Science
Morgaine Riggins Environmental Sciences
Nicklas Ringler Radiologic Science
Brianna Rios Dental Hygiene
Justin Robbins Radiologic Science
Ryan Roberson Nuclear Medicine Technology
Jack Roberts Electrical Engineering
Keoni Roberts *IT Health Informatics Opt
John Robertson Information Technology
Kirsten-Nikki Rochefort Dental Hygiene
Daniel Rogoveanu Technology and Management
Erik Rojas Dental Hygiene
Sulina Roma Radiologic Science
Andrew Rood Renewable Energy Engineering
Megan Ross Medical Laboratory Science
David Rotaru Medical Laboratory Science
Brandon Rude Information Technology
Sarah Rudzik Radiologic Science
Alyssa Rupp Echocardiography
Alexander Ryan Information Technology
Matthew Sai Mgmt/Accounting Option
Lake Sain-Thomason Software Engineering Tech
Victor Salazar Applied Mathematics
Caleb Sale Mechanical Engineering
Josie Sams Radiologic Science
Kaitlyn Saunders Medical Laboratory Science
Chloee Sazama Dental Hygiene
Kathrina Schell Pre-Medical Imaging Tech
Kylee Schimel Nuclear Medicine Technology
Ethan Schlecht Vascular Technology
Zachery Schmid Software Engineering Tech
Danielle Schmidt Population Health Management
Olivia Schneidecker Echocardiography
Caleb Schott Renewable Energy Engineering
Nicole Schreiber Pre-Medical Imaging Tech
Joseph Schroeder EMT - Paramedic
Benjamin Schulz Population Health Management
Carissa Scott Radiologic Science
Kelly Scott Mgmt/Marketing Option
Ashley Sfetku Echocardiography
Abigail Shaw Pre-Nursing
Tristan Shea Health Informatics
Danielle Sherman Health Informatics
McKenzie Shrum Echocardiography
Sierra Shuey Dental Hygiene
Taylor Siddall Pre-Medical Imaging Tech
Emily Silva Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Joslynn Silvers Applied Psychology
Andrei Simon Biology-Health Sciences
Olivia Simpson Pre-Medical Imaging Tech
Katharine Singleton Geomatics-option in Surveying
Jacob Sinicki Medical Lab Science-Earlyadm
Jennifer Sisco Medical Laboratory Science
Lorraine Skalla Operations Management
Connor Skudlarek Mechanical Engineering
Ashley Slinkard Medical Laboratory Science
Lauren Slominski Respiratory Care
Theresa Small-Castellanos Echocardiography
Synthia Smart Diagnostic Medical Sonography
Chloe Smith Environmental Sciences
Haley Smith Pre-Medical Imaging Tech
Samantha Snyder Applied Psychology
Rachel Soderberg Software Engineering Tech
Jane Sparkes Applied Psychology
Brooke Spencer EMT - Paramedic
Donald St John Applied Mathematics
Daniel Stahlnecker Medical Laboratory Science
Emily Stair Medical Laboratory Science
Nicholas Stark Biology-Health Sciences
Anna Steademan Mechanical Engineering
Colton Steele Vascular Technology
Svetlana Stefanovich Dental Hygiene
Billy Stewart Medical Laboratory Science
James Stiefer EMT - Paramedic
Jenna Stiehr Biology-Health Sciences
Jennah Stobie Biology-Health Sciences
Rachel Stone Dental Hygiene
Daniel Stotts Embedded Systems Eng Tech
Miya Streuber Respiratory Care
Brenden Sullivan Mechanical Engineering Tech
Emily Sweet Pre-Dental Hygiene
Kayley Swinton Biology-Health Sciences
Jarrett Taira Electrical Engineering
Krystle Takasane EMT - Paramedic
Thomas Tappert Dual Renewable Energy/Elec Eng
Ian Tarnovsky Biology-Health Sciences
Andrew Taylor Mechanical Engineering
Bailey Tehan Diagnostic Medical Sonography
Jesse Templin Electrical Engineering
Nazareth Thibodeaux Communication Studies
Jessica Thiel Biology-Health Sciences
Emily Thomas Diagnostic Medical Sonography
Rachel Thomas Respiratory Care
Jacob Thompson Mechanical Engineering
Joshua Thorpe Radiologic Science
Kate Threlfall Medical Laboratory Science
Elizabeth Thurman Electrical Engineering
Eric Tipler Renewable Energy Engineering
Cassandra Tolman Radiologic Science
Baylee Toney Applied Psychology
Nathaniel Torres Pre-Medical Imaging Tech
Jordan Townley Communication Studies
Erin Tracy Operations Management
Victoria Trail Sleep Health-Polysom Tech Opt
Michael Trofimchik Dental Hygiene
Emily Trushell Applied Psychology
Guylain Tshiasuma Electronics Engineering Tech
Oleksandr Tyshevskyi Technology and Management
Justin Urbany Software Engineering Tech
Xochitl Urbieta Dental Hygiene
Megan Usui Biology-Health Sciences
Amanda Valentine Dental Hygiene
Quim Vallve Tomas Mgmt/Marketing Option
Cheyenne Van Dine Pre-Medical Imaging Tech
Tyler Van Kirk Radiologic Science
Ashleigh Vandenbrink Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Karen Vazquez George Pre-Nursing
Eduard Veremchuk Nuclear Medicine Technology
Brittany Verigan Pre-Nursing
Taylor Vestal Dental Hygiene
Stephanie Vetter Software Engineering Tech
Emily Vincent Medical Laboratory Science
Allie Vinson Nuclear Medicine Technology
Katie Virtue Radiologic Science
Timothy Visser Health Informatics
Myles Vogler Pre-Medical Imaging Tech
Madeline Von Flue Pre-Nursing
Justin VonTungeln Environmental Sciences
Peter Wade Operations Management
Ashley Wagner Software Engineering Tech
Noheaililani Waiwaiole Communication Studies
Paul Walborn Geomatics-option in GIS
Malea Waldrup Communication Studies
Chandra Walker EMT - Paramedic
Ryan Wall Software Engineering Tech
Kami Walton Applied Psychology
Daniel Ward Echocardiography
Sydney Waters Nuclear Medicine Technology
Sarah Watkins Pre-Medical Imaging Tech
Emma Watson Dental Hygiene
Andrew Webb Embedded Systems Eng Tech
Dakotah Webb Mechanical Engineering
Andrew Weber Civil Engineering
Alexandra Wechsler Biology-Health Sciences
Elliott Weinberg Dual Renewable Energy/Elec Eng
Karli Weitzman Biology-Health Sciences
Brittania Welch Applied Psychology
Aaron West Mechanical Engineering
Marcie Wetzler Dental Hygiene
Dara Whelchel Diagnostic Medical Sonography
Cody White Radiologic Science
Jesse White EMT - Paramedic
Nathaniel Whitling Mechanical Engineering
Satya Whitlock Mechanical Engineering
Olivia Wick Diagnostic Medical Sonography
Karen Wickman Radiologic Science
Jessica Wiggins Dental Hygiene
Stephanie Willis Mechanical Engineering Tech
Jeremy Wilson Software Engineering Tech
Madison Windham Dental Hygiene
David Wing Embedded Systems Eng Tech
Christopher Wingler Information Technology
Zoe Winter Information Technology
Roderick Winters Health Care Mgmt-Admin Mgmt
James Woitas Mechanical Engineering
Kyle Wolf Mechanical Engineering Tech
Natasha Wolfe Radiologic Science
Morgan Wood Diagnostic Medical Sonography
Lynzee Wortman Mgmt/Marketing Option
Ashley Wray Medical Laboratory Science
James Wray Manufacturing Engineering Tech
Brianna Wright Diagnostic Medical Sonography
Dillon Wright Mechanical Engineering
Braedon Wrosch Mechanical Engineering
Charles Wrotenbery Electrical Engineering
Paul Wyatt Software Engineering Tech
Ehlana-Raye Wyman Biology-Health Sciences
Marissa Wynia Radiologic Science
Baylee Wyscaver Applied Psychology
Jin Jie Xu Software Engineering Tech
Jordan Yechout Dental Hygiene
Junmin Yee Dual Software Eng/Applied Math
Jessica York Renewable Energy Engineering
Allison Young Biology-Health Sciences
Brooke Young Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Abdalwahab Yousif Electrical Engineering
Zaina Zaidan Medical Laboratory Science
Peter Zetterlund Renewable Energy Engineering
Wei Zhao Emergency Medical Services Mgt
Karen Zhen Medical Laboratory Science

DEAN'S LIST
The following students have been named to the Dean's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.30 to 3.69 grade-point average.

Jasmine Abarca Pre-Medical Imaging Tech
Brooke Ables Vascular Technology
Majed Abunayyan Renewable Energy Engineering
Wade Ackley Mgmt/Marketing Option
Daisha Acorda Population Health Management
Sarah Adams Respiratory Care
Diego Aguirre-Pena Dual Embed/Software Eng Tech
Mazin Al-Farsi Renewable Energy Engineering
Garret Albrecht Environmental Sciences
Almoatasem Alismaili Renewable Energy Engineering
Zakaria Alkhateeb Mechanical Engineering
Zainab Almualim Nuclear Medicine Technology
Christina Anderson Communication Studies
Sherese Anderson Applied Psychology
Markayla Andre Respiratory Care
Kayla Archer Applied Psychology
Hannah Armstrong Applied Mathematics
Justin Arnold EMT - Paramedic
Sarah Arnold Information Technology
Saleh Ashumrani Software Engineering Tech
Jaryd Atkins Mechanical Engineering
James Atkinson Software Engineering Tech
Awab Attieh Renewable Energy Engineering
Tyler Badinger Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Nicholas Baer Electrical Engineering
Jessica Baker Echocardiography
Caleb Ball Mgmt/Accounting Option
Salome Baltensperger Pre-Medical Lab Science
Cameron Barnhardt Renewable Energy Engineering
Blake Bartlett Dual Renewable Energy/Elec Eng
Steven Bartow Electrical Engineering
Kamren Bates Electrical Engineering
Ronni Becker Pre-Medical Imaging Tech
Kasey Bekkerus Medical Laboratory Science
Ryan Bell Software Engineering Tech
Daniel Bergor Dual Compute/Software Eng Tech
Bradley Bergstrom Software Engineering Tech
McKynzie Beyer Radiologic Science
Andrew Bingham Electrical Engineering
Sadie Birch Respiratory Care
Lauren Birr Respiratory Care
Michael Blankenship Pre-Medical Imaging Tech
Jacob Bliss Mechanical Engineering Tech
Jonathan Blout Civil Engineering
Salyna Blue Biology-Health Sciences
Cassandra Blum Dental Hygiene
Roman Bogza Engineering
Chase Bohman Pre-Nursing
Sarah Bostard Pre-Dental Hygiene
Justin Broughton Information Technology
Christopher Brown Mechanical Engineering
Dakota Brown Population Health Management
Jesse Brown Mechanical Engineering
Kiahna Brown Pre-Medical Imaging Tech
Paige Bruce Nuclear Medicine Technology
Aimee Bruner Renewable Energy Engineering
Jeremiah Brunkala Electrical Engineering
Joseph Budge Manufacturing Engineering Tech
Maxine Burgess Health Informatics
Jacquelyn Butte Echocardiography
Brandon Camp Mechanical Engineering
Shelby Cantrell Dental Hygiene
Mark Carlson Emergency Medical Services Mgt
Faryn Case Environmental Sciences
Mickie Cassady Dual Renewable Energy/Elec Eng
Craig Cedros Technology and Management
Jose Chavolla-Garcia Mgmt/Small Bus Mgmt Option
JiaJie Chen Electrical Engineering
Carissa Choukalos Pre-Medical Imaging Tech
Chelsea Christison Software Engineering Tech
Cara Christofferson Environmental Sciences
Micah Cisneros Civil Engineering
Bryce Cleary Electrical Engineering
Mirian Cobian Valadez Pre-Medical Imaging Tech
Kelsee Cody Pre-Medical Imaging Tech
Matthew Cole Software Engineering Tech
Sarah Cottle Diagnostic Medical Sonography
Savannah Crittenden Dental Hygiene
Michele Crowe Diagnostic Medical Sonography
Cody Crowston Radiologic Science
Nicolas Curtin Renewable Energy Engineering
Isa Daibes Operations Management
Martha Damian Dental Hygiene
Jasmine Daniels Respiratory Care
Allison Davis Vascular Technology
Kayla deHoop Civil Engineering
Kristin DePaoli Echocardiography
Jacob Deck Communication Studies
Rachael Delamare Mgmt/Marketing Option
Katherine Derby Dual Compute/Software Eng Tech
Chenoa Dixon Respiratory Care
Lillian Do Dental Hygiene
Spencer Dobie Applied Psychology
Kendra Downing Dental Hygiene
McKenna Drake Dental Hygiene
Ian Draney Electrical Engineering
Joey Driessen Communication Studies
Alex Duguay Mechanical Engineering
Tung Duong Software Engineering Tech
Ayla Duyn Dental Hygiene
Darren Early Mechanical Engineering
Devin Eastin Mechanical Engineering
Martin Eberle Jr Electrical Engineering
Aaron El-Dinary Applied Psychology
Chandra Elam Dental Hygiene
Jason Elliott Civil Engineering
Tamara Emard Civil Engineering
Andrew Engelhardt Mechanical Engineering
Kaitlyn Erner Echocardiography
Santiago Estrada Computer Engineering Tech
Jessica Evans Applied Psychology
Nickolas Evers Information Technology
Malisa Eykelbosch Dental Hygiene
Merlin Faerber Manufacturing Engineering Tech
Kaeley Falco Pre-Medical Imaging Tech
Trenton Fender Mechanical Engineering
Janelle Ferlan Mgmt/Marketing Option
Nestor Fernando Campos Electronics Engineering Tech
Ruth Ferrer Applied Psychology
Albert Feytser Information Technology
Mitchell Fink Communication Studies
Ory Foltz Embedded Systems Eng Tech
Benjamin Ford Mechanical Engineering
Paul Forste Information Technology
Justin Fowler Environmental Sciences
Montana Frame Communication Studies
Alison Freeman Pre-Dental Hygiene
Molly Freeman Radiologic Science
Alex Freiman Vascular Technology
Corey Friesen Health Informatics
Nathan Fuller Mechanical Engineering
Zenaida Gabriel Pre-Nursing
Haley Gallagher Pre-Nursing
Krista Galloway Dual Renewable Energy/Elec Eng
Ricardo Garcia Hernandez Computer Engineering Tech
Brennan Gazdik Electrical Engineering
Angela Gee Dental Hygiene
Lauren Gerns Electrical Engineering
Harry Gieringer Mechanical Engineering
Tanner Gilliland Radiologic Science
Dmytriy Golovin Information Technology
Juan Gonzalez Mechanical Engineering
Trinidad Gonzalez Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Kaylee Grasle Diagnostic Medical Sonography
Ashley Gresley Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Nicholas Griffin Software Engineering Tech
Sean Griffith Mechanical Engineering
Brody Hadley Communication Studies
Sarah Haffly Mgmt/Accounting Option
Stacee Halvorsen Radiologic Science
Garrett Hammock Software Engineering Tech
Baylee Hamrick Applied Psychology
Andrew Hansen Radiologic Science
Michelle Hansen Pre-Medical Imaging Tech
Isaac Harries Software Engineering Tech
Beaudy Harrington Information Technology
Joshua Havig Civil Engineering
Peggy Hawkins Health Informatics
Chelsea Hazen Sleep Health-Polysom Tech Opt
Garret Heckenberg Mechanical Engineering
Roman Heidrich Applied Psychology
Jonathon Heitzman Biology-Health Sciences
Kurrisa Helgason Dental Hygiene
Tanel Helmik Software Engineering Tech
Elizabeth Henderson Software Engineering Tech
Dakota Hensley Pre-Medical Imaging Tech
Michael Her Pre-Medical Imaging Tech
Marc Heron Mgmt/Marketing Option
Dylan Hewitt Software Engineering Tech
Katlyn Hibbs Biology-Health Sciences
Tyler Hieb Operations Management
George Hill Health Informatics
Colton Hinricksen Mgmt/Accounting Option
Thomas Hockett Radiologic Science
John Hodges Applied Psychology
Joshua Hofmann Mechanical Engineering Tech
Cassidy Hoglund Radiologic Science
Eric Hogstrom Manufacturing Engineering Tech
David Holloway Renewable Energy Engineering
Laura Holtsnider Radiologic Science
Gage Hooker Civil Engineering
Britney Hoover Sleep Health-Polysom Tech Opt
Haylie Hough Dental Hygiene
Daniele Howard Respiratory Care
Alexis Hughes Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Caitlin Hughes Dual Software Eng/Applied Math
Jacob Hughes *IT Bus/Systems Analysis Opt
Nathan Hunter Mgmt/Accounting Option
Rachelle Hyman Pre-Dental Hygiene
Mohamed Idris Pre-Medical Imaging Tech
Sheri Ikea Applied Psychology
Sovanratha In *IT Bus/Systems Analysis Opt
Reece Ishihara Mechanical Engineering
Jon Jastak Information Technology
Laney Jensen Dental Hygiene
Coryna Johnson Software Engineering Tech
Jessica Johnson Medical Laboratory Science
Laura Johnson Radiologic Science
Daniel Jones Health Informatics
Lucas Jones Dual Software Eng/Applied Math
Miguel Juarez EMT - Paramedic
Jill Jungwirth Dental Hygiene
Bryce Kauffman Health Informatics
Justin Kelly Electrical Engineering
Nicole Kem Dental Hygiene
Christine Kennedy Dental Hygiene
Kirsten Kepler Mechanical Engineering
Zane Kerns Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Jordyn Keys Radiologic Science
Kayla King-Kuhn Pre-Medical Lab Science
Jake Knudsen Software Engineering Tech
Michel Koopman Software Engineering Tech
Ibrahim Kremid Electrical Engineering
John Kronenberger Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Hannah Lagler Dental Hygiene
Brittany Laker Pre-Medical Imaging Tech
Adam Langley Respiratory Care
Hope Lawrence Pre-Medical Imaging Tech
Huy Le Information Technology
Karly LeVeque Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Chloe Leach Nuclear Medicine Technology
Zamira Leaks Pre-Medical Imaging Tech
Faith Lee Health Care Mgmt-Admin Mgmt
Hannah Lee Dental Hygiene
Connor Leighton Mechanical Engineering
Mathew Lemon Mechanical Engineering
Kelsey Leon Dental Hygiene
Kacy Leuthold Dental Hygiene
Kacey Likens Applied Psychology
Bethany Listen Environmental Sciences
Tristan Loomis Software Engineering Tech
Austyn Lowder Pre-Medical Imaging Tech
Amanda Lowe Respiratory Care
Logan Lueck Electrical Engineering
Aaron Lukosh Electrical Engineering
Randall Mackin Software Engineering Tech
Kelsey Maher Radiologic Science
Caleb Makela Software Engineering Tech
Molly Mangual Dental Hygiene
Bailin Mann Applied Psychology
Megan Marchant Radiologic Science
Jack Markee Mechanical Engineering
Sergio Marroquin Dual Renewable Energy/Elec Eng
Tyler Martin Geomatics-option in Surveying
Laszlo Mathe Respiratory Care
Keelie Mauldin Pre-Medical Imaging Tech
Bryan Mayberry Geomatics-option in Surveying
Karah McCulley Civil Engineering
Myles McElroy Dual Renewable Energy/Elec Eng
John McInturf Mechanical Engineering
Victoria McKinney-Brooks Biology-Health Sciences
Hannah McLane Pre-Medical Imaging Tech
Cade McNiven Software Engineering Tech
Jessika Mcdonald Medical Laboratory Science
Edward Medina Biology-Health Sciences
Shaelah Menke Mgmt/Accounting Option
Shane Meyer Mechanical Engineering
Christian Meyers Mgmt/Marketing Option
Danyle Miles Electrical Engineering
Nicole Miller Diagnostic Medical Sonography
David Minar Mechanical Engineering
William Minton Operations Management
Brittanna Monroe Health Informatics
Yeimi Montano Dental Hygiene
Harley Moren Renewable Energy Engineering
Cody Moreno Embedded Systems Eng Tech
Kayla Morgan Dental Hygiene
Kathryn Mura Pre-Medical Imaging Tech
David Murphy Mgmt/Marketing Option
Ian Murphy Software Engineering Tech
Kirsten Murren Diagnostic Medical Sonography
Zachariah Myers Biology-Health Sciences
Megan Nakai Biology-Health Sciences
Kurtis Naylor Nuclear Medicine Technology
Hannah Neibauer Mgmt/Marketing Option
Bailey Nelson Pre-Respiratory Care
Jace Nelson Pre-Medical Imaging Tech
Suzanne Nelson Radiologic Science
Michael Ness Geomatics-option in Surveying
Sydney Nett Biology-Health Sciences
Chrishtianna Newell Biology-Health Sciences
Gia-Tam Nguyen Software Engineering Tech
Kimberly Nguyen Nuclear Medicine Technology
Trung Nguyen Mechanical Engineering Tech
Angela Nichols Applied Psychology
Noah Nieman Civil Engineering
Victoria Niska Echocardiography
Mark Nita Electrical Engineering
Mckenzie Norris Echocardiography
Jessica Noseff Renewable Energy Engineering
Robert Ohling Renewable Energy Engineering
Nicholas Olson Software Engineering Tech
Keith Omogrosso Electrical Engineering
Courtney Paris Dental Hygiene
Maryann Parker Respiratory Care
Devan Patel Information Technology
Meera Patel Pre-Medical Imaging Tech
Thomas Pearce Electrical Engineering
James Pearson Applied Psychology
Christine Perpelitt Medical Laboratory Science
Timothy Perry Applied Psychology
Brooke Petaja Biology-Health Sciences
Jessica Pettegrew Respiratory Care
Huyen Phan Diagnostic Medical Sonography
Matthew Pizzuto Electrical Engineering
Christopher Poach Electrical Engineering
Ryan Polaski Software Engineering Tech
Alex Poltz Biology-Health Sciences
Hannah Pope Echocardiography
Savannah Poston Respiratory Care
Anna Poznanskaya Biology-Health Sciences
Sanjay Raman Mechanical Engineering Tech
Anthony Ramos Mechanical Engineering
Marina Ramos Pre-Dental Hygiene
Marq Randall Operations Management
Zaid Rashid Software Engineering Tech
Ashlie Redfox Biology-Health Sciences
Cindy Reed Biology-Health Sciences
Daniel Rhodes Applied Mathematics
Makayla Rice Vascular Technology
Angelina Rideout Pre-Dental Hygiene
Danielle Riepma Dental Hygiene
Rebecca Rios Biology-Health Sciences
James Roberts Civil Engineering
Stephan Roberts Mechanical Engineering
Victoria Roberts Vascular Technology
Tyler Robinson Dual Compute/Software Eng Tech
Madison Rodne Pre-Nursing
Thomas Roebuck Information Technology
Brandon Rolston Electrical Engineering
Brandi Ronco Mgmt/Marketing Option
Riley Roslund Diagnostic Medical Sonography
Megan Ross Applied Psychology
Brittany Routh Radiologic Science
Jose Ruiz Dual Mech Eng Tech/MFG Eng Tec
Billy Rumbewas Mechanical Engineering
Matthew Russell Radiologic Science
Rosa Salgado Pre-Medical Imaging Tech
Kyle Sallak Electrical Engineering
Edmund Samay Civil Engineering
Laura Sanchez Dual Embed/Software Eng Tech
Maria Sanchez Dental Hygiene
Rolando Sanchez-Jimenez Electrical Engineering
Jackson Sany Mechanical Engineering Tech
Hailey Satyna Biology-Health Sciences
Amy Schell Radiologic Science
Brad Schiffner Operations Management
Kaitlyn Schmadeka Vascular Technology
Brandon Schmidt Biology-Health Sciences
John Schulz Mechanical Engineering
Shelby Schulz Echocardiography
Steffen Scott Information Technology
Warren Sept Mechanical Engineering
Sarah Shepard Radiologic Science
Joshua Simone Information Technology
Hope Simons Pre-Medical Imaging Tech
Julia Sinex Renewable Energy Engineering
Jessica Slavit Biology-Health Sciences
Christopher Smith Mechanical Engineering
Grace Smith Diagnostic Medical Sonography
Meaghan Smith Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
William Smith IV Mechanical Engineering Tech
Austin Soper Manufacturing Engineering Tech
Megan Soule Radiologic Science
Samuel Sowanick Biology-Health Sciences
Gregory Spallas Mechanical Engineering
Jordan Spangler Electrical Engineering
Michael Sparks Civil Engineering
Albert Sta Cruz Software Engineering Tech
Matthew Stansbury Electrical Engineering
Joslyn Stansfield Civil Engineering
Alexandrya Steller Echocardiography
Natalie Stenbeck Health Informatics
Garrett Stephens Civil Engineering
Brian Stinchcomb Radiologic Science
Casey Stribling Mechanical Engineering
Alix Suwa Pre-Medical Imaging Tech
Skyler Swenson Software Engineering Tech
Courtney Tabion Biology-Health Sciences
Nasreen Taha Mgmt/Accounting Option
Derek Tarnawa Manufacturing Engineering Tech
Jessica Tart Vascular Technology
Trask Telesmanich Renewable Energy Engineering
Joel Terhune Biology-Health Sciences
Angela Thierolf Population Health Management
William Thode Mechanical Engineering
Catherine Thomas Biology-Health Sciences
Jennings Thomas Mechanical Engineering
Travis Thomas Applied Psychology
Tanisha Thrapp Pre-Nursing
Adam Tischner Renewable Energy Engineering
Brittany Tomjack Diagnostic Medical Sonography
Paul Trebizo Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Brandon Trimnell *IT Health Informatics Opt
Mostafa Turish Mechanical Engineering
Alexander Turkins Pre-Nursing
Angel Valdez Applied Psychology
Josh Vallely Mechanical Engineering Tech
Katie Van Horn Pre-Nursing
Paul VanEmmerik Biology-Health Sciences
Quentin Vargas Mechanical Engineering
Joshua Varland Geomatics-option in Surveying
Suzanna Vetter Population Health Management
Jerremy Vinson Mechanical Engineering Tech
Mackenzie Virtue Pre-Medical Imaging Tech
Bryan Wada Communication Studies
Alexander Walker Electrical Engineering
Brandon Walker Dual Mech Eng Tech/MFG Eng Tec
Wesley Watts Renewable Energy Engineering
William Weaver Radiologic Science
Keaton Webb Mechanical Engineering
Joseph Welch Environmental Sciences
Zachary Wentworth Software Engineering Tech
Amber Wharton Applied Psychology
Autumn Wheeling Radiologic Science
Bailey Whitehurst Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Joshua Whitley Mgmt/Small Bus Mgmt Option
Nicholas Wiebelhaus Information Technology
Kelcie Wiley Population Health Management
Loryn Williams Pre-Nursing
Mariah Wills Renewable Energy Engineering
Colton Wilson Vascular Technology
Joann Winters Echocardiography
Matthew Wise Electrical Engineering
Kennan Wong Electrical Engineering
Nga I Wong Medical Laboratory Science
Walker Woodman Environmental Sciences
Fuller Worman Computer Engineering Tech
Thomas Wright Renewable Energy Engineering
Timothy Wright Dual Embed/Software Eng Tech
JiaWei Xu Software Engineering Tech
Adrian Yee Medical Laboratory Science
Collin Yoshinaga Mechanical Engineering
Sarah Zacharias Dental Hygiene
Gabriel Zeller Dual Software Eng/Applied Math
Aaron Zhen Dual Renewable Energy/Elec Eng
Back to All News

OREGON TECH IN THE NEWS

For Public Relations Inquiries

Office of Marketing & Communication

OfficeSnell Hall, Room 203
Top