Home | News

2018-2019 Spring Term President's and Dean's List

Jul 02, 2019
The following students have been named to the 2018-2019 Spring Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology

PrezList-RecipientDeanList-Recipient

The following students have been named to the 2018-2019 Spring Term President's and Dean's list at Oregon Institute of Technology. Only full-time undergraduate students (12 credit hours or more at Oregon Tech) are eligible for academic honors. Please contact the Registrar's Office at 541-885-1300 with any questions.

PRESIDENT'S LIST
The following students have been named to the President's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.70 grade-point average and above.
Jasmine Abarca Radiologic Science
Audrey Abblitt Diagnostic Medical Sonogra
Elizabeth Abbott Dental Hygiene
Abdullahi Abdullahi EMT - Paramedic
Hailee Abraham Echocardiography
Christian Abshier Information Technology
Majed Abunayyan Renewable Energy Engineeri
Adrianne Accuardi Dental Hygiene
Alyssa-Marie Acidera Biology-Health Sciences
Wade Ackley Business Marketing Option
Valerie Acosta Diagnostic Medical Sonogra
Sarah Adams Respiratory Care
Benjamin Aday Electrical Engineering
Chris Ajimura EMT - Paramedic
Sarah Alderman Applied Psychology
Chancellor Alford Mechanical Engineering
Abdulelah Alkhattab Renewable Energy Engineeri
Jacob Allemann Mechanical Engineering
Garrett Allen Mechanical Engineering
Tyler Allen Software Engineering Tech
Ethan Allgood Software Engineering Tech
Terrik Allman Communication Studies
Zainab Almualim Nuclear Med Molecular Imag
Hidaya Almuallim Nuclear Med Molecular Imag
Moaid Alsalman Electrical Engineering
Ali Alshalawi Renewable Energy Engineeri
Tomader Alshawa Information Technology
Storm Alvis Business Management Option
Hussain Alzaher Software Engineering Tech
Kayley Andersen Pre-Nursing Gen Study
Jeremy Anderson Emergency Medical Services
Kourtney Anderson Echocardiography
Reid Anderson Applied Mathematics
Jacob Andrews Geomatics-option in Survey
Dylan Anspach Civil Engineering
McKenna Armantrout Environmental Sciences
Shane Ashton Radiologic Science
Jaryd Atkins Mechanical Engineering
Awab Attieh Renewable Energy Engineeri
Miranda Audritsh EMT - Paramedic
Tony Augustine Renewable Energy Engineeri
Christopher Austin Information Technology
Jorge Avalos Mechanical Engineering
Brittney Ayles Biology-Health Sciences
Joshua Bailey Software Engineering Tech
Morgan Bailey EMT - Paramedic
Jessica Baker Echocardiography
Kyle Baker Pre-Nursing Gen Study
Lisa Balint Dental Hygiene
Cody Balle Polysomnographic Technolog
Micah Baltensperger Pre-Medical Imaging Gen St
Allison Barger EMT - Paramedic
Kyanna Barnes Health Care Mgmt-Admin Mgm
Tiffany Barrett Radiologic Science
Breanna Bass Dental Hygiene
Kymberly Bastian Radiologic Science
Alexander Batazhan Information Technology
Sarah Baughman Diagnostic Medical Sonogra
Mohammed Bawazeer Renewable Energy Engineeri
Jacqueline Beadle Sleep Health-Polysom Tech
David Beal Mechanical Engineering
Collin Beam Biology-Health Sciences
Madison Bean Diagnostic Medical Sonogra
Joel Beard Pre-Medical Imaging Gen St
Issaic Belden Software Engineering Tech
Beau Bell Software Engineering Tech
Ireland Bell Biology-Health Sciences
Andrew Bellos Electrical Engineering
Heather Bemis Mechanical Engineering
Christina Bennett Applied Psychology
Taylor Bennett Dental Hygiene
Bradley Bergstrom Software Engineering Tech
Cameron Berreman Dual Renewable Energy/Elec
McKynzie Beyer Radiologic Science
Alexis Biddington Diagnostic Medical Sonogra
Samantha Bixler Biology-Health Sciences
Michael Blankenship Radiologic Science
Brette Bliss Professional Writing
Megan Bolin Diagnostic Medical Sonogra
Jared Bott Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
James Boulter Applied Psychology
Calen Brandt Medical Laboratory Science
Aidan Bremont Pre-Medical Imaging Gen St
Adam Brock Medical Laboratory Science
William Brooks Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Emily Brown Respiratory Care
Paige Bruce Nuclear Med Molecular Imag
Aimee Bruner Renewable Energy Engineeri
Eli Builta Civil Engineering
Olivia Burger Dental Hygiene
Evan Burgeson Echocardiography
Katie Burkhart Radiologic Science
Riggs Burnham Software Engineering Tech
Morgan Butkus Operations Management
Jake Cahill EMT - Paramedic
Makhala Caldwell-Falwell Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Brandon Camp Mechanical Engineering
Juan Canseco Software Engineering Tech
Timothy Capehart Software Engineering Tech
Iris Cardenas Dental Hygiene
Ma Kaye Carson Pre-Nursing Gen Study
Guilherme Carvalho Information Technology
Nicolas Cassaday Mechanical Engineering
Alexander Castro Dual Compute/Software Eng
Timothy Cedarleaf Mechanical Engineering
Amy Chan Dental Hygiene
Kara Chapline Pre-Nursing Gen Study
Michael Chard Biology-Health Sciences
Dana Chase Pre-Medical Imaging Gen St
Hannah Chase Diagnostic Medical Sonogra
Nishi Chase Pre-Nursing Gen Study
Darin Chitwood Electrical Engineering
Jessyca Chosy Dual Civil Eng/Env Science
Carissa Choukalos Radiologic Science
Eric Cisneros Echocardiography
Jordan Clark Software Engineering Tech
Courtney Clemmer Communication Studies
Erin Clifford Medical Laboratory Science
Anna Co Dental Hygiene
Moises Cobian Mechanical Engineering
Kelsee Cody Nuclear Med Molecular Imag
Emily Coelho Vascular Technology
Amanda Constant Civil Engineering
Juan Contreras Sanchez Radiologic Science
Nate Cook Software Engineering Tech
Tanja Coomes Diagnostic Medical Sonogra
Ben Cornwell Operations Management
Savanah Cosand Business Accounting Option
Emmett Covello Biology-Health Sciences
Melissa Craig Nuclear Med Molecular Imag
Kaleb Crimp Vascular Technology
Daysha Crosier Biology-Health Sciences
Cody Crowston Radiologic Science
Richard Cruickshank Information Technology
Deici Cruz De Paz Applied Psychology
Kali Cruzen Pre-Medical Imaging Gen St
Handoko Cuaca Health Informatics
Jeremy Cummings Mechanical Engineering
Laura Curiel Pre-Medical Imaging Gen St
Nicolas Curtin Operations Management
Ryann Cuthbertson Diagnostic Medical Sonogra
Tayler Dahl Applied Psychology
Damien Dahm Nuclear Med Molecular Imag
Andrew Dall Information Technology
Quinn Damitio Operations Management
Nikolai Danko Embedded Systems Eng Tech
Abby Davis Radiologic Science
Allison Davis Vascular Technology
Bryce Davis Radiologic Science
Christianna Davis Operations Management
Cole Davis Geomatics-option in Survey
Joshua Davis Dual Renewable Energy/Elec
Nicole Davis Echocardiography
Laurel Dawson Dental Hygiene
Kelsi Day Pre-Medical Imaging Gen St
Ian Dayton Medical Laboratory Science
Danielle De Castro Mechanical Engineering
Kayla deHoop Civil Engineering
Kristin DePaoli Echocardiography
Nomira Dela Cruz Software Engineering Tech
Christopher Delange Renewable Energy Engineeri
Kori Delgado Biology-Health Sciences
Rianna Delgado Software Engineering Tech
Charles Devine Manufacturing Engineering
Megan Devorak Radiologic Science
Stephen Diaz-Rodriguez Dual Compute/Software Eng
Emily Dickson EMT - Paramedic
Delani Dietrich Biology-Health Sciences
Kaylee Dilworth Pre-Medical Imaging Gen St
Morgan Distler Renewable Energy Engineeri
Alison Dixon Nuclear Med Molecular Imag
Sahalie Doe Radiologic Science
Tiana Dolson EMT - Paramedic
Daniel Doroteo-Mejia Medical Laboratory Science
Andrew Doser Software Engineering Tech
Aboubacar Doucoure Renewable Energy Engineeri
Mathew Dougan Dual Civil Eng/Env Science
Maxwell Douglas EMT - Paramedic
Elijah Doyle Electrical Engineering
Emily Drew Vascular Technology
Joey Driessen Applied Psychology
Jasmine DuBose Diagnostic Medical Sonogra
Annette Duhon-Clark Information Technology
Rebecca Duncan Radiologic Science
Dylan Dunn Dental Hygiene
Emilee Eastman Echocardiography
Justin Echternacht Civil Engineering
Kevin Eddy Respiratory Care
Jacob Edmondson Civil Engineering
Michael Edwards Environmental Sciences
Tyla Edwards Applied Psychology
Brittany Eggers Dental Hygiene
Megan Eichenberger Medical Laboratory Science
Matthew Eide Renewable Energy Engineeri
Aaron El-Dinary Applied Psychology
Jason Elliott Civil Engineering
Kyle Elsey Information Technology
Jessica Engeln Biology-Health Sciences
Benjiman Enlow Mechanical Engineering
Brandon Erickson Dual Renewable Energy/Elec
Seth Erickson Biology-Health Sciences
Jax Evenhus Business Marketing Option
Jaime Evers Biology-Health Sciences
Jacob Falk Manufacturing Engineering
Zachariah Fansler Respiratory Care
Toby Farkas Electrical Engineering
Brandon Ferington Medical Laboratory Science
Zane Fernlund Geomatics-option in Survey
Kristin Flanagan EMT - Paramedic
David Fleming-Jones Communication Studies
Brandon Fletcher Embedded Systems Eng Tech
Simeon Florea Software Engineering Tech
Anahi Flores Applied Psychology
Dylan Flores Mechanical Engineering
Katelyn Florez Business Management Option
Cody Fort Biology-Health Sciences
Melanie Fournet Dental Hygiene
Hannah Fowler Dental Hygiene
Logan Francisco Software Engineering Tech
Michael Frank Mechanical Engineering
Sarah Franklin Pre-Medical Imaging Gen St
Nicole Fratangelo Pre-Nursing Gen Study
Alison Freeman Dental Hygiene
Mark French Mechanical Engineering
Megan Friar Nuclear Med Molecular Imag
Kyle Frischman Embedded Systems Eng Tech
Nathan Fuller Mechanical Engineering
Casey Gallagher Respiratory Care
Michaela Garcelon Diagnostic Medical Sonogra
Austin Garcia Mechanical Engineering
Danielle Garcia Medical Laboratory Science
Freddy Garcia Echocardiography
Alan Gardner Computer Engineering Tech
Katelyn Gardner Biology-Health Sciences
Susie Garza Communication Studies
Samuel Gaumer Renewable Energy Engineeri
Brennan Gazdik Electrical Engineering
Samantha Geske Technology and Management
Hannah Gettman Respiratory Care
Matthew Gettman Business Accounting Option
Bailey Gilfillan Diagnostic Medical Sonogra
Janam Gill EMT - Paramedic
Haislee Gillette EMT - Paramedic
Isaac Gilmer Mechanical Engineering
Katrina Goins Nuclear Med Molecular Imag
Christian Gomez Biology-Health Sciences
Patrick Gonzales Electrical Engineering
Melissa Goyins Dental Hygiene
Morgan Greaney Dental Hygiene
Cobe Greene Software Engineering Tech
Rachel Griggs Information Technology
Tatyana Grigoryeva Medical Laboratory Science
Norman Guerrero Respiratory Care
Heather Gutierrez Diagnostic Medical Sonogra
Izabel Hageman Medical Lab Science-Earlya
Lucas Hale Mechanical Engineering
Yulia Haley Dental Hygiene
Kira Hall Medical Laboratory Science
Madalynn Hall Pre-Medical Imaging Gen St
Amber Halse Medical Laboratory Science
Garret Halvorson Operations Management
Joshua Hand Radiologic Science
Jane Hang Pre-Nursing Gen Study
Michelle Hansen Vascular Technology
Amanda Hansman Respiratory Care
Jaycob Hardin Technology and Management
Adrian Hardt Information Technology
Matthew Harrington Biology-Health Sciences
Alexis Harris Applied Mathematics
James Harris Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Cassidy Hass Pre-Medical Imaging Gen St
Sayed Hassany Information Technology
Trevor Hatley Information Technology
Elijah Hayes Environmental Sciences
Kimberly Heesacker Radiologic Science
Kevin Henderson Dual Elec/Renewable Energy
Destiny Hendrick Applied Psychology
Kiahloni Henry Business Accounting Option
Chelsea Henslee Biology-Health Sciences
Dakota Hensley Nuclear Med Molecular Imag
Abigail Herbert Pre-Medical Imaging Gen St
Courtney Herick Health Care Mgmt-Admin Mgm
Karoline Herkamp Dual Civil Eng/Env Science
Jacob Hertel Manufacturing Engineering
Kira Hess Applied Mathematics
April Hester Dental Hygiene
Ronya Hicks Respiratory Care
Brooke Higgins Health Informatics
Jesse Higgins Biology-Health Sciences
Stephen Higgins Mechanical Engineering
Ashlee Hill Medical Lab Science-Earlya
Jasmine Hill Applied Psychology
Hayley Hinrichs Medical Laboratory Science
Samantha Hixon Pre-Medical Lab Sci Gen St
Jaime Hoefer Dental Hygiene
Joshua Hoge Information Technology
Michael Hoie Civil Engineering
Katrina Holcomb Medical Laboratory Science
Alexander Holland Civil Engineering
Alexander Holland Biology-Health Sciences
Susan Holmes Medical Laboratory Science
Daniel Homer EMT - Paramedic
Camille Hook EMT - Paramedic
Ethan Hormann Emergency Medical Services
Aren Horsman Biology-Health Sciences
Mackenzie Hosley Dental Hygiene
Shelby Hotchkiss Applied Psychology
Garnett Hubbs Nuclear Med Molecular Imag
Grace Hull Pre-Nursing Gen Study
Jessica Hullinger Radiologic Science
Kathleen Hunter Pre-Medical Imaging Gen St
Nathan Ikola Software Engineering Tech
Samuel Ingledew Nuclear Med Molecular Imag
Daniel Iwicki Civil Engineering
Katie Jack EMT - Paramedic
Abigail Jackson Diagnostic Medical Sonogra
Garrett Jackson Computer Engineering Tech
McKenzie Jacoby Pre-Medical Imaging Gen St
Molly Jaeger Pre-Medical Imaging Gen St
Jonathan James EMT - Paramedic
Davis Jantzi Radiologic Science
Lauren Jaworski Radiologic Science
Kyle Jenkins Renewable Energy Engineeri
Bayley Jensen Dental Hygiene
Isaac Jessop Mechanical Engineering
Micah Jio Civil Engineering
Garrett Johnson Nuclear Med Molecular Imag
John Johnson Pre-Medical Imaging Gen St
Mary Johnson Radiologic Science
Patrick Johnson Software Engineering Tech
Jeffrey Jones Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Tristan Jones Mechanical Engineering
Jenny Judd Dental Hygiene
Rachel Jungling Applied Psychology
Lauren Kaemingk Medical Laboratory Science
Thawng Kap Information Technology
Natasha Karan Civil Engineering
Brittany Karp Diagnostic Medical Sonogra
Tanner Karp Business Marketing Option
Shannon Keane Environmental Sciences
William Kearney Mechanical Engineering
Jason Keating Radiologic Science
William Keeran Radiologic Science
Hannah Keesey Renewable Energy Engineeri
McKenna Kendall Radiologic Science
Eleanor Kenyon Environmental Sciences
Anouluck Keobounnam Information Technology
David Ketz Medical Laboratory Science
Jordyn Keys Radiologic Science
Kathy Khau Echocardiography
Daniel Kim Pre-Medical Imaging Gen St
Jason King Information Technology
Jeffrey King Electrical Engineering
Satomi Kiriakedis Biology-Health Sciences
David Kirkendall Electrical Engineering
Jenny Kirschner Radiologic Science
Adam Kladiva Electrical Engineering
Megan Knowlton Diagnostic Medical Sonogra
Carter Knutson Software Engineering Tech
Jaymes Kodak Biology-Health Sciences
Ashkan Kordmahaleh Information Technology
Marie Kostakos Diagnostic Medical Sonogra
Stephanie Koza Biology-Health Sciences
Kaitlyn Krautscheid Pre-Medical Imaging Gen St
Abigail Kreiser Communication Studies
Gunnar Krueger Mechanical Engineering
Marcus Kuchle Renewable Energy Engineeri
Kyle Kukkola Software Engineering Tech
Anfia Kulikov Dental Hygiene
Shelby LaTourrette Diagnostic Medical Sonogra
Cheyanne Laber Diagnostic Medical Sonogra
Mark Laird Radiologic Science
Brittany Laker Diagnostic Medical Sonogra
Brienna Landis Civil Engineering
Amanda Langenhuysen Dental Hygiene
Stephen Lankford Dual Embed/Software Eng Te
Drake Lannon Electrical Engineering
Justin Laughlin Electrical Engineering
Branden Launius Biology-Health Sciences
Lily Lavine Pre-Medical Imaging Gen St
Faith Lee Health Care Mgmt-Admin Mgm
Piper Lee Pre-Medical Imaging Gen St
Connor Leighton Mechanical Engineering
Kurtis Lepley Electrical Engineering
Levi Leuthold Software Engineering Tech
Michael Levi Mechanical Engineering
Matthew Lindemann Biology-Health Sciences
Gunnard Lindsey Vascular Technology
Bethany Listen Environmental Sciences
Cole Little Mechanical Engineering
Jamie Littlejohn Diagnostic Medical Sonogra
Devon Locke Nuclear Med Molecular Imag
Jacob Locke Software Engineering Tech
Mosier Locke Geomatics-option in Survey
Angela Lockwood Radiologic Science
Dana Londen Geomatics-option in Survey
Morgan Loring Software Engineering Tech
Abigail Lowe Biology-Health Sciences
Cindy Lowe Technology and Management
Carl Lowther Software Engineering Tech
Alton Lozier Diagnostic Medical Sonogra
Craig Lucas Electronics Engineering Te
Sean Lucas Information Technology
Trevor Lundsten Civil Engineering
Andrey Lungu Dental Hygiene
Judy Lupercio Diagnostic Medical Sonogra
Cassidy Lusson Pre-Nursing Gen Study
Jesse Lutterloh Electrical Engineering
Shaylee Lutz Pre-Medical Imaging Gen St
Kelsey Maher Radiologic Science
Jayme Mahler Radiologic Science
Rebecca Maier Applied Psychology
Bailin Mann Applied Psychology
Kyndall Marelich Dental Hygiene
Justin Markoya EMT - Paramedic
James Martin Renewable Energy Engineeri
Richard Martin Respiratory Care
Kate Martinez Dental Hygiene
Jessica Masangya Medical Laboratory Science
Hannah Mason Pre-Dental Hygiene Gen Stu
Jarrett Mass Information Technology
Breanna Mattox Nuclear Med Molecular Imag
Josie Maxwell Communication Studies
Nicolas Maxwell Nuclear Med Molecular Imag
Emily May Pre-Nursing Gen Study
Marie May Embedded Systems Eng Tech
Jared McBride Business Management Option
Shelby McCoy Respiratory Care
Connor McCrite Dual Embed/Software Eng Te
Myles McElroy Dual Renewable Energy/Elec
Abigayle McFetridge Civil Engineering
Marissa McGinnis Biology-Health Sciences
Mackenzie McGuire Radiologic Science
Michaela McKelvie Pre-Nursing Gen Study
Avery McMillan Mechanical Engineering
Nicholas McMillen Biology-Health Sciences
Kerri McNally Medical Laboratory Science
Cade McNiven Software Engineering Tech
Timothy McPherson Operations Management
Edward Medina Biology-Health Sciences
Priscilla Medina Operations Management
Brandi Mello Echocardiography
Nathan Mendoza-Connell Biology-Health Sciences
Tristen Mengis Software Engineering Tech
Shane Meyer Mechanical Engineering
Fabian Meza Software Engineering Tech
Louis Michelon Biology-Health Sciences
Aaron Miller Environmental Sciences
Amber Miller Biology-Health Sciences
Carrie Miller Radiologic Science
Donovan Miller Information Technology
Melanie Miller Respiratory Care
Nicole Miller Diagnostic Medical Sonogra
Julien Mindlin-Davidson Mechanical Engineering
Christopher Mitchell Electrical Engineering
Jake Mitchell Mechanical Engineering
MaKenna Mittnacht Respiratory Care
Emily Mix Radiologic Science
Taylee Miyamura Applied Psychology
Doug Molzahn Medical Laboratory Science
Jeremy Mons Mechanical Engineering
Lacey Moore Applied Psychology
Jackson Morgan Mechanical Engineering
Amy Morikawa Biology-Health Sciences
Gina Moua Dental Hygiene
John Moutos Information Technology
Kyra Mull Biology-Health Sciences
Jared Muralt Software Engineering Tech
Michael Murphy Sleep Health-Polysom Tech
Morris Muthubi Health Informatics
Clayton Nagel Operations Management
Lesia Nagorniak Medical Laboratory Science
Veronica Najar Communication Studies
Samantha Nash Pre-Medical Imaging Gen St
Alexander Nelson EMT - Paramedic
Serena Nelson Radiologic Science
Michael Ness Geomatics-option in Survey
Tony Ngninlabhe Computer Engineering Tech
Johnathan Nguyen Information Technology
Kimberly Nguyen Nuclear Med Molecular Imag
Loan Nguyen Electrical Engineering
Asher Nieman Communication Studies
Jenna Nilsen Diagnostic Medical Sonogra
Victoria Niska Echocardiography
Emma Niskanen Medical Laboratory Science
Halleigh Noga Pre-Medical Imaging Gen St
Veronica Norris Diagnostic Medical Sonogra
Jessica Noseff Renewable Energy Engineeri
Isaac O'Neal Mechanical Engineering
Zachari O'Neill Echocardiography
Robert Ohling Renewable Energy Engineeri
Carson Okonek Applied Psychology
Elliott Olson EMT - Paramedic
Ava Oredson Pre-Medical Imaging Gen St
Nicholas Orlik Electrical Engineering
Bishop Osborn Applied Psychology
Celeste Ossowski Pre-Medical Imaging Gen St
Hannah Ostrom Pre-Dental Hygiene Gen Stu
Trenton Oswald Electrical Engineering
Ian Pargeter Civil Engineering
Maryann Parker Respiratory Care
Rowan Parker Software Engineering Tech
Kevin Parks Information Technology
Adisen Parsons Pre-Medical Imaging Gen St
Skyler Parthemore Pre-Nursing Gen Study
Lindsey Patterson Diagnostic Medical Sonogra
Margaret Paul Echocardiography
Rachael Paul-Wilson Environmental Sciences
Colin Pedersen Information Technology
Kelsey Pershall Applied Psychology
Samantha Pershin Dental Hygiene
Ian Peters Mechanical Engineering
Kaitlyn Peters Echocardiography
Jillian Petersen Communication Studies
Kevin Pham Information Technology
Aja Phelps Pre-Nursing Gen Study
Holly Phelps Radiologic Science
Chad Pietrok Civil Engineering
Kurtis Pipkin Civil Engineering
D'Anna Plass Applied Psychology
Emma Plass Business Accounting Option
Olisa Pleshakov EMT - Paramedic
Levi Pomeroy Software Engineering Tech
Rachel Pomeroy Population Health Manageme
Jaime Poore Diagnostic Medical Sonogra
Joseph Porrazzo Mechanical Engineering
Carson Porter Operations Management
Victoria Porter Applied Psychology
Dana Posey Software Engineering Tech
Lacie Posterick Medical Laboratory Science
Amanda Powley Pre-Nursing Gen Study
Rebecca Press Applied Behavior Analysis
Yenny Purwanto Software Engineering Tech
Colten Puzey Radiologic Science
Cameron Quenzer Embedded Systems Eng Tech
Ellie Quercia Environmental Sciences
Esteban Quiles Information Technology
Sana Rahmani Biology-Health Sciences
Jordan Rains Medical Laboratory Science
Anna Ramet Renewable Energy Engineeri
Anthony Ramos Mechanical Engineering
Katie Randolph Diagnostic Medical Sonogra
Kyle Rathje Electrical Engineering
Sean Rawson EMT - Paramedic
Seth Ray Software Engineering Tech
Jonathan Redd Geomatics-option in Survey
Chelsea Reeder Biology-Health Sciences
Kylee Reinwald Dental Hygiene
Jodie Reoch Echocardiography
Nicole Reyes Mechanical Engineering
Silverio Reyes Software Engineering Tech
Catherine Reynolds Dental Hygiene
Connor Reynolds Radiologic Science
Samantha Reynolds Diagnostic Medical Sonogra
Traeson Rinell Electrical Engineering
Victor Rios Operations Management
Kelcey Ritter Nuclear Med Molecular Imag
Kelsey Robbins Dental Hygiene
Allysa Roberts Radiologic Science
Alexander Robinson Embedded Systems Eng Tech
Brooke Robinson Dental Hygiene
Michelle Robinson Dental Hygiene
Mayra Rocha Ramos Dental Hygiene
Emmalyn Rocheleau Pre-Nursing Gen Study
Alex Roetman Information Technology
Alora Rogers Medical Laboratory Science
Kendall Rohde Vascular Technology
Devin Rojas Biology-Health Sciences
Cecilia Rosas Biology-Health Sciences
Neal Rose Civil Engineering
Matthew Rosenfeld Dental Hygiene
Riley Roslund Diagnostic Medical Sonogra
James Rountree Embedded Systems Eng Tech
Evan Ruffier EMT - Paramedic
Nathan Ruscheinsky Information Technology
Matthew Russell Radiologic Science
Natasha Rutnam Medical Laboratory Science
Kyle Safko Emergency Medical Services
Matthew Sai Business Accounting Option
Wasseem Salame Software Engineering Tech
Ethan Salathe Pre-Medical Imaging Gen St
Mariana Salcido Medical Laboratory Science
Kyle Sallak Electrical Engineering
Zackery Salzwedel Software Engineering Tech
Lindsey Sampson Environmental Sciences
Kyle Sanchez Electrical Engineering
Miriam Sanchez Ramirez Medical Laboratory Science
Tyler Sanderson Medical Laboratory Science
Gabrielle Santiago Business Marketing Option
Lidia Santos Egoavil Diagnostic Medical Sonogra
Jackson Sany Mechanical Engineering Tec
Madilyn Sattler Business Management Option
Scott Sauerwein Electrical Engineering
Joseph Saxon Electrical Engineering
Sierra Schipper Dental Hygiene
Olivia Schneidecker Echocardiography
Ryan Schofield Renewable Energy Engineeri
Caleb Schott Renewable Energy Engineeri
Nicole Schreiber Diagnostic Medical Sonogra
Sheenah Schultz Echocardiography
Shelby Schulz Echocardiography
Caroline Schulze Civil Engineering
Mikaela Schuman Radiologic Science
Adrian Schwarz Software Engineering Tech
Brittany Scott Radiologic Science
Carissa Scott Radiologic Science
Connor Scott Business Marketing Option
Shawn Scott Embedded Systems Eng Tech
Mariano Segura Mechanical Engineering
Amanda Seward Dental Hygiene
Taylor Shannon Diagnostic Medical Sonogra
Tristan Shea Health Informatics
Daniel Shenk Civil Engineering
Matthew Sherland Renewable Energy Engineeri
Madalyn Sherley Applied Psychology
Justin Shirley Geomatics-option in Survey
Graham Shively Software Engineering Tech
Taylor Siddall Radiologic Science
Jonathon Sieber Mechanical Engineering Tec
Chaniya Silva Biology-Health Sciences
Hope Simons Radiologic Science
Baylee Simonsen Radiologic Science
Erika Simpson Pre-Medical Imaging Gen St
Brian Sinclair Electrical Engineering
Apoorva Singh Biology-Health Sciences
Desiree Sinn Dental Hygiene
Samantha Sinn Dental Hygiene
Stephanie Slagle Dental Hygiene
Nicholas Slaughter Software Engineering Tech
Courtney Smith Radiologic Science
Elisha Smith Vascular Technology
Ellie Smith Pre-Medical Imaging Gen St
Makayla Smith Biology-Health Sciences
Sarah Smith Pre-Respiratory Care Gen S
Theresa Smith-Castellanos Echocardiography
Aerin Song Pre-Medical Imaging Gen St
John Songponnopachon Medical Laboratory Science
Megan Soule Radiologic Science
Olivia Spaid Radiologic Science
Weston Spencer Radiologic Science
Paul Spillan Mechanical Engineering
Katarina Spitz Nuclear Med Molecular Imag
Brett Sprague Software Engineering Tech
Keanu Srivongsana Civil Engineering
Nicholas Stafford EMT - Paramedic
Shayly Stanton Pre-Medical Imaging Gen St
Christine Stark Geomatics-option in Survey
Nicholas Stark Biology-Health Sciences
Anna Steademan Mechanical Engineering
Kevin Steerman Renewable Energy Engineeri
Amanda Stein Dental Hygiene
Alyssa Stewart Radiologic Science
Aubrey Stewart Pre-Nursing Gen Study
Kol Stewart Mechanical Engineering
William Stobaugh Renewable Energy Engineeri
Jacob Stone Vascular Technology
Nicholas Stone Renewable Energy Engineeri
Mathew Stubbs Operations Management
Max Stuntzner-Gibson Mechanical Engineering
Cheyne Sueyoshi Business Marketing Option
Sally Sutton Pre-Nursing Gen Study
Gabriel Swindlehurst Mechanical Engineering
Kayley Swinton Biology-Health Sciences
Jarrett Taira Electrical Engineering
Ramiro Tapia Echocardiography
Stephanie Tate-Wong Medical Laboratory Science
Jack Taylor Mechanical Engineering
Catherine Thomas Biology-Health Sciences
Rachel Thomas Respiratory Care
Tanisha Thrapp Biology-Health Sciences
Zin Thu Medical Laboratory Science
Jonathan Thurston Dual Renewable Energy/Elec
Pearl Ting Medical Laboratory Science
Kyle Tinnell Respiratory Care
Jaime Toedtemeier Nuclear Med Molecular Imag
Sid Tolbert Mechanical Engineering
Chase Tolonen Pre-Medical Imaging Gen St
Castalia Torralba Pre-Medical Imaging Gen St
Nathaniel Torres Radiologic Science
Devin Torrey Business Management Option
Erin Tracy Operations Management
Kaelyn Trader Dental Hygiene
My Tran Dental Hygiene
Roselily Trang Diagnostic Medical Sonogra
Kenneth Tynan Geomatics-option in Survey
Brenton Unger Software Engineering Tech
Angel Valdez Applied Psychology
Josiah Van Hattem Mechanical Engineering
Matthew Van Tassell Civil Engineering
Jessie VanBlaricum Medical Lab Science-Earlya
Jenny Vardanega Medical Laboratory Science
Quentin Vargas Mechanical Engineering
Jessica Verdeyen Dental Hygiene
Keegan Verdin Applied Psychology
Carolina Vicente Diagnostic Medical Sonogra
Allie Vinson Nuclear Med Molecular Imag
Jaime Viramontes Biology-Health Sciences
Alexis Virtue Pre-Medical Imaging Gen St
Mackenzie Virtue Diagnostic Medical Sonogra
Myles Vogler Nuclear Med Molecular Imag
Emily Vuong Diagnostic Medical Sonogra
Bayli Waddington Dental Hygiene
Ryan Waldahl Radiologic Science
Alexander Walker Electrical Engineering
Dillon Wall Software Engineering Tech
Cole Walter Mechanical Engineering
Michael Walter Renewable Energy Engineeri
Yang Wang Software Engineering Tech
Peter Wantuck Information Technology
Icek Warnecke Electrical Engineering
Jack Warner Biology-Health Sciences
Nevan Watanabe Population Health Manageme
Emma Watson Dental Hygiene
Alan Watt Mechanical Engineering
William Weaver Radiologic Science
Keaton Webb Mechanical Engineering
Karli Weitzman Biology-Health Sciences
Carissa Welding Dental Hygiene
Nicolas Welty Software Engineering Tech
Baelie Werner Civil Engineering
Aaron West Mechanical Engineering
Autumn Wheeling Radiologic Science
William Wherley EMT - Paramedic
Jesse Whiting Software Engineering Tech
Anne Whitlatch Pre-Dental Hygiene Gen Stu
Nathaniel Whitling Mechanical Engineering
Rachel Whitney Dental Hygiene
Karen Wickman Radiologic Science
McKenzie Wiebelhaus Radiologic Science
Danielle Wiles Dental Hygiene
Dayton Wilks Software Engineering Tech
Daniel Williams Respiratory Care
Zackary Williams Applied Mathematics
Connor Wilson Renewable Energy Engineeri
Madison Windham Dental Hygiene
Codey Winslow Software Engineering Tech
Andrew Winters Information Technology
Jeffrey Wiser Electrical Engineering
Haley Wolff Medical Lab Science-Earlya
Chance Wonser Biology-Health Sciences
Walker Woodman Environmental Sciences
Payton Woodworth Pre-Medical Imaging Gen St
Mckenna Woolley Pre-Medical Imaging Gen St
Fuller Worman Information Technology
Seth Worthylake Embedded Systems Eng Tech
Dillon Wright Mechanical Engineering
Juliana Wright Electrical Engineering
Richard Wright Communication Studies
Timothy Wright Dual Embed/Software Eng Te
Jin Jie Xu Software Engineering Tech
Junmin Yee Dual Software Eng/Applied
Shauna Yelton Health Care Mgmt-Admin Mgm
Michael Yilek Professional Writing
Coburn York Business Accounting Option
Walker York Business Accounting Option
Allison Young Biology-Health Sciences
Jessica Zavala Respiratory Care
Alexander Zendejas Mechanical Engineering
Jacob Zenger Software Engineering Tech
Ashley Zhu Renewable Energy Engineeri


DEAN'S LIST
The following students have been named to the Dean's list at Oregon Institute of Technology. Inclusion on the list requires a 3.30 to 3.69 grade-point average.

David Abaroa Embedded Systems Eng Tech
Sarah Abramson Pre-Nursing Gen Study
Taylor Abshier Diagnostic Medical Sonogra
Shant Ahuja Software Engineering Tech
Ghossi Al Qafshat Information Technology
Menwer Alanazi Echocardiography
Garret Albrecht Environmental Sciences
Alexandria Alexander Dental Hygiene
Abdulaziz Alhajeri Mechanical Engineering
Hassan Almualim Civil Engineering
Talal Almutairi Civil Engineering
Ahmed Alnakhli Mechanical Engineering
Mohammed Alqafshat Information Technology
Hasan Alramadan Dental Hygiene
Ali Alyousef Mechanical Engineering
Marcia Amaya Dual Elec/Renewable Energy
Annika Andersen Dual Renewable Energy/Elec
Tayler Andersen Vascular Technology
Christopher Anderson Mechanical Engineering
Clark Anderson Electrical Engineering
Justin Archer Civil Engineering
Alejandro Armijo Business Marketing Option
Dylan Armstrong Information Technology
Jessica Arrington Mechanical Engineering
Sydney Azevedo Information Technology
Allison Babbage Biology-Health Sciences
Emily Bacewich Pre-Nursing Gen Study
Carolyn Baker Nuclear Med Molecular Imag
Grant Banister Civil Engineering
Cameron Barnhardt Renewable Energy Engineeri
Paul Barron Embedded Systems Eng Tech
Kenia Basilio Vascular Technology
Anthony Bates Mechanical Engineering
Mariko Bebb Respiratory Care
Dakota Becker Business Marketing Option
Ronni Becker Diagnostic Medical Sonogra
James Bedortha Environmental Sciences
Karlee Bedwell Nuclear Med Molecular Imag
Aaron Bell Respiratory Care
Marco Bellutta Mechanical Engineering
Aleah Berger Respiratory Care
Luke Bigham Renewable Energy Engineeri
Anh Bliss Medical Laboratory Science
Lodewijk Bloemzaad Business Marketing Option
Brenna Bogle Population Health Manageme
Robert Bosch Software Engineering Tech
Sarah Bostard Dental Hygiene
Spencer Bradbrook Biology-Health Sciences
Ryan Brooks Civil Engineering
Kayla Brown Radiologic Science
Kiahna Brown Nuclear Med Molecular Imag
Morgan Brumley Pre-Respiratory Care Gen S
Brendan Brunsdon Applied Psychology
Kaelie Bryson Pre-Medical Imaging Gen St
Peter Bucuvalas Renewable Energy Engineeri
Scott Burge Biology-Health Sciences
Maxine Burgess Health Informatics
Amber Callahan Civil Engineering
Emma Campbell Pre-Medical Imaging Gen Study
Payton Canon Health Care Mgmt-Admin Mgm
Matthew Cardiel Information Technology
Jonathan Case Vascular Technology
Moriah Case Biology-Health Sciences
Caleb Castleman Renewable Energy Engineering
Matthew Cerda Health Informatics
Brittany Chapanar Pre-Medical Imaging Gen Study
Elmar Charoensaengsanga Electrical Engineering
Ann Chemmachel Medical Laboratory Science
Jacob Chesley Software Engineering Tech
Kylie Chong Diagnostic Medical Sonography
Alden Chu Operations Management
Evan Clark Software Engineering Tech
Dillon Claybaugh Biology-Health Sciences
Nathaniel Clemen Civil Engineering
Karina Cobian Pre-Medical Imaging Gen Study
Daniel Cohrs Biology-Health Sciences
Alexander Cole Information Technology
Emily Collins Health Care Mgmt-Clinical Mgmt
Jacey Conklin Business Marketing Option
Cory Cook Operations Management
Dallis Cook Radiologic Science
Travis Cooke Echocardiography
Taylor Cooley Diagnostic Medical Sonography
Justin Coplin Civil Engineering
Patrick Cornwall Electrical Engineering
Maria Corona Dental Hygiene
Kylie Cowell Biology-Health Sciences
Demi Cowger Vascular Technology
Rachel Cox Biology-Health Sciences
Blaed Creighton Information Technology
Noelle Crocetti Pre-Medical Imaging Gen Study
Jonah Cross Dual Compute/Software Eng Tech
Abigail Curtis Business Management Option
Quan Dao Medical Laboratory Science
Jaedyn De Forrest Pre-Nursing Gen Study
Daniel Delancey Mechanical Engineering
Esther Delavan Medical Laboratory Science
Beth Derner Biology-Health Sciences
Rebecca Dill Diagnostic Medical Sonography
Kieran Dong Medical Laboratory Science
Whitney Duarte Software Engineering Tech
Cody Dubray Mechanical Engineering
Natalie Dumble Dual Renewable Energy/Elec Eng
Rachel Duren Applied Psychology
Kaile Edenhofer Applied Psychology
Nicolas Edera Applied Psychology
Nicholas Engberg Radiologic Science
Shayla Engelbrecht Dental Hygiene
Mathew Engelder Echocardiography
William Evans Mechanical Engineering Tech
Merlin Faerber Manufacturing Engineering
Kaeley Falco Radiologic Science
Kristin Farrell Health Care Mgmt-Admin Mgm
Kaison Faust Communication Studies
Arnold Fernandez Electrical Engineering
Mitchell Fink Communication Studies
Natalia Fitzhugh Business Marketing Option
Lauren Flack Radiologic Science
Adam Flaigg-Fairless Information Technology
Kailey Flockoi Dental Hygiene
Brandon Foose Mechanical Engineering
Isabella Foss Nuclear Med Molecular Imag
Tristen Fout Electrical Engineering
Hailey Fox Pre-Medical Imaging Gen St
Nikolas Fox Respiratory Care
Lauren Frost Communication Studies
Elizabeth Gallagher Applied Psychology
Bryan Garcia Gomez Mechanical Engineering
Taylor Garcia-Perreira Diagnostic Medical Sonogra
Hailey Gardner Dental Hygiene
Gabrielle Garrett Dental Hygiene
Tristan Garrick Electrical Engineering
German George Respiratory Care
Kellen Gerig Communication Studies
Bailey Goins Dual Software Eng/Applied
Zachary Gouverneur Mechanical Engineering
Alison Graham Radiologic Science
Dalton Gray Pre-Nursing Gen Study
Donna Green Technology and Management
Sean Griffith Mechanical Engineering
Kelly Grohs Echocardiography
Juan Guzman Civil Engineering
Haley Hanover Pre-Dental Hygiene Gen Stu
David Haren Echocardiography
Stephanie Harms Biology-Health Sciences
Sean Harrison Mechanical Engineering
Megan Hartwell Applied Psychology
Nathaniel Hartwig Software Engineering Tech
Timothy Hasty Mechanical Engineering
William Haught Information Technology
Elijah Hawkins Mechanical Engineering
Cathryne Heeb Dental Hygiene
Marcus Helm Geomatics-option in Survey
Junior Hernandez Cobian Mechanical Engineering
Michael Higginbotham Software Engineering Tech
Colby Hobgood Radiologic Science
Mark Hodge Biology-Health Sciences
Karey Hoke Echocardiography
Jorden Holland Information Technology
Michael Honey EMT - Paramedic
Heidi Horton Diagnostic Medical Sonogra
Joel Hottman Mechanical Engineering
Heidi Hoy Applied Psychology
Madalynn Hoyt Echocardiography
Skyler Hunt Dental Hygiene
Nicole Huynh Medical Laboratory Science
Sheri Ikea Applied Psychology
Yekaterina Izgina Radiologic Science
Pamela Jackson Renewable Energy Engineeri
Jasmine James Civil Engineering
Ty James Dual Elec/Renewable Energy
Kevin Jeffrey Information Technology
Ronald Jenks Mechanical Engineering
Mitchell Jillson Applied Mathematics
Brittney Johansen Environmental Sciences
Camryn Johnson Pre-Respiratory Care Gen S
Christopher Johnson Information Technology
Andrew Jonak Polysomnographic Technolog
Hannah Jordan Respiratory Care
Quinn Joslin Computer Engineering Tech
Cassandra Katski Information Technology
Bryce Kauffman Health Informatics
Curry King Technology and Management
Marin Kleihauer Dental Hygiene
Brian Knopf Information Technology
Garrett Knox Mechanical Engineering
Jake Knudsen Software Engineering Tech
Heather Kristoff Pre-Medical Imaging Gen St
Tyler Kukkola Software Engineering Tech
Kami Kutsunai Dual Renewable Energy/Elec
Hanna Kuykendall Diagnostic Medical Sonogra
Kathryn LaFrance Software Engineering Tech
Emma Lagorio Pre-Medical Imaging Gen St
Elizabeth Lander Pre-Medical Imaging Gen St
Zachary Landry Business Marketing Option
Sean Lange Geomatics-option in Survey
Adam Langley Respiratory Care
Andrew Large Information Technology
Matthew Larraneta Geomatics-option in Survey
Richard Le Electrical Engineering
Joshua Ledgerwood Business Accounting Option
Nicole Leighton Applied Psychology
Edward Lenning Computer Engineering Tech
Katherine Li Dental Hygiene
Michael Lincoln Mechanical Engineering
Chandler Lindsey Geomatics-option in Survey
Elizabeth Loiacono Renewable Energy Engineeri
Bradley Love Applied Mathematics
Michael Low Dual Mech Eng Tech/MFG Eng
Austyn Lowder Radiologic Science
Heylea Lowell Respiratory Care
Devin Lutz Dual Software Eng/Applied
Tiange Ma Biology-Health Sciences
Bradley Maingi Mechanical Engineering Tec
Daniel Malriat Dual Renewable Energy/Env
Zuhuri Manley Civil Engineering
Jordan Manton Mechanical Engineering
Nathan Margoshes Renewable Energy Engineeri
Jack Markee Mechanical Engineering
Whitney Marks Radiologic Science
Tyler Marsters Radiologic Science
Ian Martin Mechanical Engineering Tec
Jose Martinez Information Technology
Parker Massie Mechanical Engineering
Benjamin Matthews Operations Management
Clayton Maves Business Marketing Option
Morgan Maxwell Biology-Health Sciences
Ian McCarty Software Engineering Tech
Monique McClaire Radiologic Science
Jason McCoomb Electrical Engineering
McKuenzie McCormick Pre-Medical Imaging Gen St
Nenia McCoy Information Technology
Andrew McDowell Software Engineering Tech
Samantha McLean Communication Studies
Brandon McUne Software Engineering Tech
Isaac Medlin Software Engineering Tech
Victor Meyer Pre-Medical Imaging Gen St
Ashley Miller Respiratory Care
Mary Catherine Mincher Pre-Medical Imaging Gen St
Brandon Minnis Renewable Energy Engineeri
Luis Montes Mota Mechanical Engineering
Mayra Morales Echocardiography
Chad Morishige Electrical Engineering
Megan Morris Communication Studies
Brendan Morrissey Medical Laboratory Science
Daylynn Munoz Radiologic Science
Kathryn Mura Echocardiography
Jeff Nagel Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Jodi Nantharaj Information Technology
Richelle Mae Narag Vascular Technology
Brett Nehring Information Technology
Adam Neiwert Manufacturing Engineering
Bailey Nelson Respiratory Care
Gus Nelson Operations Management
Lars Nelte Electrical Engineering
Aldrich Ng Medical Laboratory Science
Brian Ng Information Technology
Alexander Nguyen Dual Compute/Software Eng
Zachary Noble Electronics Engineering Te
Lindsey Northcutt Pre-Nursing Gen Study
John Nunnelee Electrical Engineering
Krystal Oliver Pre-Medical Imaging Gen St
Arlene Olivera Echocardiography
Jose Orozco Vascular Technology
Jeffrey Ottenad Software Engineering Tech
David Palmer Civil Engineering
Steven Parker Dual Embed/Software Eng Te
Donnie Pate Civil Engineering
Meera Patel Radiologic Science
Shivang Patel Applied Psychology
Garrison Peacock Embedded Systems Eng Tech
Dulce Perez Arredondo Dental Hygiene
Jeanette Pham Health Informatics
Samantha Phillips Dental Hygiene
Kevin Pierce Nuclear Med Molecular Imag
Alex Poltz Respiratory Care
Connor Pratt Dual Software Eng/Applied
Thomas Prohammer Information Technology
Toribio Quinones Geomatics-option in Survey
Jacqueline Ramirez Biology-Health Sciences
Marina Ramos Dental Hygiene
Colleen Rayburn Biology-Health Sciences
Ronnie Red Electrical Engineering
Cindy Reed Biology-Health Sciences
Jessica Reed Pre-Respiratory Care Gen S
Kirsten Reed Pre-Nursing Gen Study
Kelly Reeves Diagnostic Medical Sonogra
Dakota Reyes-Holloway Radiologic Science
Makayla Rice Vascular Technology
Jacob Richerson Technology and Management
Kathleen Richter Vascular Technology
Javier Rios Radiologic Science
Rebecca Rios Radiologic Science
Casey Roark Mechanical Engineering Tec
Claire Robert Biology-Health Sciences
Amy Robinson Communication Studies
Britney Rodriguez Diagnostic Medical Sonogra
Edilet Rodriguez Dental Hygiene
Dillon Rose Pre-Nursing Gen Study
Sydney Rose Vascular Technology
Camille Ross Environmental Sciences
Lara Rumley Medical Laboratory Science
Mikeila Ruotsala Pre-Nursing Gen Study
Julie Russell Respiratory Care
Jacquelyn Ruvalcaba Applied Psychology
Etan Ryan-Mapolski Health Informatics
Gagneet Sahota Information Technology
Victor Salazar Applied Mathematics
Mark Samoilich Nuclear Med Molecular Imag
Jasdeep Sandhu Mechanical Engineering
Hailey Satyna Biology-Health Sciences
Ben Schechtman Manufacturing Engineering
Brad Schiffner Operations Management
Madison Schnoor Biology-Health Sciences
Megan Schrock Dental Hygiene
Abigail Schubert Pre-Medical Imaging Gen St
Anna Scolatti Vascular Technology
Warren Sept Mechanical Engineering
Jacob Shelton Civil Engineering
Isaac Shepard Mechanical Engineering
Keegan Shepard Diagnostic Medical Sonogra
Danielle Sherman Health Informatics
Chase Shimizu Mechanical Engineering Tec
Kristina Shone Echocardiography
Noah Shorter Software Engineering Tech
Chet Shultz Mechanical Engineering
Mikaela Shumaker Respiratory Care
James Skinner Environmental Sciences
Cameron Smith Geomatics-option in Survey
Devon Smith Pre-Medical Imaging Gen St
Jacob Smith Mechanical Engineering
Malyssa Snyder Pre-Medical Imaging Gen St
Nicholette Spitsbergen Pre-Nursing Gen Study
Nathaniel Stack Software Engineering Tech
Amanda Stafford Medical Laboratory Science
Emma Stamm Pre-Medical Imaging Gen St
Jenna Stiehr Biology-Health Sciences
Megan Stiles Mechanical Engineering
Sant Strassheim Biology-Health Sciences
Issara Sucharitakul Software Engineering Tech
Madyson Sweeney Pre-Medical Imaging Gen St
Emily Sweet Dental Hygiene
Maxwell Swope Information Technology
Brock Tacata Civil Engineering
Thomas Tappert Dual Renewable Energy/Elec
Cody Taylor Renewable Energy Engineeri
Perla Tellez Dental Hygiene
William Thode Dual Mech Eng/MFG Eng Tech
Sky Thomas Radiologic Science
Hannah Thompson Population Health Manageme
Bailey Thorn Health Care Mgmt-Admin Mgm
Drew Thrasher Mechanical Engineering
Mayson Tibbs Mechanical Engineering
Lindsay Tinnell Operations Management
Natalie Toledo Pre-Medical Imaging Gen St
Sarah Tolton Radiologic Science
Eloy Torres Radiologic Science
Emmalee Traeger Pre-Nursing Gen Study
Helen Tran Applied Psychology
Kha Tran Health Informatics
David Trucks Vascular Technology
Crystal Trumpower Health Informatics
James Truong Renewable Energy Engineeri
Dalton Turrentine Mechanical Engineering
Darby Twight Mechanical Engineering
Emily Vahsholtz Dental Hygiene
Josh Vandenburg Mechanical Engineering
Jacob Vanderkarr Dual Embed/Software Eng Te
Brooke Vaughan Applied Psychology
Sandy Villa-Reyes Pre-Medical Imaging Gen St
Juan Villarreal Renewable Energy Engineeri
Palen Vise Business Accounting Option
Jamie Walker Geomatics-option in Survey
Mallory Ward Civil Engineering
Sarah Watkins Vascular Technology
Jacob Weinhardt Communication Studies
Tyler Westfall Mechanical Engineering
Faith Widman Applied Psychology
Loryn Williams Respiratory Care
Kirsten Willis Business Accounting Option
DeWayne Wilson Operations Management
Kenden Wilson Mechanical Engineering
William Wilson Mechanical Engineering
Zachary Wilson Polysomnographic Technolog
Hanna Wolf Dual Renewable Energy/Env
Abigail Wood Dual Renewable Energy/Elec
Jessica Woodall Vascular Technology
Hayley Woodward Environmental Sciences
Jacob Workinger Biology-Health Sciences
Baylee Wyscaver Applied Psychology
JiaWei Xu Software Engineering Tech
Ston Yackamouih Computer Engineering Tech
Dixon Yant Software Engineering Tech
Timofey Yefimchuk Mechanical Engineering
Joel Yellow Owl Communication Studies
Andrew Young Software Engineering Tech
Pamela Young Medical Laboratory Science
Sarah Zacharias Dental Hygiene
Eli Zielsdorff Mechanical Engineering
Joseph Zybach Civil Engineering

Back to All News

OREGON TECH IN THE NEWS

For Public Relations Inquiries

Office of Marketing & Communication

 Snell Hall, Room 105
Top